«Укладаємо юридичні фундаменти для нерухомості та земельного розвитку!»

Дроботова Любов Дмитрівна
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз

Договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру

Чинне українське законодавство регламентує достатньо широкий спектр можливостей для реалізації права власності на те чи інше майно іншій особі. Зокрема, мова йде про договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру. Якщо Вам знадобляться будь-які послуги, пов’язані з нерухомістю в Києві та Київській області, фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери допоможуть Вам в цьому. 

Майнові права: особливості набуття

Розпочнемо з самого визначення. Майнові права – це права, які пов’язані безпосередньо з майном, однак, при цьому, не виступають правом власності. Складові права власності:

  1. Володіння майном.
  2. Користування майном.
  3. Розпорядження майном. 

В якості майнового права може виступати одна із вказаних вище складових. 

Тобто, при купівлі квартири покупець отримує у власність не саму квартиру, а майнові права на цю квартиру. В майбутньому покупець може одержати право володіння об’єктів нерухомості.

В українському законодавстві це підтверджується статтею 656 Цивільного кодексу України. До подібних правовідносин застосовуються загальні правила щодо угод купівлі-продажу. Єдина умова – це не має виключатися змістом чи характером майнових прав. 

Приходько та партнери

Правила оформлення договору купівлі-продажу майнових прав на квартиру

Законодавство України не передбачає конкретних правил оформлення договору купівлі-продажу майнових прав на квартиру. Головне правило – такий договір має викладатись в письмовій формі. 

Також має бути чітко сформульовано предмет договору, тобто, зазначено, на який саме із об’єктів нерухомості набуває майнові права покупець. Окрім цього, в договорі має міститись інформація щодо майнових прав, які передаються (наприклад, покупець отримає квартиру у власність після введення об’єкта нерухомості в експлуатацію). Важливо також зазначити терміни настання майнових прав та визначити вартість їх придбання. Щодо строків. Бажано, щоб в договорі було прописано:

  1. Строки завершення будівництва.
  2. Термін введення об’єкта нерухомості в експлуатацію.
  3. Строки передання квартири у власність (особі, яка отримала майнові права на квартиру).

Велика роль відводиться зазначенню гарантійних зобов’язань сторін договору. Це захистить як покупця, так і продавця від невиконання своїх обов’язків іншою стороною. 

Правильно укладений договір зможе захистити Вас від виникнення проблем з нерухомістю в майбутньому. 

Допомога юристів в укладенні договору купівлі-продажу

З огляду на вказане вище, предмет договору купівлі-продажу – це не тільки об’єкт нерухомості, а й майнові права на нього. Потрібно пам’ятати про те, що відчуження таких прав супроводжується певними особливостями. 

Таким чином, при укладенні договору купівлі-продажу майнових прав на квартиру треба оцінити можливі ризики. Достатньо складно це зробити без юридичних знань. Саме тому краще долучити до укладення такого договору професійних юристів. 

Фахівці Приходько та Партнери детально проаналізують всю наявну інформацію щодо забудовника та об’єкта нерухомості. На основі отриманих даних ми підготуємо відповідний договір. Наші юристи здійснюють повну юридичну перевірку об’єктів нерухомості як первинного, так і вторинного ринку. Ми маємо великий практичний досвід в цій сфері. 

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з укладення договору купівлі-продажу майнових прав на квартиру в м. Київ та Київській області заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно скласти договір купівлі-продажу майнових прав на квартиру?

Так
Ні

2 питання

Квартира знаходиться у Києві?

Так
Ні

3 питання

Процес підготовки документів вже розпочато?

Так
Ні
E-mail
drobotova@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-90

Спеціалізується на реєстрації нерухомості, розв‘язання різноманітних питань пов‘язаних з введенням в експлуатацію, реконструкцією, переплануванням, об‘єднанням, поділом об‘єктів нерухомості. Земельних питань, укладання угод з нерухомістю.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація