Переоформити будинок

«Ніколи, ніколи, ніколи не здавайтесь»

Колесніченко Олександр Сергійович

Керівник практики нерухомості та будівництва

E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз

Переоформити будинок

В більшості випадків переоформлення прав на нерухоме майно супроводжується величезним обсягом та кількістю обов’язкових платежів та бюрократичної тяганини.

Якщо Ви вирішили продати, подарувати об’єкт нерухомості або плануєте отримати право наслідування, фахівці нашого юридичного бюро Приходько та Партнери розкажуть, як це краще зробити.

 

Дарування та заповіт: особливості переоформлення будинку

Подароване майно одразу після проходження процедури реєстрації переходить у повну власність та розпорядження особи. Особа може робити з майном все, що завгодно. Якщо мова йде про заповіт, спадкоємець може отримати свідоцтво про право наслідування об’єкта нерухомості тільки через півроку після смерті спадкодавця. Однак, треба пам’ятати про те, що зміст заповіту може бути змінений.

Що стосується договору дарування, його можна визнати недійсним виключно через суд, надавши відповідні докази. Також важливо, що звернутись до судових інстанцій можна лише протягом року з моменту укладення договору.

У випадку із заповітом ситуація відрізняється: його можна змінювати велику кількість разів. Для цього потрібно звернутись до нотаріуса. Але при складенні заповіту треба перевірити наявність непрацездатних та неповнолітніх родичів. Саме тому потрібно детально проаналізувати, який саме варіант в конкретній ситуації стане більш доречним. Все це ми обговорюємо на попередній консультації.

Особливості переоформлення різних типів будинків

На сьогодні виділяють три категорії будинків: житлові, садові, дачні. Вони підлягають зведенню на земельній ділянці. Вибір того чи іншого виду споруди безпосередньо залежить від того, яке функціональне призначення має земельна ділянка.

Більш детально розглянемо процедуру переоформлення будинку на прикладі житлового будинку. Це будинок садибного типу, який розташований на окремій ділянці землі. Його головне призначення — постійне проживання людей. Він може складатися з житлового та нежитлових (допоміжних) приміщень, призначених для задоволення потреб громадян, які в ньому проживають.

 

Процедура переоформлення буде складатись з таких етапів:

  • Звернення до нотаріуса або юриста, який спеціалізується на нерухомості, для повідомлення обставин, які викликали необхідність переоформлення будинку.
  • Вибір найбільш оптимального варіанту переоформлення. Цей варіант має влаштовувати всі сторони договору.
  • Підготовка переліку документів, які необхідні для здійснення процедури переоформлення.
  • Складення відповідного правочину та надання його для ознайомлення.
  • Узгодження умов договору, нотаріальне підтвердження.
  • Внесення інформації про нового власника до Державного реєстру речових прав на об’єкти нерухомості.

Таким чином, єдиним документом на сьогодні, який підтверджує право власності на об’єкт нерухомості являється запис у Єдиному реєстрі. Окрім цього, отримання витягу (інформаційної довідки) рекомендовано в процесі купівлі нерухомості для перевірки її “юридичної частоти”.

Допомога юристів з переоформлення будинку

Якщо Вам потрібно швидко та якісно переоформити будинок, юристи з нерухомості Приходько та Партнери допоможуть Вам в цьому. Ми маємо необхідні теоретичні знання та практичний досвід, які дозволять проаналізувати кожну конкретну ситуацію на наявність “підводного каміння”.

У Вас ще залишились запитання? Чекаємо на попередній консультації! Для розрахунку вартості послуг юриста з нерухомості заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить, як переоформити будинок?

Так
Ні

2 питання

Вам потрібна юридична допомога для переоформлення будинку?

Так
Ні

3 питання

Ви шукаєте кваліфікованого юриста з питань нерухомості?

Так
Ні
Колесніченко Олександр Сергійович
Керівник практики нерухомості та будівництва
E-mail
kolesnichenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-41-41

Спеціаліст у сфері будівництва та нерухомості, інженер-будівельник, спеціалізується на земельному праві, веденні переговорів, а також вирішенні спорів у досудовому порядку.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація