«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Реєстрація авторського права на програмне забезпечення

У сучасному цифровому світі програмне забезпечення стає ключовим елементом розвитку бізнесу, технологічного прогресу та інновацій. Однак, в контексті постійного зростання числа розробників і конкуренції на ринку, збереження та захист інтелектуальної власності, зокрема авторських прав на програмне забезпечення, набуває особливої ваги.

У даній статті розглянемо важливість реєстрації авторського права на програмне забезпечення (ПЗ), її переваги для розробників та порядок такої реєстрації.

Чому важливо реєструвати авторське право на програмне забезпечення?

Хоча згідно з чинним законодавством України, авторське право виникає автоматично з моменту створення програмного забезпечення, наявність зареєстрованого документа про авторське містить суттєву кількість переваг та надає чимало додаткових можливостей, а саме:

  • Захист від конкурентів.

Реєстрація авторського права на програмне забезпечення надає розробникам захист від плагіату та незаконного використання їхньої роботи. Вказане надає можливість звертатися до суду та вимагати захисту своїх прав у разі порушення авторських прав, таких як копіювання або незаконне розповсюдження програмного забезпечення.

Це стає особливо важливим у випадку виникнення суперечок або конфліктів стосовно власності чи авторства програми. Зареєстрований документ про авторське право слугує як офіційне свідоцтво про те, що розробник є законним власником програмного забезпечення і допоможе захистити Ваші права на ПЗ у суді.

  • Ліцензування та комерційна експлуатація.

Реєстрація авторського права на програмне забезпечення дає розробнику можливість контролювати ліцензування та комерційну експлуатацію його програмного забезпечення. Це означає, що він може встановлювати умови використання свого продукту, отримувати ліцензійні виплати та контролювати його розповсюдження.

  • Можливість участі у державних тендерах.

Участь у державних тендерах відкриває розробникам програмного забезпечення можливість отримати значний обсяг замовлень і вигідні контракти. Такі тендери можуть охоплювати різні галузі, включаючи охорону здоров’я, освіту, фінанси тощо.

Реєстрація авторського права підтверджує оригінальність та легальність програмного забезпечення, що є важливим фактором при оцінці його відповідності вимогам тендерної документації. Державні організації та установи надають перевагу програмам з правовим захистом, оскільки це гарантує їм безпеку та унікальність використовуваного програмного забезпечення.

Залучення до державних тендерів дозволяє розробникам програмного забезпечення отримати значний обсяг замовлень, покращити свою репутацію і розширити свої можливості на ринку.

Такі контракти часто мають велику вартість і забезпечують стабільність доходів на тривалий період часу. Крім того, успішна участь у державних тендерах може слугувати додатковим рекламним інструментом, підвищуючи впевненість клієнтів і партнерів у якості та надійності програмного забезпечення.

Який порядок реєстрації авторського права на програмне забезпечення?

Згідно з вимог чинного законодавства програмне забезпечення охороняється авторським правом як літературний твір. Це означає, що захист авторським правом поширюється саме на текст коду та захищає не алгоритм (ідею), а її матеріальне втілення, представлене у вигляді набору чисел, слів, кодів, схем, символів чи в будь-якому іншому вигляді, який може зчитувати комп’ютер.

Як і для літературного твору, для здійснення реєстрації авторського права на програмне (ПЗ) забезпечення необхідно зібрати пакет відповідних документів (заяву про реєстрацію, вихідний код, настанову щодо використання програми, квитанції про сплату збору тощо) та подати його до Українського інституту інтелектуальної власності (далі – УІІВ).

Після подачі документів, УІІВ протягом місяця розглядає вказані документи та у разі їх правильного оформлення вносить інформацію до державного реєстру свідоцтв та видає протягом 2-х місяців паперовий примірник свідоцтва автору.

Наші юристи забезпечать ефективну підготовку необхідних документів, виконають всі формальності та забезпечать подання заявки на реєстрацію в компетентний орган та повний супровід реєстрації Ваших авторських прав, дотримуючись усіх встановлених строків та вимог. Для розрахунку ціни реєстрації авторських прав на програмне забезпечення – заповніть форму нижче! Наш спеціаліст зв’яжеться з Вами та прорахує точну вартість реєстрації “під ключ”, враховуючи усі нюанси!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібна реєстрація авторського права на програмне забезпечення?

Так
Ні

2 питання

Ви єдиний автор програмне забезпечення?

Так
Ні

3 питання

Потрібно провести реєстрацію авторських прав на фізичну особу?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Реєстрація авторського права на програмне забезпечення”

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація