"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Медичне право

На сьогодні надзвичайно актуальним питанням являється питання забезпечення кожного громадянина України якісною медичною допомогою. При зверненні пацієнтів в медичні заклади можуть бути порушені їх базові права. На жаль, сучасна українська система охорони здоров’я та законодавча база – недосконалі. Як показала медична реформа,  пацієнти і медичні працівники юридично не захищені. Саме тому дуже важливо заручитися підтримкою професійних юристів. Фахівці Приходько та Партнери мають великий практичний досвід в сфері сучасного медичного права.

Розпочнемо з визначення. Медичне право – це одна із галузей права, яка складається з сукупності правових норм. Саме ці правові норми регулюють суспільні відносини сфери медичної діяльності. 

Серед головних принципів медичного права: принцип законності та рівності; принцип верховенства права та гуманізму. 

Послуги адвокатів в галузі медичного права

Розпочнемо з того, що найчастіше послуги адвоката в галузі медичного права використовують пацієнти. Для збереження власного здоров’я та коштів ми рекомендуємо дотримуватися наступних рекомендацій:

 1. Підходити ретельно до питання вибору лікаря чи клініки. За основу можна взяти рекомендації знайомих, свої потреби та можливості. 
 2. Чітко знати власні права як споживача надання медичних послуг. При цьому мова може йти не тільки про поліклініки, стоматології, а й про салони краси.
 3. При виникненні необхідності варто одразу звертатись до професійних юристів чи адвокатів. 

Однак, потреба у захисті може виникнути й у медичних працівників. Звичайно, діяльність лікарів регламентовано відповідними законами та протоколами (наприклад, «протокол медичного лікування»). Однак, дуже часто в своїй практичній діяльності медичні працівники обирають на свій страх та ризик найбільш ефективні варіанти лікування пацієнта. Подібний ризик в деяких випадках може призвести до кримінальної відповідальності. Саме тому захист інтересів медичних працівників – дуже важлива послуга, яку надають адвокати Приходько та Партнери. 

Захист інтересів пацієнтів 

Дуже часто трапляються випадки, коли через неналежну якість діагностування та лікування, виявлення некоректного ставлення медичних працівників, порушення чинного законодавства страждають пацієнти.  Адвокати Приходько та Партнери готові захистити Ваші інтереси як в досудовому, так і в судовому порядку. 

Серед основних послуг для пацієнтів, які ми надаємо:

 1. Юридичне консультування з будь-яких питань, пов’язаних з медичним правом. 
 2. Попередження порушень та захист прав пацієнтів.
 3. Аналіз таких документів, як договір про медичне обслуговування, медична страховка та ін. 
 4. Представництво в судових інстанціях різного підпорядкування.

Окрім цього, ми допоможемо встановити факти медичної недбалості чи лікарської помилки. За потреби адвокати Приходько та Партнери зможуть стягнути моральну компенсацію та компенсацію витрат на лікування, діагностику та реабілітацію. 

Послуги адвоката для медичних працівників

Юридична допомога й послуги адвоката з медичного права можуть знадобитися і медичним працівникам. Непоодинокими являються випадки, коли права лікарів порушуються безпосередньо на робочому місці. Це можуть бути, наприклад, конфлікти, спровоковані самими пацієнтами з тієї чи іншої причини. 

При виникненні подібних ситуацій звертайтесь до наших адвокатів. Ми проаналізуємо наявні проблеми, розглянемо варіанти мирного врегулювання спірних ситуацій. 

Серед послуг, які ми надаємо салонам краси, поліклінікам, медичним працівникам:

 1. Правове регулювання діяльності суб’єктів господарювання в сфері медичного права (медичних закладів, лікарів, салонів краси).
 2. Представництво інтересів клієнтів у суді.
 3. Отримання/відновлення ліцензії.
 4. Розробка договорів, внутрішніх документів про надання медичних послуг. 
 5. Правовий захист іміджу та ділової репутації клініки. 

Ліцензування медицини та косметології

Ще одна послуга, яку ми надаємо –  ліцензування в галузі медичного права. 

  Відповідно до чинного українського законодавства надання будь-яких медичних послуг в Україні має супроводжуватися отриманням ліцензії. Якщо не отримати ліцензію, діяльність визнається незаконною і карається штрафними санкціями (1000-2000 НМДГ). 

  Сучасне медичне право передбачає, що медична практика здійснюється:

 1. За лікарськими спеціальностями. Їх перелік затверджує Міністерство охорони здоров’я.
 2. За місцем надання медичної допомоги.
 3. За видами медичної допомоги. 

Ліцензія надається Міністерством охорони здоров’я України. Для її отримання важливо відповідати певним вимогам та зібрати необхідний пакет документів. Серед характеристик ліцензії – безстроковість. Це означає, що ліцензію видають  один раз, без потреби продовження. При отриманні ліцензії треба враховувати всі юридичні нюанси. Саме тому самостійно отримати ліцензію достатньо складно. Краще довірити цю справу справжнім фахівцям –  юристам Приходько та Партнери.

Таким чином, ми надаємо цілий спектр послуг в галузі медичного права. Ми зможемо захистити Ваші інтереси. Чекаємо на консультації! 

Розрахуйте вартість послуг
1 питання

Вашою справою займалися інші адвокати?

Так
Ні
2 питання

У Вас є документи, що підтверджують заподіяння Вам шкоди?

Так
Ні
3 питання

Ви знаходитесь у статусі позивача?

Так
Ні
4 питання

Ви знаходитесь у статусі відповідача?

Так
Ні
5 питання

Ви оцінюєте собі збитки на суму понад 500 000 тисяч гривень?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація
Залишились запитання?

Навіщо відкладати, опишіть завдання зараз і ви здивуєтеся, як оперативно ми надамо відповідь!

Описати задачу