«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Захист авторських прав у суді

На сьогодні захист авторських прав у суді – дуже актуальне питання. Підтвердження цього – десятки справ, над вирішенням яких працювали і продовжують працювати кваліфіковані спеціалісти нашої юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS».

В об’єктивному розумінні авторське право – сукупність правових норм, які регулюють суспільні відносини зі створення і подальшого використання творів літератури, науки, мистецтва. В суб’єктивному розумінні авторське право представляє особисті майнові й немайнові права, які виникають у автора після створення твору і охороняються на законодавчому рівні.

Серед об’єктів авторсько-правових відносин: нематеріальне благо, яке втілене у вигляді продукту духовної творчості (мова йде про твори літератури, науки, мистецтва).

 

Відповідно до статті 54 Конституції України «громадяни мають право на свободу художньої, літературної, технічної і наукової творчості, захист авторських прав, інтелектуальної власності, матеріальних і моральних інтересів». Таким чином, кожен автор, творець, який має патент на свій продукт, може розраховувати на захист авторських прав у суді.

Суб’єкти авторського права

В статті 52 «Про авторське право і суміжні права» прописано, що «захист особистих майнових і немайнових прав суб’єкті авторського права здійснюється в порядку, який встановлюється цивільним, адміністративним і кримінальним законодавством». При порушенні законних прав суб’єктів авторського права, вони можуть звертатися до суду в установленому порядку.

Суб’єкти авторського права можуть:

  1. Подавати позови про відшкодування немайнової (моральної) шкоди або матеріальної шкоди (збитків).
  2. Вимагати поновлення та визнання своїх прав. Мова йде, в тому числі, про заборону дій, які створюють загрозу порушення чи порушують авторські права.
  3. Вимагати прийняття інших заходів, які передбачені законодавством і пов’язані з захистом авторського права.

Захист авторських прав в судовому порядку здійснюється відповідно до статті 255 (Кодекс України про адміністративні правопорушення). Що стосується захисту за кримінальним законодавством, воно здійснюється шляхом винесення вироків обвинувачення судом.

 

Захист авторських прав в Україні

Приклади порушення інтелектуальних прав автора – численні. На жаль, використання і розповсюдження продуктів, які захищені авторським правом – звичайна практика в сучасних умовах інформатизованого світу. Найчастіше права автора порушуються на контент, який розміщується в соціальних мережах або в цілому в мережі Інтернет.

Українське законодавство передбачає принцип презумпції автора. Про що йде мова? Автором інтелектуального продукту вважається особа, яку позначили як автора на примірнику або оригіналі твору (за відсутності доказів авторства іншого). Правозахисники та творці контенту відповідно до чинного українського законодавства мають ефективні  способи і методи захисту авторських прав. Однак, деякі приписи закону можна використати і на шкоду справжньому творцю контенту. Мова йде про ситуації, коли автор твору не вжив заходів для його захисту, наприклад, не зафіксував факт свого авторства на законодавчому рівні.

Для того, щоб в подальшому не захищати авторські права в суді, треба діяти на випередження.

Існують наступні попереджувальні способи захисту авторських прав:

  • Фіксація створення авторського продукту.
  • Закріплення прав за автором – творцем або їх передача від творця до правовласника, якщо він виступає в якості замовника контенту.
  • Попередження фактів протиправного використання авторського продукту, запобігання порушень.
  • Створення надійної основи для максимально ефективного використання всіх можливостей захисту авторських прав.

Таким чином, ви зможете захистити свої права як автора контенту. Якщо справа вже дійшла до суду, юристи нашої компанії «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть вам захистити власні авторські права.

 

З чого потрібно розпочати? Для початку, встановлюється фізична або юридична особа, чиї дії/бездіяльність призвели до порушення авторських прав. Наступний етап – підготовка обґрунтованої претензії. Якщо цього було недостатньо, розпочинається оформлення позивної заяви. Саме з позивною заявою треба йти до суду.

За доведенням правопорушення наступає адміністративна, а в деяких випадках і кримінальна відповідальність.

 

Таким чином, для максимального захисту своїх авторських прав треба відстоювати чітку стратегію захисту як від конкурентів, так і від порушників. Захист інтелектуальної власності дозволить завоювати лояльність клієнтів та закріпити лідерські позиції на ринку.

Юристи «PRIKHODKO & PARTNERS» мають багаторічний досвід роботи в сфері захисту авторських прав. Ми допоможемо вам виробити правильну стратегію захисту своєї інтелектуальної власності!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідний захист Ваших авторських прав у суді?

Так
Ні

2 питання

Власником авторських прав є фізична особа?

Так
Ні

3 питання

Власником авторських прав є юридична особа або група фізичних осіб?

Так
Ні

4 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація