«Ми захистимо Вас у Вашому кримінальному провадженні!»

Панасенко Олексій Олександрович

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз

Екстрадиція в Україну в рамках кримінального провадження

За останні роки збільшилась кількість осіб, які підлягають екстрадиції. Про що йде мова? Екстрадиція – це видача особи – громадянина тієї чи іншої держави компетентним органам, які займаються її розшуком для виконання вироку або притягнення до кримінальної відповідальності. Захист інтересів особи під час екстрадиції в Україну – один із напрямів діяльності адвокатів «PRIKHODKO & PARTNERS».

 

Етапи та особливості екстрадиції

Етапи та особливості екстрадиції охарактеризовані в главі 44 Кримінально-процесуального кодексу України. Екстрадиція складається з наступних етапів:

  1. Встановлення місця перебування особи через підготовку офіційного звернення до держави, де вона перебуває.
  2. Перевірка обставин, які можуть перешкоджати видачі.
  3. Прийняття кінцевого рішення (за запитом).
  4. Фактична передача особи під юрисдикцію держави, яка підготувала відповідний запит.

Екстрадиція, тобто, «видача особи» та міра покарання визначається  в Кримінально-процесуальному кодексі України відповідно до вчиненого кримінального правопорушення.

Основою договорів про екстрадицію між Україною та іншими державами являються 2 головні документи:

  • Європейська конвенція про видачу правопорушників з Додатковими протоколами.
  • Конвенція про правову допомогу та правові відносини у сімейних, цивільних та кримінальних справах.

В яких випадках можлива екстрадиція?

Для можливості застосування процедури екстрадиції особу мають підозрювати або обвинуватити у вчиненні правопорушень, за які їй загрожує покарання у вигляді як мінімум одного року ув’язнення.

Ключовий документ для початку процедури екстрадиції – офіційне звернення, тобто, запит про екстрадицію. Єдина належна підстава для складання цього запиту – звинувачення, підозра або засудження особи за вчинення кримінального злочину. В деяких випадках інші держави можуть відмовити в екстрадиції. За загальним правилом, повторний запит не надсилається.

 

Після того, як держава за запитом дозволила видачу особи, ця особа має бути впродовж 2-х місяців доправлена на «Батьківщину». Вказаний термін може бути і меншим.

В деяких випадках окрім екстрадиції можуть застосовуватись так звані  «термінові прохання» до іншої держави щодо запобіжного затримання особи. Для цього достатньо ордену суду для затримання. Держава, при цьому, має висловити готовність до здійснення екстрадиції в майбутньому. Такий запит відправляється впродовж 2-х місяців з моменту затримання особи.

Інститут екстрадиції, таким чином, має дуже важливе значення. Відповідно, до кожного конкретного випадку треба підходити максимально прискіпливо та сумлінно. Таким чином, забезпечується належний баланс між дотриманням свобод та прав особи з одночасним забезпеченням невідворотності покарання у разі скоєння кримінального правопорушення.

Важливо:

Сам кандидат на екстрадицію може здійснювати безпосередній вплив на цей процес. Головне – отримати допомогу професійних адвокатів.

Адвокати «PRIKHODKO & PARTNERS» знайдуть необхідні аргументи проти здійснення екстрадиції та захистять права своїх клієнтів на всіх етапах проведення цієї процедури. Чекаємо на консультації та супроводі справи з питань екстрадиції!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

На Вас чи Ваших близьких відкрито кримінальне провадження?

Так
Ні

2 питання

Вам необхідна допомога адвоката у питаннях екстрадиції?

Так
Ні

3 питання

Ви перебуваєте за кордоном?

Так
Ні

Експерт в галузі кримінального права. Адвокат спеціалізується на злочинах у сфері корупції та хабарах. Захистить Вас у Вашому кримінальному провадженні.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація