Реєстрація патенту на винахід в Україні

«Креативні правові рішення для творчих людей. Ви створюєте, ми захищаємо.»

Ан Ірина Миколаївна

Керівник практики господарського та цивільного права

E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз

Реєстрація патенту на винахід в Україні

Розробка та впровадження продуктів інтелектуальної власності має вирішальне значення для збільшення прибутку та вигідного просування власного бізнесу. Якщо у вас є власний винахід/корисна модель, вам в обов’язковому порядку знадобиться реєстрація винаходу в Україні. В цьому вам допоможуть представники юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS».

Винахід – результат, який можна отримати в ході творчої, інтелектуальної діяльності людини в сфері медицини, технології, науково-технічної сфери.

Об’єкти, які можуть бути зареєстровані як винахід

Патент на винахід ви зможете отримати для таких об’єктів:

 • Новий технологічний процес чи метод.
 • Новий спосіб застосування речовини, всім відомого пристосування чи пристрою.
 • Новий штам мікроорганізму.
 • Нова культура клітин у рослини/тварин.

Які винахід не можуть бути зареєстровані:

 • Сорти рослин і породи тварин.
 • Математичні методи.
 • Програмне забезпечення комп’ютерів.
 • Наукові теорії, наукові відкриття.
 • Методи ведення бізнесу.
 • Дорожні знаки.

Фото: Реєстрація патенту на винахід в Україні

Як зареєструвати винахід в Україні?

Відповідно до сучасного українського законодавства автор/автори винаходу або роботодавець (якщо винахід було створено в рамках виконання службових обов’язків) мають в обов’язковому порядку одержати патент на винахід. Заявку на реєстрацію винаходу можна подати через довірену особу чи представника у справах інтелектуальної власності. В цьому вам допоможуть юристи нашої компанії «PRIKHODKO & PARTNERS».

Складання заявки на винахід здійснюється відповідно до Правил, які встановлені Міністерством освіти і науки України №22 (від 22.01.2001 року).

Складові заявки на винахід:

 1. Заява про видачу патенту на винахід.
 2. Формула винаходу.
 3. Опис винаходу.
 4. Реферат.
 5. Креслення (якщо на них містяться посилання в описі).

За дії, які пов’язані з охороною прав на винахід та поданням самої заявки, сплачуються збори та мита у розмірах, передбачених законодавством. Розмір державних зборів безпосередньо залежить від загальної кількості пунктів формули винаходу, а також від того, варто чи ні прискорювати процес ліцензування.

Фахівці «PRIKHODKO & PARTNERS» нададуть потрібні консультативні послуги з питань, які пов’язані з набуттям прав на об’єкти інтелектуальної власності. Все, що вам потрібно, укласти договір про надання патентних послуг та довіреність.

Щоб скласти і подати заявку на винахід потрібно узгодити такі відомості:

 • Відомості про винахідників та заявників винаходу.
 • Визначення об’єкту винаходу.
 • Інформація про зміст винаходу.
 • Інші матеріали.

Також дуже важливо визначитися з тією територією, на якій ви плануєте працювати та отримувати правову охорону. Мова йде про національну чи міжнародну реєстрацію.

Щоб запатентувати винахід, він повинен мати світову новизну. Для оцінки можливих ризиків експерти «PRIKHODKO & PARTNERS» проводять патентні пошуки. Для цього використовуються професійні патентні бази. Патентний пошук дозволяє знайти інформацію про:

 1. Видані патенти, опубліковані патентні заявки.
 2. Загальну оцінку рівня релевантності та технічної складової знайдених документів.

Таким чином, вже на підготовчому етапі у вас буде інформація щодо необхідності коригування рішень (якщо, наприклад, виявлені ризики за новизною).

Фото: Реєстрація патенту на винахід в Україні

Також важливе значення має патентна чистота. Тобто, треба проаналізувати, чи є комерційно безпечним виготовлення, використання, продаж технічних рішень та товарів на території України чи інших країн без порушення прав третіх осіб. Пошук на патентну чистоту проводиться окремо в кожній державі. Таким чином, враховується територіальний характер патентування.

Один із способів збільшення прибутку та комерціалізації технічних рішень, в тому числі, винаходів – видача ліцензій або передача прав за патентами. Якщо вам знадобиться така послуга, спеціалісти нашої юридичної компанії «PRIKHODKO & PARTNERS» допоможуть вам проаналізувати податкові зобов’язання, підготувати реєстрацію договорів. Також ми повністю супроводжуємо своїх клієнтів у розробці та подальшій охороні потенційної інноваційної технології.

Якщо вам потрібно визначити головних конкурентів з точки зору інновації, додатково може проводитися регулярний моніторинг за:

 • Окремими виданими патентами/заявками (дія прав, зміна власника та ін.).
 • Компаніями (передача прав, видача патентів, подання нових заявок).

Таким чином, за наявності патентних прав ви зможете вирішувати, кому дозволяти/забороняти використання вашого продукту інтелектуальної сфери. Окрім цього, підвищується позиція вашого бізнесу на ринку. Ми зробимо все для того, щоб реєстрація вашого винаходу в Україні була здійснена максимально швидко та якісно.

У вас ще залишились питання? Ми зможемо вам допомогти! Записуйтесь на консультацію та залиште заявку на розрахунок вартості реєстрації патенту на винахід.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам необхідно зареєструвати патент на винахід?

Так
Ні

2 питання

Вам необхідно зареєструвати патент на корисну модель?

Так
Ні

3 питання

Ви єдиний автор винаходу?

Так
Ні

4 питання

Реєстрація патенту на винахід необхідна на одну фізичну особу?

Так
Ні

5 питання

Реєстрація патенту на винахід необхідна на групу фізичних осіб/компанію?

Так
Ні
Ан Ірина Миколаївна
Керівник практики господарського та цивільного права
E-mail
an@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-02 +38 (093) 007-44-11

Адвокат, спеціаліст з інтелектуальної власності. Спеціалізується на реєстрації та захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, а також розробці договорів на передачу інтелектуальної власності, ліцензійних договорів.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація