«Змінюю стереотипи про те, що великі кредити – це кінець!»

Шаховець Анастасія Сергіївна

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз

Оскарження виконавчого напису нотаріуса по кредиту

Виконавчий напис нотаріуса по кредиту – це розпорядження нотаріуса відносно стягнення певних грошових сум боржника, здійснене на встановлюваних заборгованість документах. Після отримання кредитором виконавчого напису нотаріуса, в нього є 3 роки для того, щоб звернутися з ним до представників виконавчої служби. Боржник, в свою чергу, також має 3 роки для оскарження виконавчого напису нотаріуса по кредиту. Важливо: при вчиненні виконавчого напису нотаріус не повідомляє про це боржника. Це призводить до того, що боржник може дізнатися про виконавчий напис тільки на етапі початку виконавчого провадження. Відповідно до чинного законодавства, оскаржити виконавчий напис нотаріуса можливо виключно в судовому порядку. Для цього боржник має подати позов до суду про визнання виконавчого напису незаконним чи таким, що не підлягає виконанню.

 

Виконавчий напис нотаріуса: правова дія

Головна ціль, з якою використовується виконавчий напис нотаріуса – можливість стягнення майна боржника на користь кредитора. Мова йде про передання або повернення майна особи у разі виникнення заборгованості. Для отримання такого напису кредитор має звернутися до нотаріуса з документом – підтвердженням наявності боргу. Це може бути не тільки кредитний договір, а й договір лізингу, іпотеки та ін.

Виконавчий напис нотаріуса кредитори використовують в якості виконавчого документа. З ним можна звернутися до приватного чи державного виконавця для здійснення арешту рахунків боржника чи навіть відчуження наявного майна.

З якої причини кредитори обирають саме варіант виконавчого напису нотаріуса, а не звертаються до суду? Нічого дивного тут немає: саме на основі цього варіанту вони можуть повернути свої кошти, приховавши, при цьому, цей процес від боржника. В свою чергу судова тяганина, як для боржника, так і для кредиторів – тривалий процес, який потребує багато нервів та часу. Таким чином, суд – остання інстанція для кредиторів, яка дозволить повернути борг по кредиту.

 

Алгоритм дій для оскарження виконавчого напису нотаріуса по кредиту

Оскаржити виконавчий напис нотаріуса можна в суді на таких підставах:

  • Спірний характер боргу

Для законного оформлення виконавчого напису нотаріус має в обов’язковому порядку переконатися в тому, що відсутній спор щодо боргу від кредитором і боржником, а також у обґрунтованості розміру сум, які підлягають стягненню.

  • Відсутність нотаріального посвідчення договору по кредиту

Достатньо часто нотаріуси застосовують виконавчий напис відносно договорів, які нотаріально не посвідчені. Подібні дії являються протиправними і підлягають оскарженню.

  • Стягнення неустойки та відсотків після встановленого терміну повернення кредиту

В даному відношенні важливо відрізняти строк на виплату кредиту та строк на пред’явлення вимоги. Кредитор не має права стягувати з боржника штрафи, відсотки за кредитом, після того, як буде закінчено термін його дії, прописаний в договорі. Наприклад, якщо строк, який відводиться на повернення кредитних коштів – три роки, боржнику не можуть нарахувати відсотки після того, як цей термін закінчиться. Подібне стягнення буде кваліфікуватися як незаконне.

  • Порушення строків на пред’явлення претензій від кредитора

Відповідно до українського законодавства, все має відбуватися в чітко визначений час. Кредитору надається три роки з моменту виникнення вимог за кредитними зобов’язаннями для отримання виконавчого напису нотаріуса. Представники банків та інших фінансових установ в більшості випадків звертаються за оформленням виконавчого напису по борговим вимогах до боржника, які вже були прострочені. В даному випадку виконавчий напис буде видано без дотримання вимог чинного законодавства.

Якщо Ви зіштовхнулися з проблемою незаконного оформлення виконавчого напису нотаріуса, Ви можете його оскаржити. Для цього варто звернутись за допомогою до професійних юристів. Фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» вже 5 років успішно працюють над справами, пов’язаними зі скасуванням виконавчих написів на кредитних договорах. Запорука нашого успіху – індивідуальний підхід до розгляду кожної справи.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

У Вас є борги по кредиту?

Так
Ні

2 питання

Сума боргу перевищує 180 000 грн?

Так
Ні

3 питання

Вам заблокували рахунки?

Так
Ні

4 питання

Вам необхідно оскаржити виконавчий напис нотаріуса?

Так
Ні

Юрист в практиці банкрутства фізичних осіб та фізичних осіб підприємців. Спеціалізується на списанні банківських та МФО кредитів за допомогою процедури банкрутства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація