"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Реконструкція об’єктів культурної спадщини

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

У кожному українському місті є будівлі, які можна охарактеризувати як його історичне «обличчя», візитна картка, місце, яке являється для туристів найбільш привабливим. Саме тому реконструкція об’єктів культурної спадщини – достатньо складний процес, який вимагає не тільки досвіду, а й використання спеціалізованого устаткування. Якщо Вам потрібно реконструювати один з таких об’єктів, треба детально ознайомитись з особливостями чинного законодавства. В цьому Вам допоможуть юристи нашої компанії PRIKHODKO & PARTNERS.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про охорону культурної спадщини», об’єкт культурної спадщини – визначне місце, споруда, комплекс споруд, які донесли до нашого часу цінність естетичного, археологічного, історичного чи художнього погляду.

Об’єкти культурної спадщини можуть бути відчужені, переданні у користування, володіння чи управління іншій особі тільки після офіційного погодження відповідних органів охорони культурної спадщини. Відчуження об’єктів без такого погодження забороняється.

Які особливості реконструкції об’єктів культурної спадщини?

Реконструкція – багатозначний термін, який використовується в містобудуванні та архітектурі. Містобудування передбачає проведення комплексної реконструкції історичних місць або їх частин. Головна мета такої реконструкції:

  • Розвиток різноманітних форм громадської активності.
  • Забезпечення найбільш сприятливого середовища для забезпечення життєдіяльності.
  • Підвищення комфортності проживання в містах.
  • Підтримання житлової функції історичних об’єктів.

Реконструкція об’єктів культурної спадщини здійснюється відповідно до принципу підпорядкування сучасних потреб та функцій вимогам та можливостям використання об’єктів культурної спадщини. Комплексна реконструкція передбачає зв’язок між завданнями, метою, термінами реалізації та змістом. Послідовно здійснюються такі заходи: наукові дослідження → проєктування → планування → фінансування → реалізація запланованих перетворень.

 
Серед головних засад комплексної реконструкції:

  • Програмно-цільовий підхід.
  • Плюралізм та диференціація конкретних рішень.
  • Міжвідомчість та міждисциплінарність.
  • Пріоритетність збереження об’єктів культурної спадщини.
  • Включення реконструкції у загальний процес соціального та економічного розвитку міста.

Важливо пам’ятати, що при набутті  прав на користування пам’яток архітектури чи історії, варто обов’язково усвідомлювати всі юридичні ризики.

Об’єкти культурної спадщини виступають привабливими об’єктами для інвестування. Наприклад, житло, яке знаходиться в історичних районах, вважається елітним з огляду на розташування. При цьому зовсім неважливо, наскільки застарілими являються інженерні мережі та комунікації. Своєю чергою, нежитлові приміщення оптимальні для розміщення ресторанів, офісів та інших закладів, які розраховані на заможну публіку.

Допомога професійних юристів в процесі реконструкції об’єктів культурної спадщини

Правильно оформлена та проведена реконструкція об’єктів культурної спадщини – один із напрямків діяльності юристів PRIKHODKO & PARTNERS. Запорука нашого успіху – індивідуальний підхід до кожного клієнта!

Чекаємо на консультації! Для розрахунку ціни послуг юристів з реконструкції об’єктів культурної спадщини заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить питання реконструкції об'єктів культурної спрадщини?

Так
Ні

2 питання

Ви маєте в наявності весь необхідний для цього перелік документів?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитеся у Києві чи Київській області?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація