"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Громадянство України за інвестиції

Інвестиційна імміграція – сучасний тренд, який дає нагоду платоспроможним людям на легальних підставах проживати у тих країнах, котрі їм справді подобаються і де вони себе почувають максимально комфортно. Цілком природно, коли людині, яка готова вкладатися в економіку тієї чи іншої держави, там створені умови для постійного проживання. Пропонуємо більш детально дізнатися про те, що у цьому контексті пропонує для інвесторів Україна. До слова, команда юридичної компанії «Приходько та партнери» спеціалізується на міграційному праві та з радістю дасть відповіді у консультаційному форматі на ті ваші ключові питання, котрі виникають стосовно теми імміграції до України.

 

Чи можна отримати громадянство України за інвестиції?

Якщо відповідати на це питання коротко, то тут потрібно пройти кілька етапів. Одразу стати громадянином, будучи інвестором в Україні, неможливо. Однак ви можете спочатку оформити посвідку на проживання, а вже згодом претендувати на громадянство. Уряд нашої держави недаремно розробив програму, яка сприяє тому, аби з часом інвестори в українську економіку могли стати громадянами України.

Закон України «Про імміграцію», а саме його стаття 4 передбачає, що дозвіл на імміграцію в Україну отримують особи, котрі інвестували в нашу економіку суму, яка у конвертації в іноземну валюту є не меншою, аніж 100 тисяч доларів США.

Часто іноземці задають питання стосовно того, чи вважається інвестицією придбання в Україні житла – наприклад, будинку чи квартири. На жаль, тут відповідь буде заперечною, оскільки інвестиціями вважаються ті кошти, котрі працюють в економіці, а не ті, які людина витрачає на власні потреби. Критеріями інвестицій у цьому контексті є прибуток або соціальний ефект. Якщо говорити мовою практичних прикладів, то йдеться про відкриття компанії з певним статутним капіталом, придбання її частини або заснування інвестиційного фонду.

Які документи потрібні для дозволу на імміграцію?

Як вже зазначалося, одразу претендувати на громадянство через інвестиції неможливо, тож почати варто з дозволу на імміграцію. Для цього потрібно зібрати певний пакет документів. Йдеться про:

  • паспортний документ іноземця;
  • документ щодо місця проживання;
  • копії статуту та/або зареєстрованих договорів (контрактів) про інвестиційну діяльність;
  • довідку з банківської установи, якою підтверджується те, що конвертованою іноземною валютою до економіки України надійшли інвестиції;
  • довідку, котра підтверджує те, що іноземець у державі свого проживання не має судимості (якщо він на законних підставах мешкає в Україні, то це має бути довідка про відсутність судимості саме в Україні);
  • документ про те, що особа не є хворою на хронічний алкоголізм, токсикоманію, наркоманію або інфекційні захворювання, перелік яких визначено центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сфері охорони здоров’я;
  • квитанцію, якою засвідчується сплата державного мита та/або консульського збору.

Важливо, щоб пакет документів був не лише повністю зібраний, а й легалізований та перекладений українською мовою. Інакше його не зможуть взяти до розгляду і доведеться робити повторні спроби збору та подання документації, котрі відняли б багато часу.

Щодо механізму подання документів, то це може відбуватися особисто. Заява може подаватися до:

  • консульської установи України за кордоном у тій державі, де ви мешкаєте;
  • Державної міграційної служби в Україні, якщо ви на законних підставах проживаєте в Україні.

На розгляд такої заяви передбачено термін 6 міс з того моменту, як вона була подана.

 

Коли іноземець отримує посвідку на проживання, йому стає доступним максимально широкий спектр прав, який можливий для нерезидента в Україні. І вже через 5 років після проживання тут на таких умовах, згідно з нормами чинного законодавства, інвестор може претендувати на український паспорт.

Варто розуміти те, що процедура отримання посвідки на проживання, а в перспективі – українського громадянства, для інвесторів є складною в контексті правового регулювання.

Потрібно знати всі нюанси та якісно підготувати пакет документів. Коли ви довіряєте юристам нашої команди усі дії, котрі не потребують вашої особистої присутності, це значно полегшує життя, а також – економить час і сили. Заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви хочете отримати громадянство України?

Так
Ні

2 питання

У Вас є підстави для отримання громадянства України?

Так
Ні

3 питання

Ви хочете відкрити компанію в Україні?

Так
Ні

4 питання

Ви хочете інвестувати в економіку України суму від 100 000 доларів?

Так
Ні
Петрик Тетяна Олександрівна
Керівник практики міграційного права
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація