"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку, корпоративному та трудовому праві

Зв'язатися зараз

Фінансовий моніторинг фізичних осіб

Ясинський Євген Олександрович
Керівник практики податкового права
E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку, корпоративному та трудовому праві

Зв'язатися зараз

Законодавство, яке регулює фінансову сферу, достатньо динамічно змінюється, однак його ключова тенденція є очевидною. Усе рухається до того, щоб максимально унормувати галузь та зробити так, щоб кошти, отримані нелегальним шляхом, не могли в подальшому безперешкодно використовуватися в більшості великих угод. Тут може йтися про різні кошти – починаючи з тих, які отримані шляхом злочинної діяльності та закінчуючи доходом від незареєстрованого підприємництва та зарплатнею в конверті. Пропонуємо вашій увазі більш детально дізнатися про те, які правові норми стосовно фінансового моніторингу діють станом на 2023 рік. Саме він є тим інструментом з боку держави, який покликаний перешкоджати згаданим явищам.

Отож, що таке фінансовий моніторинг?

Під таким моніторингом розуміють діяльність спеціалізованих банківських відділів, які перевіряють походження коштів своїх клієнтів. Перш ніж придбати авто чи нерухомість, потрібно, аби кошти пройшли через банк. У випадку з великим депозитом це теж стає очевидним. І саме тут банківські установи зобов’язані перевіряти походження коштів клієнта. Такий моніторинг спрямований на те, щоб запобігти фінансовому тероризму, а також – відмиванню доходів, попередньо отриманих нелегальним шляхом.

Фінансовий моніторинг є достатньо поширеним явищем. Він функціонує як на рівні окремих держав, так і на міжнародному рівні. Ключовим українським державним органом, який покликаний здійснювати цей моніторинг, є Нацбанк. Банківські й фінансові установи, своєю чергою, здійснюють функцію первинного фінансового моніторингу. На них лежить завдання не допустити незаконні фінансові операції. А вже Національний банк контролює те, наскільки ретельно самі банки виконують свою роботу в цьому напрямку.

Коли може здійснюватися фінансовий моніторинг?

Вище недаремно йшлося саме про великі угоди, адже відслідковувати незначні суми вкладів та інші невеликі фінансові операції було б технічно складно та недоцільно. У відповідності до Постанови Правління НБУ від 23.03.2022 р. № 60, на сьогодні діє правова норма, згідно з якою потрібно перевіряти походження готівкових коштів, сума яких перевищує 400 тисяч гривень чи рівнозначний еквівалент у валюті інших країн.

Водночас згадана підстава не є єдиною. Запит може бути зроблено ще й тоді, коли представники банку побачили, що особа робить нетипові для себе фінансові операції. Наприклад, вони можуть не відповідати фінансовому стану, який легко побачити по звичних операціях за рахунком.

Деякі формулювання законодавства є досить розмитими. Приміром, під фінансовий моніторинг під час відкриття депозитного рахунку може підпадати особа, яка є політично значущою. Також це стосується членів її родини. А ще це правило діє, коли в банку виникає підозра стосовно доходів, шлях отримання яких може бути нелегальним.

Що робити, якщо банк вимагає підтвердження походження коштів?

У законодавстві встановлено перелік документів, яким ви можете підтвердити походження своїх коштів – починаючи з довідки про зарплатню та закінчуючи іншими довідками, виписками та квитанціями.

Якщо у вас є потреба в підтвердженні коштів, фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери» готові проконсультувати на цю тему та відповісти на всі ваші актуальні питання. Кожна ситуація є індивідуальною, тож ми допоможемо вам знайти потрібне рішення у рамках правового поля.

 

До нас часто звертаються люди, у яких, приміром, виникає проблема з доведенням походження своїх цілком законних заощаджень. Це лише один з можливих прикладів. Тож ми знаємо, що робити, та орієнтуємося на гарантований результат, допомагаючи своїм клієнтам.

Наш юрист може Вас проконсультувати з багатьох питань, зокрема:

  • Що робити, коли банк запросив документи про походження коштів?
  • Які документи підтверджують походження коштів?
  • Де взяти документи, що підтверджують походження коштів?
  • Що робити, якщо не достатньо документів про походження коштів?
  • Що робити, якщо відсутнє походження коштів?
  • Яку суму коштів можна вивезти за кордон?
  • Як правильно декларувати гроші на кордоні?

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Готівка у Вас знаходиться в Україні?

Так
Ні

2 питання

Чи є у Вас документи на підтвердження походження готівки?

Так
Ні

3 питання

Чи є у Вас документи про зняття готівки з рахунку банку?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібна консультація фахівця?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація