E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз

Збільшення статутного капіталу

Збільшення статутного капіталу використовується для збільшення фінансових ресурсів (залучення інвестицій, збільшення особистого оборотного капіталу), підвищення стабільності та платоспроможності, розширення та розвитку бізнесу, зміни структури власності.

Статутний капітал будь-якої компанії може бути збільшений як шляхом додаткових внесків учасників товариства, так і без таких внесків.

Другий сценарій може статися, якщо прибуток не буде розподілено. Співвідношення часток учасників товариства в статутному капіталі, як і сам склад учасників.

Реалізація цього передбачає проведення загальних зборів учасників та затвердження рішення у формі протоколі або прийняття власником одноосібного рішення.

Дивіденди

Відповідно до  Закону України «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», дивіденди можуть виплачуватись щоквартально або з іншою частотою, вказаною в статуті. Учасники товариства мають повноваження самостійно вирішувати, яка сума прибутку перерозподіляється на збільшення статутного капіталу.

Важливо! Для прийняття рішення про зміну статутного капіталу потрібно три чверті голосів усіх учасників ТОВ. Але статут може закріпити іншу кількість учасників.

Необов’язково вносити зміни пов’язані зі збільшенням статутного капіталу до статуту, ці зміни і так відобразяться в Єдиному державному реєстрі.

Змінити статутний капітал у сторону збільшення за допомогою додаткових внесків можуть чинні учасники товариства, а також треті особи.

Кожен учасник товариства володіє переважним правом зробити додатковий вклад у межах суми збільшення статутного капіталу, пропорційну до його частки в статуті капіталу.

Використання переважного права визначається загальними зборами учасників, але строк не може бути більшим за 1 рік з дня ухвалення рішення загальних зборів. Для третьої особи встановлений інший строк для додаткового вкладу, а саме: пів року.

Що може бути вкладом для збільшення статутного капіталу?

  • власні кошти
  • акції, облігації та інші цінні папери
  • рухоме та нерухоме майно

Відповідно, внески можна робити і у негрошовій формі. У такому разі учасники товариства повинні здійснити грошову оцінку таких внесків і затвердити його одностайним рішенням.

Етапи залучення додаткових коштів при зміні статутного капіталу

  1. загальні збори ухвалюють попереднє рішення із зазначенням суми додаткових вкладів та порядку їх внесення; цей документ не надається державному реєстратору
  2. загальні збори приймають кінцеве рішення, в якому будуть зазначені результати внесення додаткових капіталів; цей документ посвідчується та надається державному реєстратору

Важливо! Державний реєстратор не може на практиці перевіряти внесення грошових внесків на рахунок товариства та вимагати платіжні доручення для підтвердження цього факту.

Якщо Ви хочете здійснити процедуру збільшення статутного капіталу, спеціалісти юридичної компанії «Приходько та Партнери» Вас проконсультують, а також швидко та ефективно зможуть супроводити таку процедуру.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи розподілявся прибуток товариства?

Так
Ні

2 питання

Ви хочете збільшити статутний капітал за допомогою грошових вкладів?

Так
Ні

3 питання

Чи знаходяться всі учасники товариства в Україні?

Так
Ні
E-mail
shemshur@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-66

Юрист, спеціаліст практики корпоративного права, спеціалізується на юридичному супроводі бізнесу в країнах ЄС, ОАЕ, США, відкритті банківських рахунків, отриманні ліцензій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація