Декларування валютних цінностей при перетині кордону

"Податки - це ціна, яку ми платимо за можливість жити в цивілізованому суспільстві".

Ясинський Євген Олександрович

Керівник практики податкового права

E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз

Декларування валютних цінностей при перетині кордону

Переміщення через кордон валютних цінностей достатньо жорстко регулюється нормами чинного законодавства. Раніше кошти могли потрапити за кордон через банківський переказ, а сьогодні діють обмеження Нацбанку, котрі унеможливили цей шлях. Відтак кошти, які перевозять через кордон у вигляді готівки, мають бути задекларовані в передбачений законодавством спосіб. Якщо вас цікавить професійна юридична підтримка у таких питаннях, ви можете звернутися за нею до команди адвокатського бюро «Приходько та партнери». У нас працюють компетентні фахівці, які можуть допомогти в таких запитах та регулярно мають з ними справу.

 

Для чого потрібне декларування валютних цінностей?

Декларувати кошти при переміщенні за кордон потрібно для того, щоб вони потрапили туди легально. Варто відзначити, що спочатку людина може не задаватися такими питаннями чи не розуміти необхідності в декларуванні. Однак, опинившись за кордоном і плануючи там своє проживання, вона стикається з тим, що для безперешкодної реалізації багатьох планів кошти потрібно було задекларувати. Для будь-яких великих та серйозних фінансових операцій в Європі гроші повинні бути на банківському рахунку. А без декларації з кордону жодна банківська установа не прийме їх. Саме таким є порядок, якщо ви збираєтеся:

 

Стати інвестором за кордоном. Щоб інвестиції були легальними, потрібно підтвердити походження коштів. До речі, саме участь в інвестиційних програмах допомагає іноземцям отримати посвідку на проживання в цілому ряді країн. Тому, коли ви плануєте їхати за кордон на тривалий час та маєте там такі серйозні плани, завчасно подбайте про належне декларування своїх валютних цінностей. В іншому випадку, навіть перемістивши кошти за кордон, ви не зможете там ними скористатися з такою метою.

 

Придбати нерухомість. Для здійснення таких великих угод кошти теж повинні бути на банківському рахунку. У таких ситуаціях актуальне все те, про що йшлося вище. Наші юристи можуть надати Вам консультацію та супровід в тому числі в питаннях відкриття рахунків за кордоном та придбання нерухомості, а також зараз користується попитом у наших клієнтів отримання виду на проживання або громадянства шляхом інвестицій.

 

Відкрити бізнес. До речі, у деяких країнах відкриття бізнесу теж належить до підстав для отримання посвідки на проживання. Якщо ви маєте такі плани, юристи нашого адвокатського бюро нададуть консультацію і в цьому напрямку. Ми регулярно супроводжуємо відкриття нашими клієнтами бізнесу за кордоном, тому обізнані у законодавстві різних країн і навіть можемо підказати щодо перспективних варіантів для оформлення посвідки на проживаня в тій чи іншій країні.

Як бачите, будь-які серйозні і вагомі прояви суб’єктності в правовому та фінансовому полі іншої країни потребують відповідального ставлення до валютних цінностей, які ви будете використовувати. А значить – варто подбати про їх декларування, інакше ви зможете розпорядитися своїми коштами винятково для проживання і харчування.

Як задекларувати гроші на кордоні?

Щоб задекларувати гроші в передбаченому чинним законодавством порядку, потрібно зібрати документи, котрі підтвердять дохід, а також – зняття готівки з банку. Наша команда з практики знає, що клієнтам це не завжди буває просто – особливо, коли йдеться про заощадження, які людина відкладала протягом тривалого часу зі свого доходу, а тепер міркує про їх легальне використання не лише в Україні, а й за кордоном. Тож обійтися без юридичної підтримки у таких ситуаціях – вкрай складно.

 

Надаючи послуги з юридичного супроводу в подібних запитах, ми акцентуємося на наступних важливих напрямках:

  • Допомагаємо з підбором документів. Законодавство містить загальні пояснення, а ми консультуємо своїх клієнтів щодо того, як його конкретні норми застосовуються на практиці саме в їх випадку.
  • Покроково пояснюємо те, як відбувається декларування валютних цінностей при перетині кордону. Це допомагає нашим клієнтам зорієнтуватися та зрозуміти, в якому порядку та якій послідовності потрібно діяти.
  • Допомагаємо з проходженням фінансового моніторингу за кордоном. Це дає можливість впевнено почуватися в іншій країні та знати, що не виникне ніяких неприємних несподіванок з легальним використанням власних коштів.

Якщо ви хочете отримати посвідку на проживання в іншій європейській країні, відкрити там бізнес, стати інвестором чи придбати нерухомість, завчасно подбайте про декларування валютних цінностей. А якісна юридична підтримка в цьому вам допоможе. Її ви отримаєте від команди адвокатського бюро «Приходько та партнери».

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна консультація адвоката щодо процедури вивезення готівки за кордон?

Так
Ні

2 питання

Сумма, яку Ви плануєте вивезти перевищує 10 000 євро?

Так
Ні

3 питання

У Вас є документи, що підтверджують походження коштів?

Так
Ні
Ясинський Євген Олександрович
Керівник практики податкового права
E-mail
yasinskiy@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-00

Експерт практики податкового права, спеціалізується на захисті прав у судовому порядку та корпоративному праві.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація