E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз

Виплата одноразової грошової допомоги військовослужбовцям

Як отримати одноразову грошову допомогу за поранення та чим це регулюється?

Виплати за поранення відбуваються відповідно до Постанови Кабінету міністрів України “Питання деяких виплат військовослужбовцям, особам рядового і начальницького складу, поліцейським та їх сім’ям під час дії воєнного стану” від 28.02.2022 № 168.

Питання соціального захисту військовослужбовців, які отримали поранення під час захисту Батьківщини, є надзвичайно важливим. У 2022 році, на самому початку повномасштабного вторгнення, Кабінет міністрів України прийняв Постанову № 168, яка визначає порядок виплат одноразової грошової допомоги у разі загибелі (смерті), поранення (контузії, травми, каліцтва), пов’язаних із захистом Батьківщини, а також у разі зникнення безвісти військовослужбовців ЗСУ та інших військових формувань.

 

Який розмір виплат та що потрібно для їх отримання?

Розмір одноразової грошової допомоги дорівнює 100 000 гривень. Така грошова компенсація нараховується на підставі наказів командирів (начальників).

Варто зауважити, що виплата за поранення (контузію (акуборотравму), травму, каліцтво), виплачується виключно, якщо у висновку ВЛК зазначено, що вони є пов’язані із захистом Батьківщини та згідно Наказу Міністерства охорони здоров’я № 370 кваліфікуються як тяжкі.

Важливо зазначити, що:

  • Такі грошові кошти виплачується одноразово.
  • Вона не залежить від вислуги років.
  • Вона не оподатковується.
  • Члени сім’ї військовослужбовця, який загинув (помер) мають право на одноразову допомогу у розмірі 1500 прожиткових мінімумів для працездатних осіб.

Порядок отримання виплат

  • Перше, що потрібно мати військовослужбовцю на руках це Форма 100. Її має заповнити особа, яка надає першу медичну допомогу;
  • Наступним кроком є отримання Додатку № 5, тобто Довідки про обставини травми (поранення, каліцтва, контузії), яка надається на підставі наказу командиру внаслідок проведення службового розслідування щодо обставин отриманої травми;
  • Після отримання зазначеного раніше пакету документів, необхідно встановити причинно-наслідковий зв’язок травми (поранення, каліцтва, контузії), що зазначається у висновку ВЛК;
  • Взагалі, законодавством не встановлено обов’язку військовослужбовця звертатися за отриманням одноразової грошової допомоги, але на практиці, нажаль, ці належні виплати досить рідко нараховуються автоматично.

Що робити, якщо було виконано всі вищеперераховані дії, а виплат досі немає?

Перш за все, вже з наявним пакетом документів необхідно підготувати рапорт на отримання належних виплат. Бажано, щоб рапорт підготував досвідчений юрист, бо це може одразу запобігти такій ситуації, коли командир Вам скаже, що рапорт складено неправильно, не по формі і т.п. Ефективним буде направлення рапорту разом з супровідним листом через ОК, ГШ ЗСУ, МОУ або Командування відповідного роду військ. Для максимального прискорення розгляду рапорту та для контролю щодо його розгляду також варто подати адвокатський запит. З чим ми Вам обов’язково допоможемо.

Також, варто зазначити, що якщо внаслідок отриманої травми (поранення, каліцтва, контузії) Вас було направлено на стаціонарне лікування, то Ви маєте право отримати додаткову грошову винагороду (бойові) за кожен місяць стаціонарного лікування.

Протягом якого часу необхідно подати документи?

Щоб подати необхідний пакет документів передбачений термін становить три роки з моменту загибелі (смерті), поранення (контузії, травми, каліцтва) або зникнення безвісти військовослужбовця.

Сама Постанова КМУ № 168 є важливим кроком у забезпеченні соціального захисту військовослужбовців, які отримали поранення або загинули під час захисту Батьківщини. Виплати, які передбачені Постановою, допоможуть їм та їхнім сім’ям подолати складні життєві обставини, пов’язані з пораненням або втратою годувальника.

 

Чим ми можемо бути для вас корисними?

Юридична компанія «Приходько та партнери» кожен день отримує безліч запитів, які стосуються галузі військового права і більше половини з них залишається саме військовослужбовцями. Нажаль, питання неотримання виплат військовослужбовцями досі залишається гострим.

Наші спеціалісти консультують та надають юридичний супровід в отриманні належних виплат. Також ми налаємо послугу написання рапортів та юридичного супроводу вашої взаємодії з військовим командуванням. Такий підхід убезпечує вас від зловживань посадовців та сприяє тому, аби ваші права максимально дотримувалися. Заповніть форму на сайті і наш юрист з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви отримали Довідку про обставини травми (поранення, каліцтва, контузії)?

Так
Ні

2 питання

У Вас є довідка ВЛК?

Так
Ні

3 питання

У висновку ВЛК Вам належним чином встановили причинно-наслідковий зв’язок травми?

Так
Ні

4 питання

Чи пробували Ви звертатись з рапортом самостійно?

Так
Ні
E-mail
zvonenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-47

Юрист практики військового права. Консультації з питань мобілізації, допомога в отриманні відстрочки. Спеціаліст у юридичному супроводі військовослужбовців з питань звільнення, компенсаційних виплат та переведень в іншу військову частину. Допомога військовослужбовцям в проходженні ВЛК, оскарженні ВЛК, написанні рапортів та документів будь-якої складності.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація