"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

ОФОРМЛЕННЯ ДОЗВОЛУ НА ВИЇЗД ДИТИНИ ЗА КОРДОН ВІД ОДНОГО З БАТЬКІВ

Expert in the field of family, civil, labor law, intellectual property law

Зв'язатися зараз

Оформлення дозволу на виїзд дитини за кордон від одного з батьків є важливою процедурою, яка забезпечує захист інтересів дитини та дозволяє батькові або матері вирішувати питання, пов’язані з подорожами дитини за межі України. Цей процес регулюється законодавством України і має свої вимоги. У цій статті ми розглянемо якими чином оформлюється дозвіл на виїзд дитини за кордон від одного з батьків.

В яких випадках дитина має право на виїзд за кордон? 

Конституція України передбачає, що кожен громадянин має право вільно виїжджати з території України. Однак, коли мова йде про виїзд за кордон неповнолітньої особи, особливу увагу приділяється забезпеченню прав та інтересів дитини.

Відповідно до законодавства України, фізична особа, яка не досягла 16 років, має право на виїзд за межі України лише за згодою батьків (усиновлювачів), піклувальників та в їхньому супроводі або в супроводі осіб, які уповноважені ними, за винятком випадків, передбачених законом.

Таким чином, якщо дитина не досягла 16 років, то вона повинна оформити у відповідному порядку згоду батьків на виїзд за межі України.

Проте, Цивільним кодексом передбачено, що якщо дитині вже виповнилось 16 років, то вона має право самостійно перетинати кордон без згоди батьків (усиновлювачів).

Яка процедура оформлення дозволу на виїзд дитини за кордон?

Оформлення дозволу на виїзд за кордон неповнолітньої особи, яка не досягла 16-річного віку, може здійснюватись як у добровільному порядку, так і через судовий процес, в залежності від наявності згоди обох батьків.

У випадку добровільного оформлення згоди батьків, вони повинні підписати заяву, в якій вказують свою згоду на виїзд дитини за кордон. Ця заява повинна бути нотаріально засвідчена, для чого необхідно пред’явити оригінали паспортів кожного із батьків, реєстраційний номер облікової картки платників податків та свідоцтво про народження дитини. Заява та засвідчення справжності підпису також можуть бути здійснені в консульських установах. Ця згода по своїй суті  є запобіжником незаконного вивезення дитини за межі України, оскільки нотаріус приватний або державний засвідчує справжність підписів обох батьків дитини, що унеможливлює фальсифікування документів та надає певні гарантії стосовно дійсності та законності надання такої згоди.

Судовий порядок.

Якщо один з батьків не надає своєї згоди на виїзд дитини за кордон, то інший член подружжя, якщо він не ухиляється від виконання батьківських обов’язків та не має заборгованості з аліментів, може звернутися до суду. В такому випадку він подає позовну заяву до районного або міськрайонного суду за місцем проживання або перебуванням іншого із батьків дитини, хто не надає згоди. У позовній заяві необхідно вказати мету виїзду дитини за кордон, період перебування, місце перебування та факт відмови одного з батьків у наданні згоди на виїзд дитини за кордон.

Судовий процес відбувається у спрощеному позовному провадженні, і передбачає сплату судового збору, який встановлюється згідно із Законом України “Про судовий збір”. Станом на кінець травня 2023 року судовий збір за категорію таких справ становить – 1073,60 гривні. До позовної заяви необхідно додати докази, що підтверджують мету виїзду дитини за кордон, такі як медичні висновки, туристичні путівки або запрошення на навчання  тощо.

Якщо вам необхідна допомога із оформленням дозволу на виїзд дитини за кордон від одного з батьків, то зверніться до юридичної компанії “Приходько та партнери”.

Наша компанія зможе надати вам необхідну правову допомогу та кваліфіковану підтримку у процесі оформлення, яка включає в себе збір всіх необхідних документів, таких як паспорт дитини, свідоцтво про народження, документи, що підтверджують ваш статус батька або матері, рішення суду (якщо таке існує) щодо опіки чи призначення аліментів, а також будь-які інші документи, які можуть бути вимогами для отримання дозволу на виїзд дитини.

Крім того, наші юристи будуть аналізувати вашу конкретну ситуацію та надавати необхідні рекомендації щодо процедури оформлення дозволу. Вони також можуть займатися листуванням з відповідними органами та іншими сторонами, які можуть мати вплив на видачу дозволу на виїзд дитини за кордон. А тому не зволікайте та звертайтесь за допомогою!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У вас є згода іншого з подружжя на виїзд дитини за кордон?

Так
Ні

2 питання

Ви вже звертались до інших юристів?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація