«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Зміна цільового призначення садового будинку

Достатньо часто виникають ситуації, коли потрібно змінити цільове призначення об’єкта нерухомості. Наприклад, змінити цільове призначення садового будинку. Для початку зазначимо, що в Україні було значно спрощено процедуру переведення садового/дачного будинку у житловий. Відповідну Постанову було прийнято в серпні 2021 року Кабінетом міністрів України. Основна вимога – будівлі мають відповідати державним будівельним нормам. Зміна цільового призначення садового будинку – один із напрямків діяльності фахівців нашого юридичного бюро Приходько та Партнери. В цій статті ми більш детально розглянемо особливості цієї процедури.

 

Законодавче врегулювання питання

Відповідно до юридичної термінології, дачний та садовий будинок належать до різних видів забудов.

Розпочнемо з визначення поняття «садовий будинок». Це об’єкт нерухомості, який призначений для сезонного використання. Найчастіше такі об’єкти нерухомості не відповідають інженерно-будівельним нормам для житлових будинків. Що стосується дачного будинку – це житловий будинок, призначений для заміського відпочинку. В цьому будинку можна проживати в будь-який сезон.

Хоча дачний будинок більше відповідає вимогам до житлового приміщення, процедура переведення садового та дачного будинку у житлову нерухомість однакова.

Відповідно до чинного українського законодавства, існують конкретні вимоги до об’єктів нерухомості, які належать до цієї групи. Зокрема, садовий будинок має бути обладнаний:

  • Водопостачанням.
  • Каналізацією.
  • Електрикою.
  • Пристроями для опалювання.
  • Газом (при наявності технічної можливості).

Ще дин важливий критерій – об’єкт нерухомості має обов’язково відповідати всім вимогам для протипожежної безпеки будинків (клас  наслідків – СС1).

Особливості процедури зміни цільового призначення садового будинку

Переведення садового будинку в житловий фонд розпочинається з такої важливої процедури, як проведення технічного огляду об’єкта нерухомості. На цьому спеціалізуються БТІ або компанії, які в своєму штаті мають сертифікованих інженерів.

Після отримання відповідного висновку власник надає документи до органів місцевого самоврядування. Термін прийняття рішення – до 30-ти днів.

В деяких випадках власнику садового будинку можуть відмовити в зміні його цільового призначення. Це відбувається, наприклад, через недостовірність або відсутність необхідних документів. Також можуть бути порушені будівельні норми, затверджені державою, щодо житлової нерухомості. Після усунення причин відмови можна повторно подати документи для зміни цільового призначення садового будинку.

 

Алгоритм переведення садового будинку в житловий фонд передбачає  наступні етапи:

  • Підготовка звіту щодо технічного обстеження будинку.
  • Отримання рішення органів міського самоврядування щодо переведення нерухомості з нежитлового фонду в житловий.
  • Підготовка нового технічного паспорта.
  • Реєстрація об’єкта нерухомості в Державному реєстрі.

Допомога юристів зі зміни цільового призначення садового будинку

Самостійно змінити цільове призначення садового будинку, тобто, перевести його в житловий фонд, достатньо складне. Краще довірити цю справу професіоналам. Фахівці Приходько та Партнери спеціалізуються на цьому питанні. Головна наша перевага – індивідуальний підхід до кожної конкретної справи та багаторічний досвід.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста зі зміни цільового призначення садового будинку заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно змінити цільове призначення садового будинку?

Так
Ні

2 питання

Ви шукаєте кваліфікованих юристів для зміни цільове призначення садового будинку?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна консультація юриста щодо зміни цільове призначення садового будинку?

Так
Ні
Колесніченко Олександр Сергійович
Керівник практики нерухомості та будівництва
E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація