Захист честі, гідності та ділової репутації

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Захист честі, гідності та ділової репутації

Сучасний світ стрімко розвивається і мережа Інтернет як спосіб розповсюдження інформації стає все більш популярною, ніж це було 5 чи 10 років тому.

В епоху масової цифровізації набуває актуальності питання захисту честі, гідності та ділової репутації як фізичних, так і юридичних осіб.

Якщо про вас оприлюднили неправдиву інформацію чи будь-які інші дані, що порушують ваші законні права та інтереси – то потрібно звертатися із відповідним позовом до судових органів влади.

Кваліфіковані фахівці із адвокатського бюро “Приходько та партнери” нададуть всю необхідну допомогу по захисту ваших прав на практиці.

Яке коло субʼєктів може звертатися за захистом честі, гідності та ділової репутації?

Українське законодавство визначає, що за захистом своїх порушених прав щодо честі, гідності та ділової репутації мають право звертатися фізичні особи, якщо проти них поширили неправдиву інформацію чи будь-які інші дані, що порушує їх особисті немайнові права.

До справи також можуть бути залучені інші треті особи (зацікавлені сторони у справі) права яких було прямо чи опосередковано порушено в звʼязку із поширенням неправдивої інформації, зазвичай це члени сімʼї чи близькі родичі постраждалої фізичної особи.

У випадках поширення неправдивої інформації стосовно малолітніх (до 14 років), неповнолітніх (до 18 років) або недієздатних осіб до суду мають право звертатися їх законні представники (батьки, опікуни чи піклувальники тощо).

У разі поширення неправдивих відомостей про громадянина, який помер, до суду мають право звертатися його близькі родичі, члени сімʼї та інші зацікавлені особи.

Важливо! Позивачами у справах про захист ділової репутації також можуть бути представники юридичних осіб, права яких було порушено шляхом розповсюдження недостовірної інформації до ЗМІ чи інших джерел.

Які особливості складу правопорушення про захист честі, гідності та ділової репутації?

 1. Розповсюдження інформації до невизначеного кола громадян (як мінімум 1 особа) у будь-який можливий спосіб. Даний факт про поширення інформації може бути доведений за допомогою електронних доказів:
 • інформації, що знаходиться в цифровій (електронній) формі та стосується безпосередньо справи (наприклад, текстові документи, графічні зображення інформації, плани правопорушника щодо розповсюдження даних, фото, відео та аудіозаписи тощо);
 • текстові веб-сайти, голосові повідомлення, бази даних та інша інформація, що може мати будь-який вигляд в електронній формі (наприклад, дані, що зберігаються на портативних пристроях, серверах або системах хмарного копіювання тощо);
 1. Розповсюджена інформація завжди стосується певної фізичної чи юридичної особи, тобто позивача по справі. Це може бути ситуація, де конкретно зазначається ПІБ фізичної особи, її місце проживання або код ЄДРПОУ юридичної особи, її місце реєстрації тощо. Тобто із розповсюдженої інформації можна зробити висновок, що вона стосується відповідних юридичних чи фізичних осіб;
 2. Розповсюджена інформація повинна бути недостовірною. Під недостовірною слід вважати інформацію, яка не відповідає реальним фактам та викладена із викривленням тих подій чи явищ, що відбулись насправді, тобто є неправдивою. Слід зауважити, що обовʼязок доказування, що розповсюджена інформація є недостовірною покладається на позивача, в той час, як відповідач повинен наводити контраргументи чому опубліковану інформацію слід вважати правдивою.
 3. Розповсюдження інформації, що порушує особисті немайнові права громадянина. В цьому аспекті слід розуміти про те, що кожна фізична особа має у суспільстві відповідний авторитет, який підтверджується позитивними відгуками від інших громадян. Якщо розповсюджена інформація додає сумнівів серед населення щодо цього здобутого роками авторитету та не відповідає дійсності, то таким чином вона порушує особисті права та інтереси громадянина.

Чим може бути корисним звернення до юриста із адвокатського бюро “Приходько та партнери”?

Перш за все потрібно зазначити, що адвокат із захисту честі, гідності та ділової репутації – це досвідчений фахівець, що спеціалізується на захисті прав, гідності та ділової репутації своїх клієнтів.

Він надає правову допомогу у вирішенні різних юридичних питань, повʼязаних із розповсюдженням неправдивої інформації в соціальних мережах, месенджерах, ЗМІ та інших Інтернет-ресурсах.

Завдяки своєму багаторічному досвіду та знанням, що були отримані на практиці, професійний юрист із адвокатського бюро “Приходько та партнери” зможе забезпечити ефективний захист клієнта від поширення недостовірних даних, змусити правопорушника видалити неправдиві відгуки та статті, при цьому забезпечуючи збереження честі, гідності та ділової репутації особи, а також відновлення її порушених прав.

Крім цього, фахівці із адвокатського бюро “Приходько та партнери” надають такі послуги по справах щодо захисту честі, гідності та ділової репутації, а саме:

 1. Консультації та правовий аналіз справи клієнта;
 2. Захист від неправдивої інформації, спростування наклепу;
 3. Відновлення порушених прав щодо ділової репутації;
 4. Захист законних інтересів клієнта від приниження його честі та гідності з боку інших осіб;
 5. Розробка ефективної стратегії захисту по справі;
 6. Представлення інтересів клієнта у різних правоохоронних та судових органах влади.

Для розрахунку ціни на послуги адвоката щодо захисту честі, гідності та ділової репутації заповніть заявку нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вважаєте, що вашій репутації було завдано шкоди?

Так
Ні

2 питання

Ви знайшли або побачили про себе (або вашу компанію) недостовірну інформацію?

Так
Ні

3 питання

Ви бажаєте відшкодувати грошові кошти за завдану шкоду вашій репутації?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація