Перерахунок пенсії колишнім військовослужбовцям та міліціонерам на підставі рішення суду

"Аmаt victoria curam – перемога любить старанність".

Колганов Іван Володимирович

Керівник практики військового права

E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Перерахунок пенсії колишнім військовослужбовцям та міліціонерам на підставі рішення суду

Перерахунок пенсії колишнім військовослужбовцям та міліціонерам на підставі рішення суду

Автор

Колганов Іван Володимирович

Слід звернути увагу, пенсіонерів-військовослужбовців, що спеціальним законом, який регулює їх пенсійне забезпечення є Закон України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» від 09 квітня 1992 року№ 2262-XII (далі – Закон).

Цей Закон визначає умови, норми і порядок пенсійного забезпечення громадян України із числа осіб, які перебували на військовій службі.

Держава повинна гарантувати гідне пенсійне забезпечення осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, шляхом встановлення їм пенсій не нижче прожиткового мінімуму, визначеного законом, здійснювати перерахунок призначених пенсій у зв’язку із збільшенням рівня грошового забезпечення, надавати передбачені законодавством державні соціальні гарантії, вживати на державному рівні заходів, спрямованих на їх соціальний захист.

 

Однак, при здійсненні чергового масового (всеукраїнського) перерахунку пенсій таким категоріям пенсіонерам у 2018 році Держава в особі Кабінету Міністрів України все ж таки допустила ряд порушень в обчисленні та подальшому перерахунку пенсій.

Хронологія щодо прийняття підзаконних нормативно-правових актів, які регулюють пенсійне забезпечення військовослужбовців

30.08.2017 Кабінет Міністрів України прийняв постанову № 704, яка набрала чинності 01.03.2018 та якою затверджено тарифні сітки розрядів і коефіцієнтів посадових окладів, схеми тарифних розрядів, тарифних коефіцієнтів, додаткові види грошового забезпечення, розміри надбавки за вислугу років.

21.02.2018 Кабінет Міністрів України прийняв постанову №103, пунктами 1, 2 якої встановлено було перерахувати з 01.01.2018 пенсії, призначені згідно із Законом № 2262-ХІІ до 01.03.2018 (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру:

  • посадового окладу;
  • окладу за військовим (спеціальним) званням;
  • відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01.03.2018 відповідно до постанови № 704.

Однак, 05.03.2019 набрало законної сили рішення Окружного адміністративного суду міста Києва від 12.12.2018 у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови №103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку №45.

Тобто, фактично з 05.03.2019 – дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18 – виникли підстави для перерахунку пенсій, призначених згідно із Законом № 2262-ХІІ, з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років та додаткових видів грошового забезпечення, виходячи з розміру складових, розрахованих згідно з постановою № 704 у відповідності до вимог статей 43 і 63 Закону №2262-ХІІ та статті 9 Закону №2011-ХІІ.


Порядок здійснення перерахунку пенсії таким категоріям осіб

На жаль, автоматизованого механізму щодо здійснення перерахунку пенсій колишнім військовослужбовцям з врахуванням додаткових видів грошового забезпечення не існує і тому потрібно вчиняти певні активні дії, а саме:

  • Першочергово звернутись до уповноваженого органу – структури, з якої був звільнений пенсіонер, такі як: ТЦК СП (колишні військкомати), МВС (пенсіонери-міліції, звільнені з апарату), ДУ «ТМО МВС України по відповідній області» (всі інші міліціонери), СБУ, ДСНС, ДПСУ та інших органів з офіційною заявою про виготовлення та направлення до органів ПФУ оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.
  • Після отримання такої довідки звернутись до територіального органу ПФУ для здійснення перерахунку на підставі вищезазначеної довідки, однак тут потрібно зазначити, що в добровільному порядку ПФУ не буде здійснювати такий перерахунок, посилаючись на скасовані постанови Кабінету Міністрів України.
  • Тому останнім кроком буде оскарження такої відмови до суду разом з повним пакетом документів з вимогою зобов´язати здійснити перерахунок пенсії на підставі оновленої довідки.

 

Які саме категорії пенсіонерів військовослужбовців мають право на майже подвійне збільшення пенсії на підставі рішення суду?

Абсолютно всі пенсіонери військовослужбовці, яким призначена пенсія відповідно до вимог Закону України № 2262 та які вийшли на пенсію до 2018 року.

А саме, пенсіонери – військовослужбовці: Збройних Сил України, апарату Міністерства внутрішніх справ України, міліціонери відповідних Головних управлінь, Внутрішні війська МВС (Національна гвардія України), ДСНС, ДПСУ, СБУ, Служба зовнішньої розвідки, Головне управління розвідки та інші.

Резюмуючи все вищевикладене, слід сказати, що багато пенсіонерів все ж таки намагаються розпочинати все самотужки, вважаючи що все зрозуміло і немає нічого складного, або звертаються до не кваліфікованих юристів без досвіду роботи в даному питанні.

В подальшому, на жаль, втрачають змогу у збільшенні пенсій через допущені помилки, тому аби не прогадати, раджу звертатись за юридичною консультацією та подальшим повним судовим супроводом в такій категорії справ до нашої юридичної компанії, юристи, якої спеціалізуються саме на військових пенсіях та мають великий досвід роботи в даному напрямку.

Щоб отримати консультацію юриста щодо перерахунку Вашої пенсії – заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

2 питання

Ви вийшли на пенсію до 2018 року?

Так
Ні

3 питання

Раніше судились з пенсійним фондом?

Так
Ні
Колганов Іван Володимирович
Керівник практики військового права
E-mail
kolhanov@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-09

Спеціалізується на адміністративному праві, перерахунку пенсій для колишніх міліціонерів та військовослужбовців (СБУ, НГУ, ДСНС, ДПСУ, СЗР), спеціаліст з військового права. Увійшов у ТОП-100 юристів України за 2023 рік та ТОП-10 юристів з військового права.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Перерахунок пенсії колишнім військовослужбовцям та міліціонерам на підставі рішення суду”

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація