"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Ліквідація фірми

Перепельченко Анатолій Олександрович - perepelchenko osnovnaya scaled

Ліквідація фірми

Автор

Перепельченко Анатолій Олександрович

Ліквідація фірми

Створити власну справу і бізнес з нуля справа непроста, вимагає вкладення часу і коштів. Але виникають моменти коли підприємство потрібно закрити. Відповідно до цивільного законодавства юридична особа, тобто фірма припиняється шляхом реорганізації або ліквідації.

Реорганізація фірми – це процес в якому змінюється діяльність фірми, тобто з одного підприємства може утворитися два або навпаки. За ліквідації компанії може в даному випадку означає повне припинення її діяльності.

Варто зауважити, що фірма вважаюється ліквідованою з моменту внесення відомостей до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб підприємців. Процес ліквідації підприємства досить клопітка справа оскільки вимагає багато часу і зусиль. Якщо немає часу самостійно займатися процесом ліквідації можна звернутися за послугами з ліквідації фірми в спеціалізований суб’єктів.

З чого почати і де отримати допомогу в ліквідації ТОВ?

Першим кроком для ліквідації підприємства повинно бути рішення її засновників. Зазвичай таке рішення приймається загальними зборами підприємства. Рішення про ліквідацію оформляється протоколом Загальних зборів. Але варто пам’ятати, що рішення буде легітимним тільки тоді, коли на ньому буде присутній не менше 2/3 їх членів. Загалом процес ліквідації підприємства повинен бути передбачений в Статуті.

Після прийняття рішення про ліквідацію фірми потрібно створити ліквідаційну комісію або ліквідатора. Рішення про створення цієї комісії має бути прийнято тим же органом, який вирішив ліквідувати підприємство.

 

Це тільки перші два етапи які потрібно пройти ліквідуючи підприємство. Варто відзначити, що звернувшись за послугами щодо закриття ТОВ Вам можуть допомогти в підготовці Протоколу Загальних зборів про ліквідацію, а також у створенні ліквідаційної комісії або ліквідатора.

Наступним кроком потрібно буде поширити інформацію про те, що підприємство ліквідується, зазвичай таке поширення робиться через друковані ЗМІ. Це необхідно для того, щоб кредитори могли пред’явити свої вимоги до підприємства яке ліквідується.

 

На сьогодні даний процес може зайняти багато часу, але можна скористатися експрес ліквідацією ТОВ. Дана послуга означає, що припинення діяльності підприємства відбудеться в найкоротші терміни і ліквідація ТОВ відбудеться під ключ.

Ще одним етапом який повинен бути проведений при термінової ліквідації ТОВ це оцінка всього майна і розрахунок кошторису для задоволення вимог кредиторів.

 

Яка вартість ліквідації юридичної особи?

Ціновий еквівалент послуги з ліквідації ТОВ є різним. Він залежить від того це експрес ліквідація ТОВ або це звичайна ліквідація. Також на вартість послуг з ліквідації ТОВ впливає відбуватися закриття ТОВ з боргами або ліквідація ТОВ без боргів.

Перелік необхідних документів при ліквідації фірми

 • Документи для Державного реєстратора – державному реєстратору подається нотаріально завірена копія рішення про ліквідацію та документи, підтверджують подач оголошення про початок ліквідації.
 • До податкової інспекції необхідно подати заяву від юридичної особи про зняття її з обліку оформлене за формою №8-ОПП, рішення про ліквідацію підприємства (копія), копія рішення про призначення комісії, відомість від державного реєстратора, що підтверджує внесення в реєстр позначки про ліквідацію, далі протягом 10 днів необхідно надати фінансовий звіт.
 • Подача заяв в державні органи про ліквідацію юридичної особи (пенсійний фонд, фонд соціального страхування та інші). Такі заяви повинні бути представлені в десятиденний строк з дня прийняття рішення про ліквідацію.
 • Закриття банківських рахунків підприємства, що ліквідується.
 • Передача в архівні установи документів підприємства, що ліквідується.
 • Отримання довідки від державного реєстратора про ліквідацію підприємства.

Як вже зазначалося вище процес ліквідації підприємства часто потребує допомоги. Оскільки не зовсім зрозуміло стає те, з чого починати і чим закінчувати процес ліквідації.

Ліквідація фірми

Коли потрібен адвокат для ліквідації юридичної особи?

 • Без допомоги фахівця не обійтися, якщо потрібно вирішити питання зміни організаційно-правової форми.
 • Повної або часткової заміни власників корпоративних прав, а також у випадках: ліквідації підприємства (добровільно або в примусовому порядку).
 • Пред’явлення претензії до боржника.
 • Ухвалення рішення про ліквідацію НП.
 • Необхідність збору документів і складання відповідної заяви до суду про порушення справи про банкрутство ТОВ.

Звернувшись до юридичної компанії, можна отримати оптимальний варіант для вирішення питання, яке хвилює.

Варто зазначити, що такі юридичні компанії, які допомагають ліквідувати ТОВ пропонують широкий спектр послуг за оптимальною ціною. Можна замовити як ліквідацію ТОВ під ключ, так і окремі послуги, такі як допомога у подачі документів державному реєстратору або допомогу в ухваленні рішення про ліквідацію підприємства. Вартість ліквідації ТОВ з боргами може бути  трохи вище вартості ліквідації фірми без боргів. Але заплативши раз можна бути впевненим в тому, що бажаний результат буде досягнутий.

Чим вигідніше скористатися допомогою з ліквідації фірми?

 • Знадобиться набагато менше часу ніж займатися цим питанням самому.
 • Економія не тільки часу, а й коштів.
 • Повний відповідності нормам законодавства.
 • Впевненість в результаті.

Щоб замовити послугу по ліквідації фірми, достатньо зателефонувати або написати і менеджер зв’яжеться і обговорить всі деталі роботи. Тобто не потрібно навіть виходити з дому, щоб отримати швидкий і бажаний результат.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваше підприємство має заборгованість перед кредиторами або державою?

Так
Ні

2 питання

Ваше підприємство має судові або кримінальні провадження?

Так
Ні

3 питання

Ваше підприємство зареєстровано в місті Київ?

Так
Ні

4 питання

Ваше підприємство зареєстровано в Київській області?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація