"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Адвокат по захисту інтелектуальної власності

Мережа інтернет дає можливість поширювати найрізноманітніші види інформації, серед котрих і інтелектуальна власність, що має охоронятись авторським правом.

Така можливість, нерідко може порушувати права авторів тих чи інших творів на недоторканість своєї інтелектуальної власності і є на сьогодні справжньою проблемою у галузі захисту авторського права, оскільки правопорушника встановити досить складно, а інколи навіть неможливо, відповідно, що ускладнює шанси притягнення до відповідальності винної особи.

Під захистом авторських прав слід розуміти – захист, від посягання на результат інтелектуальної діяльності того чи іншого суб’єкта, що може проявлятись у наступному: літературні твори; твори у галузі науку; твори у галузі мистецтва; комп’ютерні програми; музичні твори; аудіовізуальні твори; твори образотворчого мистецтва; фотографічні твори; лекції; промови; проповіді; архітектурні твори; збірники обробок фольклору; збірники звичайних даних; переклади текстів; озвучення; робота над субтитрами та інше…

ЮРИСТ У ГАЛУЗІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ РОЗ’ЯСНЮЄ ПРО СКЛАДОВІ АВТОРСЬКОГО ПРАВА:

Адвокати з інтелектуальної власності інформують, що авторське право складається з майнового та немайнового права автора. Немайнові права не можуть бути відчужуваними, мається на увазі, що будь-який твір має свого автора, який буде залишатись автором від моменту створення твору і на весь час його існування.

Майнові права можуть передаватись іншим особам на платній або безоплатній основі. Таким чином особа, котра володіє майновим правом на твір, є його правовласником і відповідно має право розпоряджатись ним на власний розсуд.

Виходить, що автор твору може і не володіти майновими правами стосовно нього. Подібні ситуації, наприклад, мають місце бути коли автор створює той чи інший твір на замовлення іншої особи, або коли після створення твору, автор вирішує передати майнові права інший особі (продати, подарувати).

ЯК ЗАХИСТИТИ СВОЮ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНУ ВЛАСНІСТЬ ВІД НЕЗАКОННОГО ЗАЗІХАННЯ НА НЬОГО?

Свідоцтво про державну реєстрацію авторського права, що видається Державною службою інтелектуальної власності, є найголовнішим доказом приналежності твору – автору, котре між іншим містить саму дату створення твору.

Наприклад публікації в мережі інтернет, з метою захисту авторського права повинні містити прізвище та ініціали автора, а також дату публікації. Позначка, що свідчить про охорону авторського права має такий вигляд: « © ».

Проте, якщо автор твору дізнався про порушення своїх авторських прав, необхідно звернутись до власника веб-сайту, з вимогою видалення такої інформації.

У випадку коли вимога по відношенню до власника веб-сайту лишається незадоволеною або проігнорованою, необхідно звертатись до суду.

ЮРИСТ У СФЕРІ ІНТЕЛЕКТУАЛЬНОЇ ВЛАСНОСТІ ВИДІЛЯЄ ОСНОВНІ ДОКАЗИ ДЛЯ ЗВЕРНЕННЯ ДО СУДУ:

  • свідоцтво про реєстрацію авторського права;
  • підтвердження факту звернення до порушника авторського права з відповідною вимогою;
  • результати експертизи проведеної з метою встановлення тотожності або схожості творів.

Ефективний механізм захисту авторського права, є одним із найголовніших показників правової держави. Тому, якщо Ви маєте намір стати автором будь-якого твору, заздалегідь потурбуйтесь про його захист від посягань «піратів» та плагіаторів.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашу інтелектуальну власність порушують шляхом незаконного використання результатів Вашої інтелектуальної діяльності?

Так
Ні

2 питання

Ви зазнали матеріальних збитків через це?

Так
Ні

3 питання

Ви зазнали моральних збитків?

Так
Ні

4 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація