Оскарження умов тендерної документації

«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Оскарження умов тендерної документації

Важливим елементом сучасної системи публічних закупівель виступає можливість оскарження рішень замовників та умов тендерної документації. Це, з одного боку, суттєво зменшує дискримінацію учасників та корупційну складову, з іншого – значно підвищує якість закупівель, зміцнюючи, тим самим, саму систему. Оскарження умов тендерної документації – один із напрямків роботи фахівців «PRIKHODKO & PARTNERS».

Фото: Оскарження умов тендерної документаціїОсобливості оскарження умов тендерної документації

Оскарження умов тендерної документації здійснюється через Антимонопольний комітет України. Відповідно до частини 1 статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі» Антимонопольний комітет дозволяє ефективно захистити законні інтереси та права осіб, які пов’язані з участю у процедурах закупівлі.

 

Оскарження умов тендерної документації можливо тільки в деяких ситуаціях, наприклад, коли мова стосується проведення «понадпорогових» процедур закупівель:

  • Відкриті торги.
  • Конкурентний діалог.
  • Рамкова угода.
  • Переговорна процедура закупівлі.
  • Торги з обмеженою участю.

Оскаржити умови тендерної документації можуть будь-які фізичні чи юридичні особи, які вважають, що замовником було порушено їхні інтереси та права в процесі проведення закупівлі. Самостійно подати заяву до Антимонопольного комітету – достатньо складно. Краще довірити цю справу справжнім професіоналам.

Оскарження умов тендерної документації здійснюється на етапі подання пропозицій. Скарги щодо тендерної документації можуть подаватися з моменту оприлюднення оголошення про проведення торгів. Максимальний термін – не пізніше 4-х днів до дати, встановленої для подання пропозицій по тендерам.

Оскарження умов тендерної документації: коли скарга залишається без розгляду?

Скарга залишається без розгляду у наступних випадках:

  1. Скарга подається щодо того самого порушення, яке вже було предметом розгляду органу оскарження.
  2. Суб’єкт оскарження не вніс плату, передбачену частиною 1-ю статті 18 Закону України «Про публічні закупівлі».
  3. Скарга не відповідає вимогам статті «Про публічні закупівлі» (перша та друга частина).
  4. Замовник усунув порушення, які були зазначені в скарзі.

Фото: Оскарження умов тендерної документації

На яких етапах може бути оскаржена тендерна документація?

Скарга складається з обов’язкових елементів, які містять наступну інформацію: найменування замовника, рішення/дія/бездіяльність якого оскаржуються. Також важливе місце відводиться підставам для подання скарги, посиланням на порушення процедури закупівлі.

Наприклад, скаргу можна подати на дискримінаційні вимоги, які містяться в технічному завданні, дискримінаційні вимоги в кваліфікаційних критеріях та ін.

Як було вказано вище, на подання скарги відводиться строк від оголошення закупівлі і не пізніше, ніж за 4 дні до кінцевої дати подання пропозиції.

 

Скарга може бути подана на етапі кваліфікації чи пре-кваліфікації.

Етап кваліфікації

Скарга подається одразу після оцінки тендерних пропозицій учасників. Наприклад, можна оскаржити неправомірне відхилення пропозицій учасника тендеру та ін.

Скаргу треба подати протягом 10-ти днів після того, як суб’єкт оскарження отримав інформацію про порушення своїх прав.

Етап пре-кваліфікації

Скарги на цьому етапі подаються стосовно прийнятих рішень, дії/бездіяльності замовника, які відбулись вже після того, як були розглянуті тендерні пропозиції на відповідність кваліфікаційним та технічним вимогам замовника.

Скаргу треба подати протягом 5-ти днів з дня оприлюднення протоколу розгляду пропозицій по тендеру. Скарга направляється у формі електронного документу через електронну систему закупівель.

Чому саме «PRIKHODKO & PARTNERS» для оскарження умов тендеру (тендерної документації)?

Юристи фахівців «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть Вам оскаржити  умови тендерної документації. Все, що Вам потрібно зробити, записатися на індивідуальну консультацію до наших фахівців. На попередній консультації ми також розрахуємо вартість послуги.

 

Запорука нашого успіху – індивідуальний підхід до кожного конкретного випадку. Вимоги замовників та можливості учасників тендерів різноманітні. Головне – заручитися підтримкою справжніх професіоналів.

Чекаємо на консультації! Заповніть форму нижче для розрахунку ціни допомоги наших юристів у справі про оскарження умов тендерної документації.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам потрібно оскаржити умови до тендерної документації?

Так
Ні

2 питання

Ви вже приймали участь в схожих тендерах?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація