«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Захист інтересів Замовників в АМКУ

Публічні закупівлі існують в Україні з 2016 року і за цей час було проведено надзвичайно велику кількість тендерів та підписано договори із безпосередніми їх виконавцями. Проте, як свідчить практика учасники публічних закупівель досить часто надсилають скарги до Антимонопольного комітету України з різних причин, а саме: оскарження умов тендерної документації, відміна торгів з особливостями, прийнятих рішень замовника тендеру тощо. Для замовників публічних закупівель це все створює проблеми, які потрібно вирішувати в правовому полі. В чому і вбачається актуальність розгляду даної тематики. А тому у цій статті ми розглянемо, яким чином можна здійснювати захист інтересів замовників в АМКУ, при цьому аналізуючи чинні положення нормативно-правових актів України.

 

Чому рішення АМКУ не завжди є справедливими?

Перш за все потрібно зазначити, що АМКУ як орган оскарження створювався лише з єдиною метою – надати можливість учасникам публічних закупівель оскаржувати прийняті рішення замовниками тендерів, що по суті необхідно для забезпечення механізму рівноправності та недопущення незаконних дій останніх. Інакше кажучи, АМКУ є лише арбітром між замовником та учасниками публічних закупівель, який приймає рішення “хто правий” на основі вивчення справи та наявних в ній доказів.

Однак, на практиці орган оскарження нерідко у своїх висновках суперечить сам собі, що призводить до необґрунтованих прийнятих рішень та нелогічності в цілому. Це пояснюється тим, що орган оскарження може відхиляти докази по справі, які слід вважати належними та допустимими, а також не вивчає в повній мірі обставини, якими обґрунтовує замовник публічної закупівлі прийняті раніше ним рішення. А тому це все може породжувати несправедливість при прийнятті кінцевого рішення органом оскарження.

Порада! Якщо вам потрібно захистити свої інтереси в АМКУ, обов’язково звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”, адже ми чітко розуміємо, як відстоювати ваші інтереси на практиці.

 

На що звернути увагу, щоб здійснити захист інтересів замовників тендерів в АМКУ?

Для того, щоб здійснити ефективний захист інтересів замовника публічної закупівлі, необхідно обов’язково звертати увагу на таке, саме:

  • У випадку порушення скаржником 10-денного строку на можливе оскарження одного з двох рішень замовника тендеру в одній процедурі публічної закупівлі говорить про те, що у органа оскарження немає законодавчих підстав для визначення порушень у частині пропуску строку для оскарження такого рішення. До прикладу, учасники публічних закупівель, що подають скаргу, часто оскаржують і рішення про відхилення тендерної пропозиції, і також рішення замовника тендеру про визначення переможця в одній скарзі. В такій ситуації потрібно звертати увагу на дотримання строку подання скарги, оскільки замовник тендеру приймає рішення про відхилення тендерної пропозиції та переможця публічної закупівлі зазвичай у різні дні, а тому перебіг строків оскарження неоднаковий.
  • Пояснення замовника по суті скарги, що подані до органу оскарження, які містять додаткові підстави для відхилення тендерної пропозиції учасника-скаржника, не будуть розглядатися органом оскарження. До прикладу, замовники тендерів в АМКУ намагаються якимось чином обґрунтувати підстави відхилення тендерної пропозиції учасника публічних закупівель, що не були зазначені у рішенні тендерного комітету. І, як наслідок, АМКУ ці додаткові підстави до уваги не враховує при прийнятті кінцевого рішення.

Ви хочете результативно здійснювати захист своїх інтересів в АМКУ? В такому випадку вам не обійтись без професійної допомоги від юристів із адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда має досконалі знання та багаторічний досвід у сфері публічних закупівель, що дозволяє надавати нашим клієнтам тільки якісну юридичну підтримку. Звертайтесь!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви цікавитесь публічними закупівлями?

Так
Ні

2 питання

Ви шукаєте юриста для підготовки та супроводу тендерів?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібен адвокат для захисту Ваших інтересів в АМКУ?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація