"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ПОНОВЛЕННЯ НА РОБОТІ ЗА РІШЕННЯМ СУДУ ДЕРЖАВНИХ СЛУЖБОВЦІВ, ПРОКУРОРІВ, ПОЛІЦЕЙСЬКИХ

Хоча Кодексом законів про працю закріплені основні права та обов’язки працівників та роботодавців по відношенню до них, на жаль, ніхто не застрахований від неправомірного звільнення. Зокрема дуже часто від такої проблеми страждають люди, які працюють на престижних посадах у державних структурах, де є висока конкуренція. Наприклад, це стосується державних службовців, працівників прокуратури, поліцейських. Якщо вас було незаконно звільнено, не варто змирятися з таким станом справ. Тим більш, фахова юридична допомога дає можливість відстояти свої права та інтереси.

Як оскаржити рішення щодо незаконного звільнення?

Коли Вам вручили копію наказу про звільнення, ви можете звернутися до суду з позовною заявою про:

  • поновлення на роботі;
  • оплату за час вимушеного прогулу.

Ключове – варто це зробити із дотриманням визначених строків. Законодавством України передбачено місяць з моменту отримання згаданого наказу чи розпорядження і до подання заяви. Щодо принципу підсудності, це може бути суд:

  • за місцезнаходженням організації, установи чи підприємства;
  • за місцем проживання чи перебування позивача.

Якщо строки були пропущені з поважних причин, суд може прийняти такий позов, але краще зробити усе вчасно, аби не доводити поважність причин. Щодо судового збору, то в цій категорії справ позивачі звільняються від його сплати.

 

Підстава звернення до суду та отримання позитивного рішення щодо поновлення на роботі?

Українське законодавство передбачає захист працівника від незаконного звільнення. Про це йдеться у ст. 43 Конституції України. Більш детально конституційна норма розкривається у ст. 5 Кодексу законів про працю. А ст. 40 згаданого Кодексу нагадує про те, що звільнити людину з ініціативи роботодавця «просто так» буде незаконно, адже є вичерпний перелік підстав для цього.

Коли є економічні причини, а звільнення працівників відбувається у зв’язку зі скороченням, все одно повинна бути дотримана процедура звільнення. Працівника потрібно повідомити не пізніше, ніж за 2 місяці. Але, разом з тим, роботодавець має докласти зусиль для збереження працівника на роботі та, якщо це можливо, запропонувати йому іншу посаду. Якщо такої змоги немає, повинна бути виплачена вихідна допомога у зв’язку зі звільненням.

Навіть якщо працівника звільняють у зв’язку з дисциплінарними порушеннями, все одно є цілий ряд його прав, яких слід дотриматися. Приміром, звільнення не повинно бути пізніше, ніж протягом місяця з дня виявлення проступку.

Отож, найбільші шанси виграти суд є тоді, коли:

  • об’єктивна причина звільнення виходить за рамки передбачених законом підстав;
  • навіть за наявності дисциплінарного порушення з боку працівника роботодавець зі свого боку порушив визначену законодавством процедуру звільнення.

Юрист допоможе виграти такий суд.

Позовна заява про поновлення на роботі

Допомога фахівця здійснюється у кількох напрямках:

 

Консультування. Ви отримуєте вичерпну інформацію щодо того, які правові важелі використати для свого захисту та грамотно себе відстояти.

 

 

Допомога у складанні позовної заяви та роботі з доказовою базою. Фактично, мається на увазі юридичний супровід процесу підготовки до суду.

 

 

Представництво інтересів у суді. Така підтримка сприяє максимально ефективному вирішенню справи на користь позивача.

Коли людина стикається з неправомірним звільненням з роботи, вона часто розгублюється та не знає, як діяти. Спрацьовує звичний психологічний фактор, перш ніж людина збере свої сили докупи та випрацює стратегію відстоювання своїх законних прав та інтересів. Стрес та образа у зв’язку з пережитою несправедливістю призводить до того, що такий працівник нерідко спочатку втрачає орієнтир та не знає, як діяти. Він концентрується на тій невдячності, яку пережив від керівництва, та не розуміє, що робити. І коли подібний стан, здавалось би, паралізує, саме професійний юрист знає алгоритм, як діяти у такій ситуації, аби відстояти себе. А ще він бере на себе ключову роль у цьому процесі.

Поновлення на роботі за рішенням суду

Яким є результат успішного розгляду справи?

Коли працівника було звільнено незаконно, виграний ним суд забезпечує результат одразу в кількох аспектах:

 

Працівника поновлюють на роботі. Це особливо важливо для тих, кого, приміром, звільнили за рік-два до виходу на пенсію. Можливо, людині і не хотілося б повертатися на робоче місце, де з нею вчинили несправедливо, однак розуміння того, що потрібно послідовно завершити важливий етап життя, переважає.

 

 

Відшкодування заробітку. Мається на увазі середній заробіток за час вимушеного прогулу.

 

 

Відшкодування моральної шкоди. Якщо людина пережила страждання, втратила нормальні життєві зв’язки та тепер потребує психологічної реабілітації, то цілком логічно вимагати від роботодавця відшкодування не лише середнього заробітку унаслідок вимушеного прогулу, а й моральної шкоди.

 

В якому порядку виконується рішення суду?

Коли працівник виграв суд, його мають поновити на роботі. Про це керівник складає відповідний наказ. Датою поновлення вважається дата звільнення, а підставою для поновлення – рішення суду. Дуже важливо, що поновлюють людину на її робочому місці саме з цієї дати, а не з винесення рішення суду. На перший погляд, це може здатися малозначною дрібницею, але насправді це не так, оскільки такі питання є важливими при обчисленні трудового стажу.

Коли працівника поновлюють на роботі, має бути відповідний наказ та внесення інформації до трудової книжки.

Підбиваючи підсумок…

Іноді звільнення стає для людини етапом пошуку нових перспектив та можливостей. Але – не в тому випадку, коли воно було незаконним, суперечило реальним планам та спричинило масу переживань. У таких ситуаціях потрібно звертатися до кваліфікованого юриста, який допоможе вам захистити ваші права.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас звільнили з державної служби?

Так
Ні

2 питання

Ви працювали на посаді прокурора?

Так
Ні

3 питання

Ви працювали на посаді поліцейського?

Так
Ні

4 питання

Ви працювали на посаді державного службовця?

Так
Ні

5 питання

Ви хочете через суд поновитись на посаді?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація