«Ми захистимо Ваші права і недоторканність Вашої честі та гідності!»

Ковальов Артем Вадимович

Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз

Представництво у кримінальному процесі

Адвокат у кримінальному провадженні – представник однієї зі сторін кримінальної справи. Він має в своєму розпорядженні не тільки функції захисту інтересів та прав обвинуваченого, підозрюваного, засудженого чи виправданого. Адвокат може виступати в якості представника свідків чи потерпілих. Наприклад, представництво адвоката дозволяє забезпечити дотримання всіх прав потерпілих. Професійний юрист проконтролює, щоб винних було притягнено до відповідальності. Таким чином, представництво у кримінальному процесі – достатньо багатогранне поняття. Ця послуга – один із напрямків діяльності нашої юридичної компанії Приходько та Партнери.

Законодавча база питання

Відповідно до Закону України «Про адвокатуру і адвокатську діяльність», головна підстава для участі в кримінальному процесі адвоката – договір на надання правової допомоги. Цей договір підписується між адвокатом та клієнтом.

Щоб підтвердити наявність у адвоката підстав для представництва у кримінальному процесі, потрібні вказані нижче документи:

 • Довіреність від клієнта.
 • Договір про надання правової допомоги.
 • Письмовий документ, підтвердження повноважень адвоката в наданні правової допомоги (ордер та ін.).

Функції адвоката у кримінальному процесі

Адвокат з кримінальних справ здійснює захист інтересів підозрюваного/обвинуваченого від: незаконних дій представників правоохоронних органів, процесуальних помилок, некоректного трактування фактів та інформації у справі.

Наші досвідчені кримінальні адвокати мають гарну теоретичну підготовку та ще до початку безпосередньої участі в справі аналізують можливі варіанти розвитку подій. Це дозволяє нам бути на декілька кроків попереду та здійснювати максимально якісне та ефективне представництво всіх інтересів наших клієнтів.

Також наші адвокати представляють інтереси потерпілих. Відповідно до частини першої статті 55 Кримінально-процесуального кодексу України, потерпілий у кримінальному провадженні – це особа, якій кримінальне правопорушення завдано фізичну, моральну або майнову шкоду. В якості потерпілого може виступати і юридична особа, якій завдано майнової шкоди кримінальним правопорушенням.

Обов’язки та права потерпілого виникають з моменту подання заяви про вчинення кримінального правопорушення щодо неї. Також це може бути заява про залучення особи до кримінального провадження як потерпілого.

Таким чином, відповідно до законодавства України, клієнт має право у будь-який момент вдатися до послуг адвоката для захисту власних інтересів. Також є ситуації, коли прокурор або слідчий суддя мають в обов’язковому порядку призначити адвоката підозрюваного/обвинувачуваного. Так відбувається, наприклад:

 • Якщо підозрюваний/обвинувачений подав клопотання щодо залучення адвоката,але не може його самостійно залучити через різні причини.
 • Якщо обвинувачений – особа віком до 18-ти років.
 • Відносно осіб, які в повній мірі не здатні реалізувати свої права через фізичні або психологічні недоліки.
 • Якщо до особи застосовуються примусові заходи медичного характеру.
 • У разі укладення між прокурором і обвинуваченим/підозрюваним угоди про визнання вини.

Представництво професійних адвокатів у кримінальному процесі

Представництво адвокатів Приходько та Партнери забезпечить Вам весь спектр послуг. Ми опрацюємо всі наявні матеріали кримінальної справи та підготуємо всі необхідні процесуальні документи.

Окрім цього, ми здійснюємо:

 • Оскарження дій/бездіяльності прокурора, слідчого, судді (за необхідності).
 • Консультування та захист законних інтересів та прав потерпілого в процесі укладення угоди про примирення між підозрюваним, потерпілим, обвинуваченим.
 • Оформлення клопотань про застосування заходів безпеки для потерпілого/потерпілих.

Якщо Вам потрібно представництво у кримінальному процесі, адвокати Приходько та Партнери допоможуть Вам в цьому. Для розрахунку ціни послуги: «представництво у кримінальному процесі», заповніть форму нижче. Чекаємо на консультації!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Потребуєте допомоги адвоката у кримінальному процессі?

Так
Ні

2 питання

Адвокатський супровід Вам потрібен терміново?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитеся у Києві чи Київській області?

Так
Ні
Ковальов Артем Вадимович
Керівник практики кримінального права

Експерт з кримінального та міжнародного права. Також спеціалізується на злочинах у сфері військової діяльності та злочинах у фінансовому секторі.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація