«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Розробка договору про передачу прав на об’єкти інтелектуальної власності

Об’єкти права інтелектуальної власності (далі – ОПІВ) – дуже важлива складова сучасного законодавства. Після реєстрації прав на інтелектуальну власність дуже важко передати ці права іншій особі. Документ, який регламентує взаємовідносини між автором та власниками об’єктів інтелектуальної праці – Договір про передачу прав на ОПІВ. Складання такого договору – один із напрямків діяльності нашої юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS».

Якщо ви, як правовласник, не плануєте використовувати об’єкти інтелектуальної власності, ви можете передати частково або повністю права власності на об’єкт інтелектуальної власності іншим особам.

Майнові права на ОПІВ – можливість користуватися, володіти та розпоряджатися конкретним об’єктом інтелектуальної власності. Якщо мова йде про продаж прав, в більшості випадків укладається договір купівлі-продажу. В даному випадку власник втрачає абсолютно всі майнові права на нього. Таким чином, якщо, наприклад, передається у правовласність патент на винахід, відбувається його перереєстрація на ім’я нового власника. Тобто, саме новий власник буде мати всі майнові права на об’єкт інтелектуальної власності. Однак, в більшості випадків передається право на його користування.

Передача прав на об’єкти права інтелектуальної власності через ліцензійних договір

Передача авторських прав на основі складання ліцензійного договору передбачає надання дозволу третім особам використовувати в процесі своєї діяльності об’єкт, що належить вам при збереженні вашого повного права власності на цей об’єкт. В договорі про передачу прав на ОПІВ в обов’язковому порядку зазначаються:

  • Вид ліцензії.
  • Перелік прав, що надаються (тобто, строки, сфера застосування, територія).
  • Обсяг виплат.
  • Інші умови.

Ліцензійних договір не вимагає нотаріального підтвердження. Мета продажу ліцензії – отримання прибутку. При цьому не втрачаються прибутки на освоєння ринку та виробництво. Таким чином, продаж ліцензії – шлях впровадження технологій на ринку без необхідності продажу товарної продукції. Доходи від продажу ліцензій можуть покрити витрати на наукові дослідження.

Продаж або придбання ліцензії – ділова угода. Факт купівлі чи продажу ліцензії юридично оформляються ліцензійним договором. Таким чином, ліцензіат може використовувати об’єкт інтелектуальної власності тільки на певній території та на певний термін. Діючий Цивільний кодекс України в залежності від обсягу прав, які передаються, розподіляє ліцензії на такі категорії:

  • Виключна ліцензія

Хто має права на ОПІВ?

В даному випадку права на ОПІВ має один ліцензіат. В документі підтверджується той факт, що об’єкт інтелектуальної власності не буде використовуватися автором у зазначеній галузі.

  • Невиключна ліцензія

Хто має права на ОПІВ?

Право користування ОПІВ надається тільки одному ліцензіату. Власник об’єкта інтелектуальної власності може також його використовувати в будь-якій сфері.

  • Одинична ліцензія

Хто має права на об’єкти інтелектуальної власності?

Право на використання ОПІВ має один ліцензіат. Власник об’єкта інтелектуальної власності може також його використовувати в будь-якій сфері (як у варіанті з невиключною ліцензією).

Договір франшизи та лізинг для об’єктів інтелектуальної власності

Власник об’єкту інтелектуальної власності може отримувати додатковий прибуток за договором комерційної концесії (франшизи). Правовласник надає іншій особі можливість використовувати права на свій об’єкт інтелектуальної праці (технології, промислові знаки, торговельні марки та ін.).

На відміну від традиційного ліцензійного договору, права передаються на привілейованій, пільговій основі. Так, користувач може отримати готову продукцію під зареєстрованою торговельною маркою. Таким чином, йому не треба відвойовувати місце на ринку, при цьому можливі ризики мінімізуються.

Єдина умова – в договорі франшизи міститься окремий пункт, відповідно до якого якість послуг і товарів має бути не нижче, ніж у власника об’єкта інтелектуальної власності.

Ще один варіант договору про передачу прав на ОПІВ – лізинг. Лізинг передбачає використання різних типів технологічного обладнання: прилади, верстати тощо, які захищені патентами та виконані на рівні винаходів. Іншими словами, разом з технологічним процесом і обладнанням надаються права на використання об’єкту інтелектуальної власності.

Лізинг дозволяє підприємцям, які тільки розпочали сою діяльність, відкривати і розширяти свій бізнес при обмеженому стартовому капіталі.

Досвідчені юрити нашої компанії «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть вам скласти договір про передачу прав на ОПІВ таким чином, щоб жодні нормативні акти не порушувалися, і, що дуже важливо, ваші права були надійно захищеними. Таким чином, якщо виникне будь-яка спірна ситуація, ви завжди зможете вийти з неї переможцем.

Залишились ще питання? Розрахуйте вартість розробки договору на передачу авторських прав та інших об’єктів інтелектуальної власності – заповніть заявку нижче!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідно розробити договір про передачу прав на об'єкти інтелектуальної власності?

Так
Ні

2 питання

Ви єдиний власник об'єктів інтелектуальної власності?

Так
Ні

3 питання

Власником об'єктів інтелектуальної власності є юридична особа?

Так
Ні

4 питання

Власником об'єктів інтелектуальної власності є фізична особа?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація