Компенсація за зруйноване житло під час війни

«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Компенсація за зруйноване житло під час війни

Внаслідок повномасштабної війни тисячі родин залишилися без власного житла. В одну мить громадяни втратили, те на що працювали довгі роки. І хоч обіцяють все відбудувати та надати постраждалим нові помешкання, але всі розуміють, що це буде не скоро. Й багатьох цікавить питання чи зможуть вони отримати компенсацію у вигляді нового житла у зв’язку з руйнуванням власного під час війни?

Дати ствердну відповідь на це запитання поки зарано, оскільки нормативно-правової бази, яка регулювала б це питання поки не має. Це пов’язано з тим, що в умовах війни важко спрогнозувати скільком родинам може знадобитися нове житло, та й процедура його отримання поки не врегульована.

На даний момент розглядаються декілька форм компенсації за зруйноване житло.

Серед них можна зазначити такі, як:

  • отримання грошової компенсації
  • компенсації у вигляді нового житла

Якщо  компенсація у грошовому еквіваленті достатньо проста в реалізації, то компенсація у вигляді отримання нового житла в сучасних українських реаліях це складне завдання для нашої влади. Однак, в деяких регіонах місцева влада вже почала надавати таке житло, а наша компанія “Приходько та Партнери” займається юридичним супроводом та допомогою у отриманні компенсації за зруйноване житло у Києві та Київській області.

Які ж все-таки є механізми отримання компенсації за зруйноване житло під час війни у вигляді нового житла?

На сьогодні в окремих регіонах країни деякі постраждалі від війни родини вже отримують нові помешкання замість зруйнованих квартир чи будинків. В переліку таких регіонів є і місто Київ та Київська область.

 

Фото: Компенсація за зруйноване житло під час війни

Як отримати нове житло у зв’язку із руйнуванням власного?

Насамперед варто відзначити, що в деяких регіонах, наприклад Києві та Київській області, запрацювали регіональні програми щодо надання такого житла. Такі програми діяли й раніше. В одних регіонах вони приймаються на 1-3 роки, в інших на більші терміни. Деякі з цих програм на час війни зупинили свою роботу, але є й такі які навпаки почали працювати активніше.  Для цього необхідно звернутися до місцевих органів влади та зрозуміти, чи є така програма в тому чи іншому регіоні. Далі варто пам’ятати, що такі програми не можуть забезпечити всіх постраждалих. Одними із найперших нове житло можуть отримати малозахищені верстви населення. До них відносяться учасники бойових дій, малозабезпечені сім’ї, члени сімей загиблих захисників України, особи з інвалідністю, одинокі жінки з дітьми  тощо. Тобто, такі категорії громадян зможуть першочергово претендувати на отримання нового житла у зв’язку із руйнуванням власного під час бойових дій. 

Також, багато органів місцевого самоврядування співпрацюють з міжнародними донорами та волонтерськими організаціями, які не лише допомагають ЗСУ, а й в окремих випадках допомагають з придбанням нового житла для тих осіб, житло яких зруйновано. Звичайно там також є свої критерії та вимоги до осіб яким вони можуть допомогти.

 

Юридична компанія “Приходько та партнери” здійснює юридичний супровід постраждалих внаслідок війни щодо отримання нового житла.

Для чого Вам потрібен юридичний супровід?

  • По-перше, ми звертаємося до органів місцевої влади щодо наявних програм для допомоги постраждалим в отриманні нового житла.
  • По-друге, ми вивчаємо конкретно Вашу справу та програму компенсації для того, щоб розуміти чи підпадає громадянин під дію цієї програми.
  • По-третє, ми готуємо пакет документів, який необхідний для отримання компенсації у вигляді нового житла, та подаємо його на розгляд місцевої влади.
  • По-четверте, здійснюємо контроль за розглядом даного питання і супроводжуємо процес передачі нового житла постраждалим від війни.

 

Отже, незважаючи на відсутність у законодавстві  регламентованого механізму отримання постраждалими нового житла, існує різні програми допомоги в рамках, яких можна отримати таке житло. Тому, у разі якщо ваше житло зруйноване і Ви хочете отримати компенсацію у вигляді нового житла, звертаєтеся до юридичної компанії “Приходько та Партнери”, оскільки в нас є розуміння як вам допомогти з відшкодуванням збитків, що завдані війною.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ваше житло зруйноване під час бойових дій?

Так
Ні

2 питання

Житло знаходилось в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Це Ваше єдине житло?

Так
Ні

4 питання

Ваше житло було офіційно оформлене на Вас?

Так
Ні
Колесніченко Олександр Сергійович
Керівник практики нерухомості та будівництва
E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація