"Justitia omnibus - Справедливість для всіх!"

Рябчук Оксана Павлівна

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз

Апеляція на рішення МСЕК

Під час активних бойових дій в Україні велика кількість громадян постійно отримує фізичні ушкодження чи травми внаслідок обстрілів їх домівок, також страждає психіка людей від отриманого негативу, що безпосередньо змінює моральний стан українців.

На загальному рівні це впливає на той фактор, що чисельність осіб, які хочуть встановити інвалідність різних груп тільки зростає.

Однак, на практиці це також означає, що і збільшується кількість відмов громадянам у встановленні інвалідності, в чому і вбачається актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому у цій інформаційній статті ми поговоримо про особливості подання апеляції на рішення МСЕК.

Які існують особливості подання апеляції на рішення МСЕК під час дії воєнного стану в Україні?

Як правило, на практиці виділяють два можливих способи оскарження рішення МСЕК, а саме:

  • без особистого звернення до судових органів влади (досудовий порядок);
  • із зверненням до судових органів влади особисто або через свого законного представника (судовий порядок).

Від обраного способу і буде залежати механізм оскарження.

Щодо досудового порядку варто зазначити наступне. Так, якщо громадянин не згодний із рішенням МСЕК та вважає його необґрунтованим, то в такому випадку він має право протягом одного місяця здійснити його оскарження шляхом подання письмової скарги до комісії, що ухвалила дане рішення або до центральної чи обласної комісії.

Після подачі письмової скарги орган МСЕК зобовʼязаний провести повторний огляд особи на предмет встановлення різних психічних розладів, обмеження загального ступеня життєдіяльності громадянина та за наявності підстав встановити інвалідність громадянину.

Однак, навіть під час проведення повторного огляду висновок МСЕК може бути незмінним і особі відмовлять у призначенні інвалідності. У такій ситуації для оскарження даного рішення потрібно звернутися до Центральної МСЕК МОЗ України.

Зверніть увагу! На практиці зустрічаються складні випадки, коли МСЕК не має достатньої компетенції у встановленні ступені інвалідності через наявність тяжких хвороб, які зустрічаються досить рідко (синдром Скуміна, хвороба Лайма тощо), а тому вони можуть направляти таких осіб до  кваліфікованих установ для проведення експертизи, а саме: ДУ “УКРДЕРЖНДІМСПІ МОЗ України” та Науково-дослідного інституту реабілітації інвалідів ім. Пирогова.

Після проведення відповідного обстеження дані установи надають рекомендаційні висновки, які і повинна враховувати МСЕК при прийнятті кінцевого рішення для встановлення інвалідності громадянам.

Якщо всі досудові способи захисту своїх прав громадянин використав на практиці для оскарження рішення МСЕК та вони не були ефективними, потрібно звертатися до судових органів влади.

Термін для подання письмової скарги складає 6 місяців з моменту, коли громадянин дізнався про порушення своїх законних прав на встановлення відповідного ступеня інвалідності.

Даний термін може бути скорочено до 3 місяців у випадку, якщо особа раніше вже скористалася досудовим варіантом оскарження рішення МСЕК, і тоді він буде обчислюватися з моменту отримання відповідного рішення про відмову.

Якщо у вас залишилися питання щодо того, як подати апеляцію на рішення МСЕК, в такій ситуації не обійтися без допомоги кваліфікованих юристів – адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Наша команда має досвідчених фахівців, які добре володіють практичними знаннями оскарження рішень МСЕК, а тому зможуть надати клієнтам компанії належну правову підтримку.

Крім цього, під час проведення консультацій юристи компанії додатково розʼяснять особливості проведення як досудового, так і судового оскарження рішення МСЕК. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вам відмовили у встановленні групи інвалідності?

Так
Ні

2 питання

Чи вертались Ви до суду для оскарження рішення МСЕК?

Так
Ні

3 питання

Ви знаходитесь у Києві чи Київській області?

Так
Ні

Спеціалізується на сімейному праві, процедурі розлучень, оформленню постійного догляду і опікунства.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація