"Ваш успіх - наша мета: звернувшись до нас, ви отримуєте індивідуальний підхід, що забезпечує швидке та ефективне вирішення ваших юридичних питань."

Григорʼєва Анастасія Дмитрівна
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз

СПАДКУВАННЯ НЕРУХОМОСТІ

Спадкування нерухомості є процесом, який вимагає дотримання певної процедури відповідно до законодавства та знання основних правил оформлення документів для успішного оформлення спадщини. У цій статті ми розглянемо особливості спадкування нерухомості, процедуру та оформлення прав на спадкове майно.

Які особливості спадкування нерухомого майна?

За Цивільним кодексом України, спадкоємцями можуть бути громадяни, юридичні особи та держава. Право спадкування нерухомості виникає з моменту смерті особи, яка була власником такої нерухомості. Законодавство передбачає два типи спадкування нерухомості: за законом і за заповітом.

У разі спадкування нерухомості за законом право на спадок мають спадкоємці відповідно до закону. Якщо спадкоємець не залишив заповіту, його нерухомість буде передана в спадок його нащадкам (дітям), батькам, подружжю та іншим родичам відповідно до закону. Якщо спадкоємець залишив заповіт, то нерухомість буде передана спадкоємцеві, який вказаний у заповіті.

Також потрібно враховувати, що спадкоємці мають право відмовитися від спадкування. У разі якщо всі спадкоємці відмовляються від спадщини, спадкове майно передається до держави.

Яка процедура спадкування нерухомого майна?

Процедура спадкування нерухомості регулюється Цивільним кодексом України, Цивільним процесуальним кодексом України та іншими законами та НПА. При спадкуванні нерухомості необхідно виконати такі кроки:

  1. Встановити факт спадкування і визначити спадкоємців. Для цього необхідно подати заяву до нотаріуса або до суду.
  2. Оформити документи на право власності на нерухомість. Для цього необхідно подати до органів державної реєстрації прав на нерухоме майно документи, які підтверджують право на спадкування.
  3. Сплатити податки та збори. При спадкуванні нерухомості потрібно сплатити податки та збори, які передбачені законодавством. Як правило цей податок становить 5% від вартості нерухомого об’єкта спадщини для фізичних осіб. Проте це не стосується спадкоємців, спадщина яких оподатковується за нульовою ставкою (наприклад члени сім’ї померлої особи першого та другого ступеня споріднення).
  4. Оформити документи на спадкоємство. Після визначення спадкоємців та підтвердження їх права на спадкоємство, необхідно оформити документи на спадкоємство, які підписуються всіма спадкоємцями.
  5. Отримати свідоцтво про право власності на нерухомість. Після оформлення всіх необхідних документів, спадкоємець отримує свідоцтво про право власності на нерухомість. 

Як правильно оформити права на спадщину на нерухоме майно ?

Оформлення спадкоємства на нерухомість передбачає подання документів до нотаріуса або до суду. При оформленні спадкоємства необхідно подати такі документи:

  • Заява про прийняття спадщини. Після смерті власника нерухомості, спадкоємці повинні звернутися до нотаріуса з заявою про прийняття спадщини. Заява може містити інформацію про померлого та всіх можливих спадкоємців, а також про нерухомість, яку вони хочуть успадкувати.
  • Свідоцтво про смерть фізичної особи, тобто спадкодавця – тільки оригінал.
  • Документ, в якому будуть зазначатися реєстраційні дані померлого, зокрема місце його реєстрації та особа (и), з якими він був зареєстрований на момент своєї смерті.
  • Довідка, яка підтверджує право власності на майно, що залишилося від померлого.
  • РНОКПП та паспорт.
  • Якщо спадок отримується за заповітом, то безпосередньо (сам заповіт).
  • Якщо спадщина отримується за законом, то документи, що підтверджують родинні зв’язки. Наприклад, свідоцтво про народження або про шлюб.
  • Документи, що підтверджують оплату нотаріальних послуг і держмита при відкритті спадкової справи.

Якщо ви шукаєте професійну допомогу в оформленні прав на спадщину нерухомості, то юридична компанія “Приходько та партнери” може стати вам у нагоді.

Ми пропонуємо повний спектр послуг у сфері спадкового права, включаючи консультації щодо процедури спадкування, допомогу у підготовці необхідних документів, представлення інтересів клієнтів у судових та державних органах, а також вирішення спірних питань з приводу спадкування нерухомості.

Крім того, наші юристи постійно відстежують зміни в законодавстві та стежать за новинами у сфері спадкового права, щоб забезпечити якісну та оперативну допомогу клієнтам.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вже зверталися до нотаріуса з приводу оформлення нерухомості у спадщину?

Так
Ні

2 питання

У вас виник спір з приводу спадкування нерухомості?

Так
Ні

3 питання

Вашою справою займались інші юристи?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь в Києві в Київській області?

Так
Ні
E-mail
hryhorieva@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-93

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень, постійного догляду та опікунства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація