«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Позовна заява про визнання права власності

Однією з основ будь-якої демократичної держави являється право власності. В нашому основному законі – Конституції, гарантований захист права власності на найвищому рівні. Однак, на жаль, практика відрізняється від теорії. Багато власників нерухомості змушені відстоювати свої права як у цивільному, так і у судовому порядку. Тобто, в деяких випадках може знадобитися позовна заява про визнання права власності. В цьому Вам допоможуть наші фахівці – юристи Приходько та Партнери.

Законодавча база питання

Відповідно до українського (стаття 41 Конституції України) та міжнародного законодавства (Конвенція про захист основоположних свобод та прав людини) кожна особа має право на володіння, користування і розпорядження своєю власністю. Окрім цього, жодна особа не може бути протиправно позбавлена права власності.

Право власності регулюється статтями 29 та 392 Цивільного кодексу України.

Найчастіше оформлення позовної заяви про визнання права власності може знадобитися у випадках, коли його не оформили вчасно. Наприклад, мова йде про успадковане майно від особи, яка не встигла належним чином зареєструвати своє право власності. Вихід в цьому випадку один – оформлення права власності на об’єкт нерухомості  у судовому порядку.

Наших клієнтів найчастіше турбують питання, пов’язані з визнанням права власності у порядку спадкування, приватизації, давності. В більшості випадків об’єктом в даних справах являється нерухоме майно, а саме квартира, будинок, самовільна споруда або земельна ділянка.

Визнання права власності в судовому порядку

Для початку визначимо, хто може бути позивачем та відповідачем у судовому провадженні про визнання права власності.

Позивачем може бути будь-який з учасників цивільних правовідносин, тобто, юридична чи фізична особа, держава. Позивач себе вважає власником майна, однак, в силу певних обставин, не може у повному обсязі реалізувати свої права.  Серед таких обставин, зокрема:

  • Сумніви/претензії з боку третьої сторони, яка бажає оформити майно на себе.
  • Втрата права власності.

Адвокати Приходько та Партнери допоможуть скласти позовну заяву до суду. В позовній заяві в обов’язковому порядку формується суть обставин, які призвели до порушення права власності. Заява підкріплюється додатковими документами та посиланнями на дійсні нормативні документи.

Що стосується відповідача, то це може бути будь-яка людина, яка не визнає або сумнівається в праві власності позивача на  те чи інше майно. В цьому випадку також дуже важливо сформувати доказову базу, яка складається з цілого спектру аргументів.

 

До документів, які являються підтвердженням права власності на об’єкти нерухомості, відносяться:

  • Договір купівлі-продажу.
  • Договір довічного утримання, обміну, дарування.
  • Угода про розділ майна.
  • Свідоцтво про право власності на частку об’єкта нерухомості.
  • Документи, які підтверджують право власності на спадщину.

Для позивача визнання права власності – не  самоціль. Достатньо часто позов про визнання прав власності – попередні дії для застосування власником об’єкта нерухомості  інших речово-правових заходів. Якщо вимоги пов’язані між собою, вони можуть бути об’єднані в одній позовній заяві.

Допомога юриста в оформленні позовної заяви про визнання права власності

Підтвердження права власності – достатньо складна справа. Вона має певну специфіку та нюанси. Саме тому краще довірити справу оформлення позовної заяви про визнання права власності фахівцям Приходько та Партнери. Ми зможемо представити Ваші інтереси у суді, а на початковому етапі надамо повну, висококваліфіковану юридичну підтримку протягом всього процесу.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з оформлення позовної заяви про визнання права власності заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить, як скласти позовну заяву про визнання права власності?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібна допомога юриста в оформленні позовної заяви про визнання права власності?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна консультація юриста з питань нерухомості?

Так
Ні
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація