Укладення договору на утримання дитини та визначення місця проживання

"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Укладення договору на утримання дитини та визначення місця проживання

Коли люди розлучаються, маючи при тому дітей, дуже вагомо подбати, щоб усі аспекти щодо проживання та утримання дитини були узгоджені. І, до речі, узгодженість у правовому контексті має багато подальших переваг і в психологічному сенсі. При такому адекватному батьківському підході та умінні домовитися дитина не перетворюється на об’єкт для суперечок та має більше можливостей пережити батьківське розлучення відносно спокійно та без надмірної психологічної травми. Тож якщо ви перебуваєте на етапі шлюборозлучного процесу або щойно після нього, подбайте про те, щоб домовитися про важливі нюанси проживання й утримання дитини чітко й цивілізовано. У цьому допоможуть кваліфіковані юристи.

 

Яку інформацію містить у собі такий договір

Можливість укладення договору про місце проживання дитини передбачається статтею 109 Сімейного кодексу України. Законодавці передбачили, що у такому договорі можуть міститися наступні положення:

 • з ким будуть проживати діти на постійній основі;
 • яку конкретно участь братиме у забезпеченні кожної дитини той з батьків, котрий мешкатиме окремо;
 • як той, хто мешкатиме окремо, реалізуватиме власну особисту участь у вихованні дитини.

Ці три основні аспекти складають зміст договору. А водночас їх узгодження стає запорукою адекватних взаємин людей між собою та з дітьми після розлучення.

Коли може бути укладений подібний договір

Існує хибний стереотип про те, що такий договір нібито може бути укладений лише до розлучення. Однак це не правда, оскільки згадана домовленість не є варіацією шлюбного договору. Тому, коли ми говоримо про часові рамки для укладення договору, то вони можуть бути різними, наприклад:

 • ще під час шлюбу, аби перестрахуватися від форс-мажорів і конфліктів у випадку гіпотетичного розлучення;
 • під час шлюборозлучного процесу, аби максимально його спростити та узгодити подальші організаційно-фінансові аспекти взаємодії щодо дитини;
 • після розірвання шлюбу, щоб подбати про дотримання інтересів дітей та комфортний для обох сторін формат участі в їхньому житті.

Отож, навіть якщо ви вже розлучилися, укласти такий договір – не пізно. Усе, що для нього потрібно – наявність конкретної домовленості та згоди по усіх тих пунктах, які ви хочете зафіксувати. Ну і не менш вагомо дотриматися усіх вимог щодо форми та посвідчення подібного договору.

 

Фото: Укладення договору на утримання дитини та визначення місця проживання

У чому перевага договору на утримання дитини та визначення місця її проживання

Згадані питання в будь-якому випадку мають бути врегульовані. І якщо в процесі розлучення батьки про це не домовляться, доведеться все одно визначати усі ці аспекти в судовому порядку. Коли ж іде мова про добровільне врегулювання взаємин стосовно участі в утриманні дитини та визначенні, де вона житиме, це полегшує ситуацію всім. У такому разі ви самі можете все вирішити, документально зафіксувавши.

Якою є форма такого договору

Згаданий договір має бути складений у письмовій формі та посвідчений нотаріально. Пропонуємо більш детально дізнатися про те, чим у цьому контексті можуть бути корисними послуги компанії «Приходько та партнери». Отож:

 • Ми надаємо інформативну та компетентну консультацію, завдяки якій вам не потрібно самотужки досліджувати чинні законодавчі норми та думати про їхнє практичне застосування конкретно у вашому випадку.
 • Ми складаємо проект договору, який є комфортним, чітким та зрозумілим для обох сторін. Це дає можливість подбати про вирішення ситуації на довготривалу перспективу та згладити усі можливі «гострі кути» подальшої взаємодії за рахунок того, що вона буде чітке врегульована.
 • Можливість супроводу нотаріального посвідчення. Для тих, хто хоче, аби компетентні юристи були задіяні на всіх етапах укладання договору, ми пропонуємо таку нагоду та можемо не лише скласти проект договору, а й супроводжувати його посвідчення нотаріусом.

Отож, фахівці адвокатського бюро «Приходько та партнери» знають, як допомогти на всіх етапах укладання договору щодо утримання дитини та визначення місця її проживання після розлучення батьків.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашою справою займалися інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація