"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

ВИЗНАННЯ ГОСПОДАРСЬКИХ УГОД НЕДІЙСНИМИ

Визнання господарських угод недійсними є актуальним питанням у сучасних умовах розвитку країни. Господарські договори є необхідними для зростання бізнесу та економіки в цілому, але при цьому вони повинні відповідати всім вимогам законодавства та інших нормативно-правових актів. Якщо господарська угода не відповідає цим вимогам, вона може бути визнана недійсною. У цій статті ми розглянемо особливості визнання господарських угод недійсними за українським законодавством.

Зазвичай господарські договори укладаються за вимогами Цивільного кодексу України, але при цьому враховуються також положення Господарського кодексу та інших НПА, щодо обраного виду договору. Щоб укласти господарський договір необхідно дійти згоди щодо всіх його істотних умов у визначеному законом порядку та формі для такого договору.

Однак, у деяких випадках, коли угода укладена з порушенням закону або інших нормативних актів, що регулюють діяльність учасників господарських відносин, вона може бути визнана недійсною. Наприклад, угода може бути визнана недійсною, якщо вона укладена без вільної згоди сторін, тобто з використанням примусу, обману або насильства.

Також, угода може бути визнана недійсною, якщо вона суперечить законодавству, зокрема, якщо вона стосується обмежених законом предметів права, наприклад, відчуження майна, на яке накладене обмеження або яке є предметом спадщини; або договір про працевлаштування, в якому передбачені умови, які суперечать принципам рівності та дискримінації, може бути також визнаним недійсним. Такі ситуації можуть мати негативні наслідки для сторін угоди, тому перед укладенням господарського договору слід ретельно вивчити всі вимоги, що необхідно виконати.

Відповідно до Цивільного кодексу України, угода може бути визнана недійсною, якщо на момент її укладення сторонами (або однією із сторін) не були дотримані вимоги, передбачені статтею 203 цього Кодексу. Ця стаття встановлює загальні правила щодо правочинів, а саме:

  • важливо, щоб зміст будь-яких правочинів не суперечив законам, інтересам і моральним принципам держави і суспільства;
  • обов’язкова наявність у особи, яка здійснює правочин, відповідного рівня цивільної дієздатності;
  • волевиявлення учасника договору повинно бути справжнім, добровільним та відображати справжні наміри;
  • правочин повинен виконуватися в тій формі, яка передбачена законодавством;
  • правочин повинен мати реальні наслідки, які визначаються його змістом;
  • необхідно забезпечити, щоб інтереси та права малолітніх, неповнолітніх або недієздатних дітей не були порушені у разі вчинення їх батьками або усиновителями правочину.

Щодо угод у сфері господарювання, така ситуація, коли договір визнається недійсним може виникнути у випадках:

  • якщо умови договору не відповідають правовим положенням і законодавчим актам;
  • особа, що уклала угоду, не має достатніх повноважень для її здійснення;
  • якщо волевиявлення однієї сторони було отримане шляхом примусу або обману;
  • зобов’язання укладено не з метою отримання правових наслідків, а скоріше для імітації або маскування інших правовідносин.

Також можуть бути випадки, коли угода укладається не відповідно до обов’язкової форми (письмової або реєстрації угоди). У таких випадках угода може бути визнана недійсною.

Визнання господарських угод недійсними може мати наслідком розірвання угоди та повернення сторонам вкладених угодою активів. Крім того, сторона, що постраждала від недійсної угоди, може вимагати компенсації збитків, заподіяних їй внаслідок укладення такої угоди.

Отже, укладання господарських угод потребує дотримання законодавства та інших нормативних актів, що регулюють діяльність учасників господарських відносин.

Якщо вам потрібна юридична допомога або консультація, щодо визнання господарських угод недійсними, то звертайтеся до Юридичної компанії “Приходько та партнери”. Наші кваліфіковані юристи готові надати вам професійну підтримку в різних галузях права, таких як цивільне, корпоративне, господарське, податкове та інше.

Ми надаємо широкий спектр послуг, включаючи підготовку правових документів, представництво в суді, консультації з питань бізнесу та інші. Наша мета – захистити ваші інтереси і досягнути найкращого результату для вас. Звертайтеся, ми будемо раді допомогти вам!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашою справою займались інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація