Стягнення коштів з винуватця ДТП

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Стягнення коштів з винуватця ДТП

Майже не щодня, але досить часто на автомобільних дорогах трапляються ДТП. Причини цього бувають зовсім різними, хтось не дотримався правил дорожнього руху та здійснив наїзд на інший автомобіль, або особа мала технічно несправний транспортний засіб, що як наслідок створило аварійну ситуацію тощо.

Проте, у будь-якій ДТП завжди є як постраждала сторона, так і винуватець аварії. А тому питання стягнення матеріальних збитків із такої особи є вкрай актуальним на сьогодні.

У цій інформаційній статті ми поговоримо про те, яким чином можливо стягнути кошти з винуватця ДТП, при цьому аналізуючи положення чинного українського законодавства.

Відшкодування шкоди внаслідок настання ДТП винуватою стороною

У випадках настання ДТП потерпіла сторона може розраховувати на відшкодування таких збитків, а саме:

 • витрати, що повʼязані із проведенням ремонту транспортного засобу;
 • витрати, що повʼязані із лікуванням або реабілітацією, якщо при ДТП було завдано шкоду здоровʼю чи життю особи;
 • відшкодування моральної шкоди.

Зверніть увагу! Відшкодування завданих збитків внаслідок настання ДТП можливе лише тоді, коли буде доказана вина особи, що саме її дії спричинили аварію на автомобільній дорозі.

Варто зазначити, що в переважній більшості випадків відшкодування шкоди здійснює страхова компанія з якою у водіїв транспортних засобів був укладений договір (ст. 22 ЗУ “Про ОСЦПВ”).

У тих ситуаціях, коли розмір виплаченої страхової компенсації не покриває всієї суми завданих матеріальних збитків, або страхова компанія визнана банкрутом, або ж винувата особа в настанні ДТП не уклала договору із страховою організацією та відмовляється в добровільному порядку відшкодувати завдану шкоду, то тоді слід звертатися до судових органів влади із позовною заявою.

Який алгоритм стягнення шкоди із винуватця ДТП?

 • Встановлення винної особи у настанні ДТП;
 • Проведення оцінки збитків після настання ДТП за допомогою експертизи;
 • Підготовка звернення до страхової компанії;
 • Якщо страхова компанія відмовилася відшкодувати завдані збитки або винувата особа не бажає в добровільному порядку відшкодувати завдані збитки, то слід підготувати позовну заяву до місцевого суду першої інстанції про відшкодування матеріальної та моральної шкоди при настанні ДТП;
 • Судовий розгляд справи по суті, вивчення всіх обставин та аналіз наявних доказів;
 • Прийняття рішення про стягнення матеріальної та моральної шкоди з винуватця ДТП;
 • Відкриття виконавчого провадження державним чи приватним виконавцем щодо стягнення грошових коштів із винуватця ДТП чи страхової організації;
 • Відшкодування завданих збитків потерпілій стороні.

Зверніть увагу! В кожній індивідуальній ситуації, що виникає на практиці алгоритм стягнення грошових коштів із винуватця ДТП може суттєво різнитися, адже особа може в добровільному порядку все відшкодувати потерпілій стороні, без необхідних звернень до страхової організації чи судових органів влади.

Чим може допомогти наша компанія?

 • Надання консультацій щодо можливого врегулювання спору як в добровільному порядку, так і шляхом звернення до судових органів влади;
 • Зібрання необхідної доказової бази для підтвердження вини особи у настанні ДТП;
 • Складання всіх процесуальних документів, що необхідні для відшкодування завданих збитків;
 • Представлення інтересів клієнта компанії під час взаємодії із страховими організаціями, так і в судових органах влади;
 • Забезпечення повного юридичного супроводу по справі.

Якщо у вас залишились питання щодо стягнення коштів із винуватця ДТП, то тоді звертайтеся до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Фахівці компанії допоможуть вам отримати в найкоротші терміни відшкодування завданих збитків при настанні ДТП, адже вони не тільки мають багаторічний досвід роботи із даними питаннями на практиці, а й знають всі юридичні нюанси у таких справах. А тому не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вже звертился до страхової компанії?

Так
Ні

2 питання

Винуватець ДТП відмовляеться платити?

Так
Ні

3 питання

Допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація