E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз

Відмова від спадщини на користь іншої особи

Вам залишили у спадок майнові зобовʼязання, великі борги та кредити, або ви не маєте часу та бажання займатись офіційним оформленням спадщини після смерті спадкодавця?

В такому випадку питання відмови від спадщини на користь іншої особи стає як ніколи для вас актуальним.

А тому у цій статті ми і поговоримо про те, яким чином на сьогодні можна відмовитись від спадщини на користь іншої особи як за законом, так і за заповітом.

У яких випадках краще слід відмовитися від прийняття спадщини?

  • Якщо спадкодавець залишив боргові зобовʼязання, що значно перевищують реальну вартість всього спадкового майна;
  • Якщо спадщину приймають особи першого та другого ступеня спорідненості, коли вони не є громадянами України. Це повʼязано з тим, що їм прийдеться сплачувати завеликі податки за отриманий спадок після смерті спадкодавця, що є не завжди вигідною для них пропозицією;
  • Якщо громадянин бажає, щоб спадщину прийняла інша особа;
  • Якщо ви не виконаєте зобовʼязання, які поклав на вас спадкодавець у разі прийняття спадщини. До прикладу, надання права користуватись нерухомим майном чи житловим приміщенням іншим спадкоємцям тощо.

Чи можна відмовитися від спадщини на користь іншої особи?

Чинне законодавство України виділяє 2 можливих види відмов від спадщини:

  • адресна – громадянин обовʼязково зазначає на користь якої особи він відмовляється від прийняття спадщини;
  • безадресна – громадянин подає заяву до нотаріуса про відмову від прийняття спадщини, без вказання конкретних осіб на користь яких він відмовляється і його частка розподіляється порівну між усіма спадкоємцями.

При цьому не важливо успадковуєте ви майно за законом чи за заповітом, адже відмовитись від прийняття спадщини на користь іншої особи ви маєте право в обох випадках (якщо інші спадкоємці звісно існують).

Якщо спадкоємці за законом мають бажання відмовитися від спадщини на користь іншої особи, то вони можуть реалізувати своє право тільки на користь іншого спадкоємця за законом, при цьому його черга до уваги не береться.

Також варто зазначити, що відмова на користь іншої особи означає, що ваша частка у спадщині повною мірою переходить до вказаного громадянина.

Важливо! Якщо єдиний спадкоємець за заповітом відмовляється від прийняття спадщини, то право на прийняття спадщини переходить до спадкоємців за законом.

Що буде зі спадщиною у разі відмови від її прийняття та відсутності при цьому інших спадкоємців?

Така спадщина буде визнана у судовому порядку відумерлою, і якщо у її складі буде наявне будь-яке рухоме чи нерухоме майно, то воно перейде у комунальну власність територіальної громади за місцем розташування такого майна.

Якщо ви хочете відмовитись від спадщини на користь іншої особи, то в такій ситуації не обійтись без правової консультації від адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наші фахівці завжди готові забезпечити надання кваліфікованої допомоги клієнтам при зверненні, адже вони володіють практичними знаннями та багаторічним досвідом роботи щодо застосування спадкового законодавства в Україні. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нашої компанії!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Спадщина оформлена на вас?

Так
Ні

2 питання

Ви вже зверталися до нотаріуса?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога вам порібна терміново?

Так
Ні
E-mail
kletsko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-41

Юрист сімейного права. Спеціалізується на процедурі розлучень та спадкових справах.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація