"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз

Отримати ліцензію на медичну практику

Медична практика визначається  Постановою КМУ №285, яка затверджує ліцензійні умови, пов’язані з нею. В цій Постанові медична практика розглядається як вид господарської діяльності в сфері охорони здоров’я. Її проводять як фізичні особи, так і заклади охорони здоров’я. Головна мета – надання медичної допомоги та відповідного обслуговування на підставі ліцензії.

Що це означає? Якщо Ви плануєте надавати послуги під КВЕДами:

 • Медична практика (відноситься до спеціалізованої практики).
 • Медична практика (входить до категорії «загальна практика»).
 • Стоматологічна практика.

Вам обов’язково знадобиться отримання ліцензії. У багатьох виникає слушне питання: як гарантовано отримати дозвіл на здійснення медичної практики? В цьому Вам допоможуть фахівці Приходько та Партнери.

Особливості отримання ліцензії на ведення медичної практики

Якщо у Вас є потреба в отримані ліцензії, перше, що потрібно зробити – обрати відповідну спеціальність та зібрати команду професіоналів – медичного персоналу.

Найчастіше це можливо на основі одного із способів:

 • Наявність медичної освіти у особи, яка планує отримати ліцензію.
 • Працевлаштування на роботу до себе спеціалістів, які мають відповідну освіту.

Наступний важливий крок – безпосередня реєстрація суб’єкта, який планує реалізовувати медичну практику. При проходженні реєстрації офіційно мають бути зазначені ті КВЕДи (тобто, види діяльності), за якими планується здійснення практики медичного спрямування.

Важливо пам’ятати про те, що якщо різновид та направленість медичної допомоги не передбачають обов’язкового створення закладу охорони здоров’я, найбільш оптимальний варіант – реєстрування діяльності фізичної особи-підприємця. Такий варіант для отримання медичної ліцензії також регламентовано чинним українським законодавством. В чому полягає кінцева вигода? Це доцільно як з економічної, так і з управлінської точки зору. Наприклад, якщо ліцензію отримує юридична особа, потрібно обов’язково працевлаштувати головного лікаря (також це може бути медичний директор), проаналізувати наявну законодавчу базу та оформити структуру функціонування закладу охорони здоров’я.

При отриманні юридичною особою ліцензії на ведення медичної практики, вона за замовчуванням виступає в якості Закладу охорони здоров’я. Виняток – необхідність отримання ліцензії для освітніх закладів, відкриття медичних кабінетів на підприємствах.

Що потрібно пам’ятати при оформленні ліцензії?

Після того, як зареєстровано суб’єкт господарювання, варто переходити до важливого етапу – пошуку приміщення, де Ви плануєте надалі надавати медичні послуги. Це може бути як оформлення права власності, так і укладення договору купівлі-продажу. При цьому право власності/користування на приміщення повинен мати саме суб’єкт господарювання – юридична особа чи ФОП.

При цьому приміщення не має належати до житлового фонду. Окрім цього, приміщення має відповідати нормам Державних будівельних норм (ДБН).

Наступний етап – отримання відповідного Акту, який підтверджує санітарно-епідеміологічне обстеження об’єкту нерухомості. На цьому етапі має  бути наявний мінімальний набір медичного обладнання, яке необхідне для здійснення медичної практики за обраною спеціальністю. Вказаний вище документ видає відповідний територіальний орган Державної продовольчої спожив служби за територіальним принципом.

Після цього можна переходити до  підготовки документів для надання до Міністерства охорони здоров’я України.

Умови надання ліцензії

Таким чином, для отримання ліцензії на проведення медичної практики потрібно пройти наступні етапи:

 • Зареєструватися в Порядку, встановленому чинним українським законодавством (як фізична особа-підприємець або юридична особа).
 • Мати приміщення для провадження господарської медичної практики.
 • Забезпечення наявності медичних працівників за заявленими лікарськими спеціальностями.
 • Наявність медичного обладнання, витратних матеріалів та виробів медичного призначення, які дозволені до використання чинним українським законодавством.

Серед результатів, які можна отримати:

 • Отримання ліцензії на узаконення медичної практики.
 • Відмова у видачі ліцензії на ведення медичної діяльності.
 • Отримати консультацію та розрахунок ціни ліцензії

Допомога в отриманні ліцензії на медичну практику

Звичайно, вимоги та ліцензійні умови знаходяться у відкритому доступі, однак, далеко не у всіх випадках лікарю вдається правильно оформити та подати документи до Міністерства охорони здоров’я. Отримання ліцензійних документів на реалізацію медичної практики – достатньо складне завдання. Отже, недостатньо виконувати тільки ліцензійні умови. Важливо дотримуватися:

 • Вимог, передбачених трудовим законодавством та ДБН.
 • Норм законодавства у сфері охорони здоров’я.
 • Норм, пов’язаних з санітарно-гігієнічним законодавства.

Саме тому краще довірити цю справу справжнім професіоналам. Фахівці Приходько та Партнери допоможуть Вам отримати ліцензію на медичну практику максимально оперативно. Якісний результат гарантуємо! Чекаємо на консультації!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Шукаєте спеціаліста для допомоги в отриманні ліцензії на медичну практику?

Так
Ні

2 питання

Чи зверталися Ви раніше з цим питанням до інших організацій?

Так
Ні

3 питання

Допомога спеціаліста Вам потрібна терміново?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70 +38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація