«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Введення в експлуатацію дачного будинку

Об’єкти житлового призначення в Україні можна легалізувати тільки після того, як вони офіційно будуть введені в експлуатацію. Тобто, у Вас має бути в розпорядженні документ – підтвердження факту готовності приватної будівлі. Для втілення цієї процедури в життя об’єкт оцінюється на відповідність санітарним та будівельним нормам.

Дачний будинок –  будинок садибного типу, який протягом року використовується для постійного проживання, тимчасового перебування чи для відпочинку. Нерухомість цього типу розміщується за межами населеного пункту, на землях рекреаційного призначення. Цільове призначення такої земельної ділянки – «для дачного будівництва». Якщо Вам необхідно ввести в експлуатацію дачний будинок, скористайтесь послугами наших фахівців – юристів PRIKHODKO & PARTNERS.

Які особливості має процедура прийняття в експлуатацію дачного будинку?

Для введення в експлуатацію такого об’єкта, як дачний будинок, необхідно підготувати пакет документів, який передбачено Порядком №158. Обов’язковий документ для подання – технічний паспорт. При цьому важливо пам’ятати, що техпаспорт діє протягом одного року. У випадку, коли декларація та технічна інвентаризація були подані після завершення цього терміну, органи архітектурно-будівельного контролю повернуть підготовлену декларацію без реєстрації.

Якщо дачний будинок не буде введено в експлуатацію, він буде належати до категорії «самочинне будівництво», тобто:

  • Будівля збудована на ділянці землі, цільове призначення якої не дозволяє звести будівлю.
  • Початок будівництва не супроводжується наявністю декларації чи дозволу на виконання будівельних робіт.
  • Будівництво було виконане зі значним порушенням будівельних правил та норм (частина перша статті 376 Цивільного кодексу України).

В адміністративному порядку можна узаконити будинки:

  1. Збудовані до 5 серпня 1992 року.
  2. Збудовані після 5 серпня 1992 року.

Важливо: це правило стосується тільки індивідуальних дачних будинків, площа яких складає до 300 м2.

Містобудівні умови та обмеження регламентуються діяльністю органу Державного архітектурно-будівельного контролю. Термін, який надається для перевірки повноти даних в декларації – до 10-ти робочих днів. Рішення, які можуть бути винесені: реєстрація декларації або повернення її на доопрацювання.

Підтвердженням того, що об’єкт введено в експлуатацію, стане реєстраційний номер декларації. Таким чином, власник нерухомості може звернутися за реєстрацією права власності.

Різновиди процедури введення дачного будинку в експлуатацію

Щодо збудованої будівлі, процедура введення будівлі в експлуатацію може бути стандартною або спрощеною. Все залежить від того, коли була зведена споруда та яку вона має площу. Наприклад, спрощена процедура застосовується до будівель, які були зведені до квітня 2015 р.

Якщо площа дачного будинку складає до 500 м2, введення будівлі в експлуатацію здійснюється за стандартною схемою. Щодо строків оформлення документації, процедура може тривати від одного до десяти тижнів.

Для узаконення об’єкта нерухомості знадобляться наступні документи:

  • Ксерокопії паспорта та ІНН.
  • Документи про приватизацію земельної ділянки.
  • Повідомлення про початок проведення будівельних робіт. Цей документ видає Державна інспекція архітектури та містобудування.

Отримати детальну консультацію

Допомога професійних юристів у введені в експлуатацію дачного будинку

Головна небезпека використання об’єкту, який належить до категорії «самобуд» полягає у високому ризику притягнення до адміністративної відповідальності. Погодьтесь, штраф – достатньо неприємне явище. Відповідно до чинного законодавства, заборонено використовувати дачні будинки без належного їх введення в експлуатацію. Для реалізації цієї процедури варто виконати декілька нескладних кроків.

При цьому легалізація об’єкта нерухомості – достатньо складний процес. При самостійній підготовці відповідних документів можуть виникнути серйозні труднощі.

Вам не потрібно витрачати дорогоцінний час та життєву енергію для введення в експлуатацію  дачного будинку. Фахівці PRIKHODKO & PARTNERS зроблять все за Вас. Ми підготуємо пакет документів та зареєструємо декларацію. Ми надаємо якісну професійну допомогу у розв’язанні будь-яких проблем.

Ми працюємо індивідуально з кожним клієнтом. Серед переваг співпраці з нами:

  • Прозорість.
  • Гарантія кінцевого результату.
  • Зручність співпраці.

Чекаємо Вас на попередній консультації!

Для розрахунку ціни введення в експлуатацію дачного будинку заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить введення в експлуатацію дачного будинку?

Так
Ні

2 питання

Чи маєте Ви в наявності необхідний перелік документів?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитеся у Києві або Київській області?

Так
Ні
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація