«Ваші права – наша місія»

Гафтер Давід Якович
E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Що робити при затопленні квартири?

Якщо ви проживаєте в багатоквартирному будинку, то однією з найпоширеніших неприємностей, яка може з вами трапитися – це затоплення житлового приміщення (квартири) з вини сусідів.

Зазвичай це є надзвичайно стресовою ситуацією, адже навіть у випадку маленького потопу витрати для відновлення нерухомості можуть становити чималеньку суму.

Крім цього, не кожен здатний раціонально мислити в даній ситуації та швидко вжити правильних дій, щоб зафіксувати завдані збитки. А тому найкращим варіантом буде продумати, що робити при затопленні квартири.

Юристи адвокатського бюро “Приходько та партнери” нададуть вам всю необхідну допомогу у разі затоплення вашої нерухомості.

Чим регулюється питання затоплення нерухомості?

Дане питання регулюється:

  • Цивільним кодексом;
  • Цивільно- процесуальним кодексом;
  • Житловим кодексом;
  • ЗУ «Про житлово-комунальні послуги»;
  • Правилами утримання жилих будинків та прибудинкових територій, які затвердженні Наказом Держжитлокомунгоспу України від 17.05.2005 № 76;
  • Інструкцією про призначення та проведення судових експертиз та експертних досліджень, яка затверджена Наказом МЮУ від 08.10.1998 № 53/5 та іншими нормативно-правовими актами.

Який алгоритм дій при затопленні квартири?

Якщо вашу квартиру затопили ви повинні дотримуватись наступних кроків, а саме:

  1. Зафіксувати факт затоплення квартири.  Це потрібно робити 2 шляхами: офіційна фіксація та додаткова.

Для офіційної фіксації особі потрібно звернутися до ЖЕКу або до іншої експлуатаційної організації, на балансі якої перебуває і безпосередньо обслуговується будинок, та отримати акт про залиття житлового приміщення (квартири).

В цьому акті зазвичай описується причина та всі наслідки затоплення, в тому числі майно, що було пошкоджено і орієнтовний перелік робіт для його відновлення.

Варто зазначити, що винуватцем затоплення нерухомості не завжди є сусіди, оскільки може статися аварія внаслідок несумлінного виконання своїх обов’язків надавачем послуг із водопостачання.

Таким чином, акт про залиття житлового приміщення (квартири) стане одним із основоположних документів у тій ситуації, якщо ви будете звертатися до суду і спір неможливо буде врегулювати у мирному порядку.

Додаткова фіксація передбачає собою фото та відеозйомку наслідків затоплення житлового приміщення (квартири). Також можна залучити додатково свідків, які будуть присутні під час зйомки.

  1. Встановлення розміру завданих збитків шляхом замовлення експертизи.

Якщо ви не можете домовитися із винуватцем затоплення вашої нерухомості про відшкодування завданих збитків, то потрібно проводити незалежну експертизу.

Вона і буде слугувати фіксацією ушкоджень, що були заподіяні внаслідок затоплення, а також міститиме розрахунок обсягів завданих матеріальних збитків.

У випадку, якщо постраждав тільки ремонт квартири, то слід проводити будівельно-технічну експертизу.

Для цього потрібно мати такі документи:

  • акт про затоплення, адже саме в ньому зафіксовано факт  залиття квартири;
  • технічний паспорт на об’єкт нерухомості;
  • правовстановлюючі документи на квартиру.

Якщо вас затопили і були пошкоджені меблі й техніка, то тоді потрібно проводити також товарознавчу експертизу.

Важливо! Обовʼязково зберігайте квитанції про замовлення експертиз, оскільки витрати на їх проведення можна відшкодувати через судові органи влади із відповідача по справі.

  1. Звернення до суду.

Цей етап застосовується тільки тоді, коли всі інші способи захисту ваших прав в добровільному порядку були вичерпані та особа відмовляється відшкодувати завдані нею збитки при затопленні квартири.

Потрібно звертатися до суду загальної юрисдикції в рамках позовного провадження. Також, важливим нюансом у таких справах є те, що відповідач повинен буде доводити факт своєї невинуватості, оскільки дане положення закріплено в ч. 2 ст. 1166 ЦКУ.

Крім цього, позивач може прохати стягнути моральну шкоду, при цьому суму він визначає сам, але вона повинна відповідати нанесеному збитку.

Якщо вашу квартиру затопили, то звертайтесь до юристів із адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Наші адвокати володіють ґрунтовними знаннями та практичним досвідом по вирішенню даного питання на практиці, а тому позитивний результат буде для вас гарантований.

Для того, щоб розрахувати вартість допомоги при затопленні квартири заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Винуватець відмовляється врегулювати питання у досудовому порядку?

Так
Ні

2 питання

Чи отримали Ви акт про залиття?

Так
Ні

3 питання

Чи проводили оцінку збитків?

Так
Ні
E-mail
gafter@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (093) 007-44-11

Спеціалізується на супроводженні тендерів, захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація