"Мы ценим наших клиентов и осознаем, что время – самый ценный ресурс, который мы помогаем им сохранить."

Мірошниченко Тарас Васильович

Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех

E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз

Підстави виключення учасника з ТОВ

ТОВ є одним із найбільш поширених форм здійснення підприємницької діяльності на території Україні, передусім через зручність внутрішнього управління та обмеження відповідальності його учасників зокрема.

Однак існують ті ситуації, коли учасник може бути виключений із ТОВ.

Виключення учасника зі складу ТОВ може мати негативні наслідки як для самого учасника, так і для товариства.

Одними з таких наслідків можуть бути негативний вплив на імідж та репутацію учасника, провокування судових суперечок між ТОВ та учасником, якого виключили, втрати фінансових активів ТОВ, контролю над управлінням ТОВ тощо.

Для ініціювання такої процедури існує визначений перелік підстав відповідно до чинного національного законодавства.

Зокрема основними підставами для виключення учасника зі складу ТОВ є наступні:

  • Рішення загальних зборів учасників ТОВ/суду про таке виключення. Таке рішення може бути ухвалене у разі порушення учасником статуту ТОВ, прав інших учасників або інших обов’язків, передбачених чинним законодавством. Водночас учасник, який був виключений зі складу ТОВ, може мати право на захист своїх інтересів у судовому порядку;
  • Визнання учасника ТОВ банкрутом в порядку процедури, визначеної законом. Якщо учасник ТОВ був оголошений банкрутом відповідно до законодавства про банкрутство фізичних/юридичних осіб, він може бути автоматично виключений з відповідної ТОВ;
  • Неспроможність сплатити внесок у статутний капітал товариства. Для сплати внеску кожного учасника встановлюється чіткий строк, а неспроможність внесення своєї частки до його спливу може мати наслідком виключення учасника з ТОВ;
  • Смерть учасника/визнання його безвісно відсутнім за рішенням суду. Тут варто зазначити, що у разі смерті учасника ТОВ, він не лише виключається зі складу ТОВ, проте і його частка переходить до спадкоємців без згоди інших учасників товариства.

Виключення учасників з зі складу ТОВ є важливою та досить непростою процедурою, яка повинна відбуватися відповідно до встановлених правил та процедур, визначених чинним законодавством.

Кваліфіковані юристи АО “Приходько та Партнери” пропонують не лише консультаційні послуги з даного питання, але і юридичний супровід на усіх етапах даної процедури, зокрема:

  • Підготовчий етап: встановлення можливої процедури виключення учасників, виходячи з конкретного запиту клієнта, підготовка рішення загальних зборів про виключення учасника з ТОВ, офіційного повідомлення учасника про виключення;
  • Робочий етап: оформлення відповідної документації (звіту про збори учасників, протоколу загальних зборів та інше);
  • Кінцевий етап: внесення відповідних змін до реєстраційних документів ТОВ та Єдиного державного реєстру через взаємодію з державними органами.

Важливо зауважити, що процес виключення учасника з ТОВ повинен відбуватися відповідно до законодавства та статуту самого товариства.

Порушення правил може призвести до юридичних проблем і судових суперечок. Тому ретельне вивчення статуту і звернення до юристів може бути корисним перед початком процедури виключення учасника зі складу ТОВ.

Висновки:

Підстави для виключення учасника з ТОВ включають порушення статуту, законодавства, банкрутство, неспроможність сплатити внесок до статутного капіталу, смерть учасника/визнання його безвісно відсутнім та рішення суду щодо його виключення.

Важливо дотримуватися встановлених процедур та законодавства при розгляді таких питань, у чому не зайвою буде допомога кваліфікованих спеціалістів АО “Приходько та Партнери”.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Чи реєстрували ви ТОВ раніше?

Так
Ні

2 питання

Чи ініціювали ви процедуру виключення учасника з ТОВ до цього?

Так
Ні

3 питання

Чи потрібна вам консультація підставам виключення учасника з ТОВ?

Так
Ні
Мірошниченко Тарас Васильович
Керівник практики міжнародного корпоративного права та фінтех
E-mail
miroshnychenko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-36

Спеціаліст практики міжнародного корпоративного права, фінтеху та правового супроводу бізнесу в країнах ЄС та Азії.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація