"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

ЗАХИСТ ПРАВ ІНОЗЕМЦІВ В УКРАЇНІ

Попри те, що в Україні триває повномасштабна війна, наша держава стала комфортним місцем перебування для багатьох іноземних громадян. Хтось тут одружився, хтось став інвестором чи відкрив бізнес, хтось вступив до українського вишу, а хтось і сам перебуває у статусі біженця чи особи, яка вимагає додаткового або тимчасового захисту. Одним словом, варіантів може бути багато. Команда адвокатського бюро «Приходько та партнери» має досвід у консультуванні та юридичному супроводі різних категорій справ, пов’язаних з захистом прав іноземців в Україні. Пропонуємо ознайомитися з ключовими напрямками нашої роботи у таких питаннях.

У яких статусах можуть перебувати іноземці на території України?

Якщо мова йде не про тимчасові відвідини у форматі туристичної мандрівки, а про проживання, то може йтися про різні статуси іноземця. Наприклад, він може бути біженцем, особою, котра потребує додаткового або тимчасового захисту.

Коли ми говоримо про біженця, то тут йдеться про особу, яка має побоювання щодо необґрунтованих переслідувань чи дискримінації, а також – фізичної небезпеки у своєму попередньому місці проживання. Існує конвенція про статус біженців від 1951 року, до якої приєдналася й наша держава. Також є чинний Протокол щодо статусу біженців від 1967 року та національне законодавство, яке регулює це питання.

Коли йдеться про особу, яка потребує додаткового захисту, такий статус теж отримується у зв’язку з неможливістю повернутися в свою країну, з огляду на небезпеку життю та здоров’ю або прямий ризик переслідування, тортур, смертної кари. Щодо осіб, котрі потребують тимчасового захисту, то тут йде мова про тих, хто був змушений тікати до України унаслідок зовнішньої агресії, громадянської війни, природної катастрофи чи іншої події, яка порушує звичний громадський порядок.

Визнання біженцем чи особою, яка потребує додаткового чи тимчасового захисту, відбувається через Державну міграційну службу. Зараз, коли в Україні діє воєнний стан, ця опція призупинена. Однак ті люди, які вже мають подібний статус, часто потребують підтримки у різних юридичних питаннях. Тож ми можемо допомогти у них.

Посвідка на тимчасове та постійне проживання

Така підстава для проживання в Україні є більш реальною для іноземців на сьогодні. У цьому контексті ми можемо допомогти наступним чином:

  • проконсультувати та відповісти на ваші актуальні запитання, роз’яснивши оптимальний алгоритм дій;
  • здійснити юридичний супровід у взаємодії з ДМС, аби ви не страждали від перевантаженості чи бюрократичних процесів у цій структурі.

Ми роз’яснимо усі правові підстави для отримання посвідки на тимчасове або постійне проживання та допоможемо обрати оптимальну стратегію для досягнення результату.

 

Вихід з російського громадянства

Як свідчать дані ДМС, майже через півроку після повномасштабного російського вторгнення в Україні проживало близько 175 тисяч людей з російськими паспортами. Багатьох вже давно нічого ментально не пов’язує з країною-агресором, тож виникає природне питання стосовно відмови від її громадянства. Проблема полягає у тому, що російські дипломатичні представництва в Україні не працюють, а людині з антивоєнною позицією повертатися туди для вирішення питань може бути небезпечно. Проте, наші юристи допомагають у цій ситуації. Існує відпрацьований алгоритм щодо того, як у судовому порядку зобов’язати ДМС прийняти декларацію іноземця про вихід з російського громадянства. Щоправда, процес триває близько року, тому не варто зволікати зі зверненням.

Підбиваючи підсумок, слід відзначити, що наші фахівці мають хороший досвід юридичного супроводу справ, пов’язаних з різними аспектами захисту прав іноземців. Тож ми спрямуємо усі свої знання та досвід, аби вам допомогти.

Що ми пропонуємо?

 

Надання юридичної консультації;

 

 

Детальний аналіз конкретно Вашої ситуації та документів;

 

 

Підготовка скарг у державні органи, позову до суду у разі необхідності.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви знаходитесь на території України легально?

Так
Ні

2 питання

Ваші права були порушені?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

4 питання

Вам потрібна просто консультація по Вашому питанню?

Так
Ні

5 питання

Ви хочете захистити свої права через суд?

Так
Ні
Петрик Тетяна Олександрівна
Керівник практики міграційного права
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація