"Кожен хто звертається до нас, звільняє себе від думок про своє питання та отримує результат, оскільки ми цінуємо найважливіший ресурс – Ваш час."

Перепельченко Анатолій Олександрович

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз

Зміна цільового призначення земельної ділянки

Цільове призначення або категорія землі – це дозволений спосіб використання земельної ділянки, зазначений у дозвільній документації. Так, наприклад, ділянка землі може бути призначена для будівництва, мати сільськогосподарське або оздоровче призначення. Змінити це цільове призначення можна, але далеко не в усіх випадках.

Найчастіше зміна цільового призначення земельної ділянки може знадобитися в ситуаціях, коли Ви, наприклад, купили ділянку землі, яка до цього була у комунальній власності або належала державі. Якщо Ви плануєте побудувати на цій ділянці будинок, треба звернутися до фахівців для максимально оперативного втілення в життя цих планів. Зміна цільового призначення земельної ділянки – один із напрямків роботи юристів PRIKHODKO & PARTNERS.

 

Покарання за самовільну зміну цільового призначення земельної ділянки

Зміна цільового призначення земельної ділянки має здійснюватися  відповідно до чинного українського законодавства. Якщо порядок зміни та встановлення цільового призначення землі порушено, це призводить до:

  • Визнання укладених угод недійсними.
  • Відмови в проходженні реєстрації земельних ділянок / визнання процедури реєстрації недійсною.
  • Визнання недійсними рішень органів місцевого самоврядування та державної влади про надання земельних ділянок юридичним особам та громадянам.
  • Притягнення до відповідальності юридичних осіб та громадян, які винні у порушенні порядку зміни/встановлення цільового призначення земель відповідно до чинного українського законодавства.

 

Процедура зміни цільового призначення земельної ділянки

Цільове призначення земельних ділянок змінюється міською, селищною або сільськими радами (громадами). Мова йде про ділянки землі, які не належать до комунальної або державної власності.

Процедура зміни цільового призначення земельної ділянки передбачає наступні етапи:

  1. Підготовка заяви власником земельної ділянки щодо зміни її цільового призначення.На цьому етапі також потрібно підготувати проєкт землеустрою щодо відведення земельної ділянки.
  2. Підготовлений проєкт землеустрою надається до міської, селищної, сільської ради.Документацією щодо земельних ділянок, розташованих поза населеним пунктом, займається районна державна адміністрація.
  3. За умови затвердження проєкту землеустрою відповідні зміни вносяться до Державного земельного кадастру.

Зміна цільового призначення земельної ділянки – досить складний процес, який краще довірити справжнім професіоналам. Вам не потрібно витрачати власний час та нерви.

 

Юристи PRIKHODKO & PARTNERS мають багаторічний практичний досвід роботи в цій сфері. Наші клієнти можуть розраховувати на надання послуг високої якості. Ми орієнтуємось на кінцеву ціль, оцінюємо всі можливі ризики. Головна запорука успіху нашої компанії – індивідуальний підхід до кожного клієнта.

Якщо Вам потрібно змінити цільове призначення земельної ділянки, записуйтесь на консультацію. Ми обов’язково Вам допоможемо!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас є документи, що підтверджують право власності на землю?

Так
Ні

2 питання

Вашій земельній ділянці надано кадастровий номер?

Так
Ні

3 питання

Ваша земельна ділянка знаходиться в Києві чи Київській області?

Так
Ні

Адвокат, спеціалізується на нерухомості, корпоративному, фінансовому, податковому, цивільному та договірному праві, а також вирішенні спорів у судовому порядку.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація