«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Розділ будинку на два окремих

E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Багато власників приватних будинків задумувались про те, як можна розділити свій об’єкт нерухомості на дві на більше частин. Наприклад, деякі вдаються до цієї процедури для продажу або для окремого проживання зі своїми родичами. Розділ будинку на два окремих передбачає знання нюансів чинного українського законодавства в сфері містобудування. За допомогою фахівців нашої юридичної компанії Приходько та Партнери допоможуть Вам правильно оформити та розділити будинок на окремі частини.

Що треба враховувати в процесі розділу будинку?

Перед початком самої процедури варто звернути увагу на важливий момент: право власності на приватний будинок має бути оформлений в законний спосіб. Земельна ділянка повинна мати свій кадастровий номер. Окрім цього, важливою являється фізична можливість розділу будинку на два окремих.

Таким чином, для розділу будинку мають бути забезпечені наступні умови:

  • На земельній ділянці відсутні об’єкти, збудовані самочинно.
  • Земельна ділянка та будинок належать особам за правом власності, відповідно до чинного українського законодавства.
  • На одній земельній ділянці знаходяться будинок і споруди.
  • Існує можливість для створення окремих інженерних комунікацій та вхідних груп.

Якщо будинок відповідає всім вищевказаним вимогам, інженер оформляє відповідний висновок. В цьому висновку зазначається, що конкретний будинок можна розділити на два окремих. Окрім цього, додатково вказується, яку з частин будинку отримає кожен із  власників нових будинків.

Наступний етап – оформлення техпаспорта на окремі частини будинку для кожного із нових власників нерухомості. На підставі зібраних документів, укладення технічного паспорта на нерухомість оформлюється право власності.

Що робити, якщо будинок не узаконений?

Право власності на будинок встановлюється на основі двох юридичних механізмів:

  • На узаконений будинок

В цьому випадку для розділу будинку на два окремих знадобиться висновок щодо можливості поділу з подальшою реєстрацією права власності на кожну з частин будинку. В результаті кожен з будинків отримує свою адресу.

  • На не узаконений будинок

Якщо будинок не було введено в експлуатацію, спочатку відбувається розподіл земельної ділянки. Наступний етап – введення окремих будинків в експлуатацію під окремими кадастровими номерами.

Саме другий варіант – більш витратний, а також він займає більше часу. Якщо будинок підпадає під категорію СС1, дозвіл на будівництво здійснюється на основі будівельного паспорта. Це означає, що спочатку узаконюється будинок, не введений в експлуатацію, і тільки після цього – розділ будинку разом з земельними ділянками на дві адреси. Завдяки цьому Ви зможете суттєво зменшити витрати та прискорити цю процедуру.

Отже, якщо Ви плануєте розділити будинок на два окремих, краще скористатися допомогою професійних юристів. Фахівці нашої юридичної компанії Приходько та Партнери допоможуть Вам розділити будинок на два окремих без тривалої бюрократичної тяганини.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації!  Для розрахунку вартості послуг юриста з розділу будинку на два окремих заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить розділ будинку на два окремих?

Так
Ні

2 питання

Ви маєте в наявності основні документи для розділу нерухомості?

Так
Ні

3 питання

Об'єкт нерухомості знаходиться у Києві чи Київській області?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація