"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Отримання платіжної ліцензії на Белізі

Сучасний світ все більшою мірою переходить на роботу з електронними платіжними системами. В процесі цієї взаємодії участь бере три сторони: банк-емітент, еквайр та користувач платіжної системи.

Для того, щоб діяльність у сфері платіжних послуг була законною, першим двом сторонам (банку-емітенту та еквайр) потрібна PSP (Payment Service Provider) ліцензія. Це ліцензія, що підтверджує легальну діяльність постачальника платіжних послуг. Така ліцензія видається державою відповідно до юрисдикції компанії.

Щодо юрисдикції, то потрібно обирати ту, яка може працювати з фінансовою системою багатьох країн. Однією з таких країн є Беліз. Якщо співвідносити Беліз з іншими країнами для такої діяльності, то вибір однозначно за Белізом, оскільки вимоги до статутного капіталу для отримання ліцензії є досить оптимальними.

Переваги отримання ліцензії платіжної системи в Белізі

В Белізі не так багато вимог для компаній, що мають на меті отримати ліцензії PSP у порівнянні з країнами Європейського союзу та США. На Белізі створена чудова платформа для ведення бізнесу пов’язаного з платежами. За останні роки місцева влада зробила значні поступки для того, щоб фінансові послуги могли активно розвиватися.

Ще однією з переваг отримання ліцензії PSP є короткий строк отримання. Національний режим Белізу та його судова система дає впевненість, що активи бізнесу надійно захищені. А отримувач ліцензії мають можливість займатися різними видами фінансової діяльності, включаючи грошові перекази.

Як подати заявку на отримання ліцензії?

 1. Зареєструвати компанії на Белізі. Але варто звернути увагу, що компанія повинна бути не звичайною, а такою, що займатиметься МОА
 2. Підготувати заяву на реєстрацію
 3. Зібрати пакет документів, включно з персональною інформацією про керівництво компанії, її акціонерів, посадових особах, а також документи, що можуть підтвердити фінансову спроможність компанії
 4. Наявність місцевого офісу компанії, який може отримувати всю необхідну кореспонденцію. Такий офіс може бути навіть віртуальний
 5. Внесення грошової застави. Розмір застави залежить від того, яким видом діяльності буде займатися компанія. Якщо компанія відмовиться від отримання ліцензії, то грошова застава не повертається.
 6. Сплатити ліцензійний збір. Це можна зробити після попереднього погодження заявки.

Ліцензія видається Комісією по міжнародних фінансових послугах (IFSC). До обов’язків комісії також входить контроль за діяльністю фінансових установ, що розташовані на території Белізу. Після отримання ліцензії Комісія перевіряє дотримання норм законодавства, що регулює діяльність пов’язану з отриманням ліцензії.

Строк видачі ліцензії

Після подачі заявки з усіма необхідними документами до IFSC видача ліцензії відбувається на протязі 3-5 місяців. Кожного року IFSC після перевірки фінансового стану компанії продовжує строк її дії.

Напрямки діяльності з ліцензією PSP 

При подачі заяви до Комісії на отримання ліцензії PSP можна вибрати один або декілька напрямків діяльності з якими буде працювати компанія. Зокрема, це:

 1. Послуги пов’язані з розміщенням на рахунку грошей та зняття їх з нього
 2. Проведення операцій з використанням платіжних карт
 3. Здійснення кредитних переказів 
 4. Переказ коштів
 5. Послуги посередника між користувачем платіжної служби та постачальником продукту.

Основні вимоги для отримання ліцензії:

 • Не менше два директори компанії, один з яких обов’язково має бути місцевим
 • Кваліфікований персонал компанії
 • Страхування професійної діяльності
 • Обов’язок подавати фінансові звіти перевірені аудитором
 • Фізичний офіс країни повинен бути розташованим в Белізі

Отже, перед тим як отримувати ліцензію PSP варто розуміти як працює ринок фінансових послуг, та те, чим буде займатися компанія. Варто зауважити, що при видачі ліцензії Комісія має повне право запитати та отримати документальне підтвердження професійних якостей керівництва компанії.

А також зрозуміти, що у випадку додаткових запитань щодо отримання ліцензії PSP на Белізі не нехтувати фаховою допомогою професіоналів.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна консультація щодо отримання ліцензії PSP?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібна допомога у збиранні та підготовці документів для отримання ліцензії?

Так
Ні

3 питання

Чи готові ви розглянути покупку бізнесу з вже дійсною PSP ліцензією?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація