"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Адміністративне право

На сьогоднішній день досить актуальним є питання складання постанов про адміністративне правопорушення, а точніше їх оскарження з метою скасування. Постанови про адміністративні правопорушення охоплюють досить широке коло питань, та можуть бути як про порушення правил дорожнього руху, правил зупинки, стоянки, паркування транспортних засобів, порушення карантинних умов так і про несплату аліментів.

Адвокати з адміністративних справ про право на оскарження постанови про адміністративне правопорушення

Статтею 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення визначено, що постанову по справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржено прокурором у випадках, передбачених частини 5 статті 7 Кодексу України про адміністративні правопорушення, особою, щодо якої її винесено, а також потерпілим.

Для скасування постанови про адміністративне правопорушення необхідно звертатися із позовною заявою до міського районного суду самостійно або за допомогою послуги адвоката з адміністративних правопорушень, з відповідною вимогою щодо її скасування.

Постанову іншого органу (посадової особи) про накладення адміністративного стягнення, постанову по справі про адміністративне правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксоване в автоматичному режимі – у вищестоящий орган (вищестоящій посадовій особі) або в районний, районний у місті, міський чи міськрайонний суд, у порядку, визначеному КАС України, з особливостями, встановленими КАС України.

Зазвичай оскаржити постанову в галузі безпеки транспортного руху можна оскаржити протягом 10 днів з дня її складання, або протягом 10 днів з дня отримання її копії (в залежності від обставин).

Кодексом адміністративного судочинства України для звернення до суду встановлено шестимісячний строк.

Рекомендації адвоката з адміністративних справ відносно оскарження постанови про адміністративне правопорушення

  • По-перше, необхідно ознайомитись з усіма обставинами та матеріалами справи за якою винесено постанову про адміністративне правопорушення. Потрібно враховувати, чи було уповноваженими особами дотримано всіх необхідних нормативно-правових актів, під час складання протоколу про адміністративне правопорушення або під час винесення відповідної постанови, чи є всі наявні докази, що можуть підтверджувати вину особи у вчинені адміністративного правопорушення.
  • По-друге, варто проаналізувати відповідні нормативно-правові акти, що мають відношення до адміністративного правопорушення які стосується саме Вашого випадку і чи не були вони порушені. Разом із цим, необхідно провести детальний аналіз актуальної судової практики, що стосується Вашої ситуації.

Основні етапи захисту, що здійснює адвокат з адміністративних справ під час скасування постанови про адміністративне правопорушення

Аналіз обставин, що викладені у постанові про адміністративне правопорушення;

Консультація із детальним роз’ясненням правових аспектів, що мають відношення до справи;

Підготовка до оскарження постанови про адміністративне порушення, збір доказів по справі.

Детальний аналіз обставин що викладені у постанові про адміністративне правопорушення.;

Аналіз судової практики щодо застосування норм встановлених Кодексу України про адміністративне правопорушення та Кодексу адміністративного судочинства України;

Підготовка та подання позову до суду;

Участь в судових засіданнях;

Отримання рішення суду.

Скасування постанови про адміністративне правопорушення має певні особливості, починаючи від підготовки самої позовної заяви, дослідження доказової бази, аналізу актуальної судової практики, закінчуючи сплатою судового збору, тому щоб не бути незаконно притягнутим до адміністративної відповідальності – радимо звернутись до адвоката з адміністративних справ, який спеціалізується саме у галузі оскарження постанов про адміністративні правопорушення.

Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5.0

Кількість оцінок:

13

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація
Залишились запитання?

Навіщо відкладати, опишіть завдання зараз і ви здивуєтеся, як оперативно ми надамо відповідь!

Описати задачу