«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Узаконення приватного будинку

Відповідно до чинного українського законодавства, будь-який об’єкт нерухомості, який був зведений на земельній ділянці, в обов’язковому порядку має бути узаконений. Що це означає? Він повинен мати всі необхідні дозвільні документи. При відсутності відповідних документів він підпадає під категорію «самобуд». За експлуатацію таких об’єктів нерухомості передбачається адміністративна відповідальність.

 

Для чого потрібне узаконення приватного будинку?

До того моменту, поки ви не узаконите приватний будинок, він буде розцінюватися як «будівельний матеріал, розміщений на ділянці землі». Про що йде мова? Такий будинок неможливо буде подарувати, продати, залишити в спадок, закласти в якості застави та ін. Як було вказано вище, узаконення будинку захистить вас від адміністративної відповідальності. Також тільки після проходження процедури легалізації можна буде розпочати процес підключення необхідних комунікацій. Щодо останнього. На сьогодні всі комунальні служби вимагають надання документів, які являються підтвердженням введення приватного будинку в експлуатацію.

Самостійно узаконити приватний будинок достатньо складно. Краще довірити цю процедуру справжнім професіоналам – фахівцям нашого юридичного бюро Приходько та Партнери.

З яких етапів складається узаконення приватного будинку?

Розглянемо процедуру узаконення приватного будинку на прикладі самобуду. Припустимо, Ви в силу певних причин не встигли своєчасно легалізувати приватний будинок. Що робити в такому випадку?

Для початку зазначимо, що використовуються 2 основні варіанти узаконення самовільного будівництва, а саме:

  • У судовому порядку.
  • У загальному порядку.

Розглянемо кожен з цих варіантів більш детально.

Судовий порядок узаконення приватного будинку

Це достатньо складна процедура. Вона знадобиться у випадку, коли у власника нерухомості відсутня відповідна документація, яка підтверджує право власності. Якщо можливий тільки цей варіант, без допомоги досвідченого адвоката не обійтись. Щоб справа була успішною, тільки пакета документів буде недостатньо. Дуже важливо правильно  скласти позовну заяву.

За потреби, адвокати Приходько та Партнери зможуть представити ваші інтереси у суді. Однак, навіть якщо суд стане на ваш бік, це не позбавить вас від необхідності проходження всієї процедури узаконення нерухомості.

Загальний порядок узаконення приватного будинку

Цей варіант узаконення можливий, коли у вас є всі необхідні документи, які встановлюють право власності на приватний будинок. В цьому документі мають бути обов’язково зафіксовані всі відомості щодо права власності.

Окрім цього, треба надати всі необхідні документи: техпаспорт, проєктну документацію, право власності на земельну ділянку.

 

Які документи знадобляться для узаконення приватного будинку?

Набагато простіше узаконити побудований будинок, якщо у вас вчасно оформлені всі дозвільні документи, необхідні для цього. Якщо дозвільних документів немає, будьте готові до того, що цей процес буде супроводжуватися значними труднощам.

Тільки допомога професійних юристів дозволить легалізувати будинок швидко і без проблем.

Стандартний перелік документів для узаконення будинку:

  • Технічний паспорт.
  • Паспорт та ІНН власника (співвласників).
  • Ескіз намірів будівництва/проєкт будівництва (за наявності).
  • Документи, які підтверджують право власності на ділянку землі.

Допомога професійних юристів з узаконення приватного будинку

Підбиваючи підсумки, варто зазначити наступне: процес узаконення будинку – тривалий та достатньо складний. Він вимагає профільних знань, а також великої кількості нервів та сил.

Саме тому пропонуємо вам послугу «узаконення будинку під ключ». Наші юристи щоденно сикаються з різноманітними нетиповими ситуаціями, які стосуються легалізації приватного будинку.

Юристи Приходько та Партнери знають всі нюанси сучасного українського законодавства, безпосередньо співпрацюють з багатьма державними інстанціями. Ми гарантуємо отримання бажаного результату.
У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юристів з узаконення приватного будинку заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви шукаєте юриста з питань нерухомості?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібно узаконити приватний будинок?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібно допомога юриста для узаконення «самобуду»?

Так
Ні
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація