"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві та спадкових справах

Зв'язатися зараз

ОТРИМАННЯ ПОСВІДЧЕННЯ БАГАТОДІТНОГО БАТЬКА

Спеціалізується на сімейному праві та спадкових справах

Зв'язатися зараз

Отримання посвідчення багатодітного батька є важливим кроком для підтримки сімей, які виховують трьох і більше дітей в Україні. Це посвідчення дає ряд певних переваг та пільг, які сприяють поліпшенню соціально-економічного становища багатодітних родин. У даній статті ми розглянемо процедуру отримання посвідчення багатодітного батька відповідно до українського законодавства.

В яких випадках сімʼю слід вважати багатодітною?

Якщо звернутись до нормативно-правових актів, а саме ЗУ “Про охорону дитинства” сім’ю можна вважати багатодітною в наступних випадках:

 • Подружжя, яке знаходиться у законному шлюбі і спільно проживає з трьома або більше дітьми. Це можуть бути біологічні діти подружжя або усиновлені діти.
 • Один з батьків самостійно виховує трьох або більше дітей. Це може статися внаслідок розлучення, смерті або інших життєвих обставин, коли один з батьків бере на себе виховання трьох або більше дітей.
 • Сім’я, в якій є діти, які навчаються за денною або дуальною формою освіти в загальноосвітніх, професійно-технічних або вищих навчальних закладах, до закінчення навчання або до досягнення ними 23 років. Це означає, що якщо сім’я має трьох або більше дітей, які продовжують свою освіту після 18 років, то вони також вважаються багатодітними сім’ями.

Таким чином, для отримання посвідчення багатодітного батька спочатку сімʼю визнають багатодітною.

В які органи слід звернутися для оформлення статусу багатодітної сімʼї?

 • ЦНАП;
 • Структурні підрозділи органів із питань соціального захисту населення;
 • Виконавчі органи сільських, селищних, міських рад обʼєднаних територіальних громад.

Які документи для цього потрібні?

 1. Заява, в якій ви зазначаєте, що ваша дитина належить до багатодітної сім’ї і ваше подружжя має право на цей статус. Заява подається від імені одного з батьків;
 2. Свідоцтво про шлюб, якщо ви є подружжям (не поширюється на батьків-одинаків із кількома дітьми, три і більше);
 3. Свідоцтва про народження всіх дітей, які належать до вашої сім’ї.
 4. Копії сторінок паспорта кожного з батьків, включаючи особисті дані, фотографію, дату і місце видачі, поточну реєстрацію;
 5. Довідка про склад сім’ї, заповнена за формою №3. Цей документ відображає всіх членів сім’ї, включаючи дітей.
 6. Фотографії розміром 3×4 см кожного члена сім’ї. Це зазвичай вимагається для оформлення документів.
 7. Довідка з навчального закладу, якщо ваша дитина віком від 18 до 23 років і навчається за денною формою навчання (наприклад, університет, професійно-технічне училище тощо).
 8. Якщо батьки мають різні адреси реєстрації, то може знадобитись довідка, що документи про багатодітність не видавались за місцем реєстрації другого із батьків.

Які пільги надаються для багатодітних сімей у 2023 році?

 • Знижка на оплату житлово-комунальних послуг: Багатодітні сім’ї можуть отримувати знижку у розмірі 50% від вартості оплати за користування житлом (квартплатою), якщо вони відповідають житловим нормам, встановленим законодавством. Це стосується розміру житла на кожного члена сім’ї та загальних показників площі житла.
 • Знижка на комунальні послуги: Багатодітні сім’ї мають право на знижку у розмірі 50% на комунальні послуги незалежно від того чи вони проживають у квартирі або приватному будинку.
 • Знижка на балонний скраплений газ: Багатодітні сім’ї можуть отримати знижку у розмірі 50% від вартості балонного скрапленого газу, який використовується для побутових потреб.
 • Знижка на паливо: Якщо у будинку багатодітної сім’ї відсутнє центральне опалення, вони можуть отримувати знижку у розмірі 50% на оплату будь-якого виду палива, включаючи рідке паливо.
 • Знижка на міський телефонний зв’язок: Багатодітні сім’ї можуть отримати знижку у розмірі 50% від затверджених тарифів на абонентську плату за використання міського телефонного зв’язку (квартирний телефон).

Якщо вам потрібна допомога в оформленні посвідчення багатодітного батька, то зверніться до фахівців з юридичних питань – адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наша компанія має великий досвід у сфері сімейного права, а тому завжди готова надати вам кваліфіковану допомогу, консультацію, а також роз’яснення у складанні та оформленні необхідних документів

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вже зверталися у відповідні органи для отримання довідки?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація