"Ми захистимо недоторканність Вашої честі, гідності, ділової репутації та інтелектуальної власності."
Керівник практики господарського та цивільного права
Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.
Отримати ліцензію на медичну практику
Медична практика (медична діяльність) — це вид господарської діяльності в сфері охорони здоров’я, який здійснюється закладами охорони здоров’я та фізичними особами-підприємцями. Ця діяльність передбачає надання медичних послуг, які можуть включати діагностику, лікування, профілактику захворювань та інші медичні послуги.
Згідно із законодавством України, особи, що провадять господарську діяльність з медичної практики зобов’язані отримати ліцензію.
Лікарська практика без відповідних дозвільних документів заборонена і карається штрафними санкціями. Однак існують деякі види діяльності, що не потребують ліцензування, наприклад – апаратна косметологія, консультації психолога, певні види масажу та ін.
Як гарантовано отримати ліцензію на медичну практику?
Зазвичай цей шлях тернистий через різні причини — від постійних змін в законодавстві і складнощів у заповненні документації до банальної бюрократії. Однак фахівці “Приходько та Партнери” можуть позбавити вас задоволення біганини по інстанціях.
Крок 1: обрати спеціальінсть, зібрати команду
Найчастіше потрібний один з варіантів:
- Наявність медичної освіти у особи, яка планує отримати ліцензію.
- Працевлаштування на роботу до себе спеціалістів, які мають відповідну освіту.
Крок 2: реєстрація суб’єкта господарювання
Отже, треба зареєструвати суб’єкт, який планує реалізовувати медичну практику, за відповідними КВЕДами (видами діяльності).
Варто зазначити, якщо різновид та направленість медичної допомоги не передбачають обов’язкового створення закладу охорони здоров’я, оптимальніше відкривати ФОП. Цей варіант для отримання медичної ліцензії регламентовано чинним українським законодавством на рівні з ТОВ.
Однак відкрити фізичну особу-підприємня доцільно як з економічної, так і з управлінської точки зору. Наприклад, якщо ліцензію отримує юридична особа, потрібно обов’язково працевлаштувати головного лікаря (також це може бути медичний директор), проаналізувати наявну законодавчу базу та оформити структуру функціонування закладу охорони здоров’я.
При отриманні юридичною особою ліцензії на ведення медичної практики, вона за замовчуванням виступає в якості Закладу охорони здоров’я. Виняток – необхідність ліцензії для освітніх закладів, відкриття медичних кабінетів на підприємствах.
Крок 3: підготувати приміщення
Медичні та реабілітаційні заклади в Україні повинні забезпечувати сучасний рівень доступності, безбар’єрності, недискримінації та гендерної чутливості.
Можна оформити право на приміщення або укласти договір купівлі-продажу (право власності/користування на приміщення повинен мати саме суб’єкт господарювання – юридична особа чи ФОП). Приміщення не має належати до житлового фонду і повинно відповідати ДБН.
Проконсультуватись щодо ліцензії
Крок 4: підготовка і подача документів до МОЗ
- Заява про отримання ліцензії (нарочно, в електронному вигляді або поштовим відправленням)
- Копія паспорту, ідентифікаційного коду, трудова книжка керівника здобувача ліцензії.
- Код ЄДРПОУ.
- Документ, який дозволяє користуватися приміщенням (договір купівлі-продажу, оренди).
- Інформація про наявність матеріально-технічної бази, медичний персонал та їхню кваліфікацію
- Опис документів, що подаються.
*Задля спрощення процесу отримання ліцензії акт санепідем обстеження об’єкта (приміщення) надавати вже не потрібно.
Більш детальну інформцію, форми заяви та інших документів ви знайдете у відповідній постанові кабміну.
Звертаємо вашу увагу, що усі копії документів, що подавалися до МОЗ на отримання ліцензії, повинні зберігатися до кінця строку дії ліцензії.
Адміністративний збір (ціна ліцензії)
Законодавство передбачає адміністративний збір за отримання ліцензії на медичну практику, який треба сплатити в разі позитивного рішення МОЗ про видачу дозвільного документа. Сума збору дорівнює одному прожитковому мінімуму для працездатної особи. У 2024 році – це 3028 грн.
Видача ліцензії
Позитивним результатом ваших зусиль буде отримання ліцензії на медичну практику. Ліцензія видається протягом 10 робочих дні з моменту подання заяви, однак на практиці строки можуть бути більшими.
У випадку відмови рішення МОЗ можна оскаржити.
Нюанси отримання ліцензії на медичну практику
Процес легалізації медичної практики є важливим і тривалим, включаючи різні процедури: від початкової консультації до внесення змін або перегляду ліцензії. Згідно з Довідником кваліфікаційних характеристик професій (частина 78, “Охорона здоров’я”), кожна спеціальність вимагає окремої ліцензії.
Після отримання ліцензії може знадобитися акредитація медичного закладу. Ліцензійні перевірки проводяться планово або позапланово, щоб забезпечити відповідність умовам ліцензії.
Актуальним питанням є розширення ліцензії на додаткові спеціальності та зміни у штатному розписі через прийняття нових працівників. Тут важливо вносити лише актуальні дані з відповідними документами.
Особливу увагу слід звернути на відповідність площі приміщень нормам ДБН. У разі призупинення або зупинки діяльності за спеціальностями необхідно повідомити відповідні органи.
Також зміни можуть стосуватися реєстрації ФОП, найменування ліцензіата, зміни прізвища та інших даних, про що потрібно заздалегідь інформувати МОЗ.
Розрахувати ціну оформлення ліценії
Анулювання медичної ліцензії
Зважаючи на повномасштабне вторгнення і воєнний стан в Україні, у бізнесу може виникнути потреба в тимчасовому або остаточному зупиненні діяльності або у зміні напрямку діяльності. Юристи “Приходько та Партнери” допоможуть призупинити дію ліцензії у наступних випадках:
- Тимчасова неможливість використання придбаного чи орендованого приміщення.
- Відсутність медичного персоналу.
- Особисті причини.
Анулювання ліцензії не обмежує право ліцензіата в поданні заяви щодо отримання нової ліцензії.
Супровід в отриманні ліцензії від “Приходько та Партнери”
Ми пропонуємо професійні послуги ліцензування для медичних установ та інших видів діяльності, що потребують офіційного дозволу. Ми завжди в курсі останніх змін у законодавстві, тому забезпечимо правильну підготовку всієї необхідної документації для отримання або продовження ліцензії, мінімізуючи ризики відмови у видачі чи анулюванні.
Наші експерти також допоможуть ефективно взаємодіяти з контролюючими органами та оперативно вирішувати правові питання, пов’язані з вашою практикою.
Якщо ви цінуєте компетентність, оперативність та ефективність, звертайтеся до фахівців компанії “Приходько та Партнери”. Ми допоможемо отримати ліцензію на медичну практику максимально оперативно і безболісно. Для консультації заповніть форму нижче.
Розрахуйте вартість послуг
1 питання
Вам потрібна ліцензія на медичну практику?
2 питання
У вас є відкритий ФОП чи ТОВ?
3 питання
У вас є приміщення для здійснення лікарської практики?
Спеціалізується на захисті ділової репутації юридичних осіб, честі та гідності фізичних осіб, захисті інтелектуальної власності, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі діяльності громадських організацій.
ТОП юристи, що займаються такими справами в Україні
Як замовити послугу? Як ми працюємо?
Наші фахівці з медичного права глибоко розуміють специфіку галузі і надають повний спектр послуг – від точкових консультацій до комплексного супроводу медзакладів.
- Заявка
- Дзвінок юриста
і визначення задач - Договір і оплата
- Консультація,
аналіз справи, робота спеціаліста
Яка ціна на консультацію та супровід адвоката?
Ціни на послуги з категорії "Медичне право":
Найменування послуги | Ціна, грн | Терміни |
---|---|---|
Оформлення інвалідності | від 40 000 грн | 1-2 місяці |
Оскарження рішення МСЕК | від 20 000 грн | 4-5 днів |
Оскарження рішення ЛКК | від 20 000 грн | 4-5 днів |
Ліцензування медичних установ | від 10 000 грн | 1-2 місяці |
Ліцензія на стоматологічну практику | від 10 000 грн | 1-2 місяці |
Подати до суду на лікаря | від 30 000 грн | 5-7 днів |
Стягнення моральної шкоди з лікарні | від 30 000 грн | до отримання рішення суду |
Досудове врегулювання спорів | від 15 000 грн | 30 днів |
Юридичний захист лікаря | від 15 000 грн | від 5 днів |
3 000 - 200 000 грн Ціна актуальна на Вересень 2024
Що робити, якщо я - не в Києві?
Медичне право охоплює дуже широкий спектр послуг, і більшість з них можна надавати дистанційно – з сучасними технологіями це не просто можливо, а й зручніше та ефективніше. Навіть судові засідання не є перепоною – ми беремо в них участь онлайн.
Водночас для надання певних послуг можливий виїзд адвоката за межі Києва і області.
Звертайтесь і уточнюйте інформацію по телефону!
Як можна отримати групу інвалідності?
Для того, щоб зрозуміти, чи можете ви отримати групу інвалідності, юрист детально вивчає ваші медичні документи, консультується з профільними лікарями і після цього робить висновок, чи є у вас підстави для оформлення інвалідності і якої саме групи.
Якщо підстави є, юрист дає вичерпну консультацію, що і як робити, щоб максимізувати шанси на отримання позитивного висновку лікарської комісії.
За потреби, юрист надає повний супровід.
Вам також може знадобитися:
Медичне право
Отримати ліцензію на медичну практику
ДетальнішеМедичне право
Ліцензія на стоматологічну практику
ДетальнішеЮридичні послуги бізнесу
Юридичний супровід медичних закладів
ДетальнішеМедичне право
Захист прав пацієнта
ДетальнішеМедичне право
Оформлення інвалідності
ДетальнішеМедичне право
Судовий захист прав пацієнтів
ДетальнішеМедичне право
Ліцензування медичних установ
ДетальнішеМедичне право
Адвокат по медичній халатності: захист прав пацієнтів
ДетальнішеМедичне право
Оформлення інвалідності дитині
ДетальнішеМедичне право
Ліцензія на косметологічні послуги
ДетальнішеМедичне право
Укладання договору на надання медичних послуг
ДетальнішеПослуги адвоката
Адвокат з медичних справ
ДетальнішеСтатті по темі:
передзвонимо
протягом дня