Оскарження договору дарування

"Очікуваний результат від нашої роботи - наша норма. Давати клієнту більше ніж він очікує - наша ціль."

Сулик Роман Андрійович

Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз

Оскарження договору дарування

Оскарження договору дарування є однією з тих послуг, на яких спеціалізуються фахівці компанії «Приходько та партнери». Попри те, що людина має право розпоряджатися власним майном, часто її схиляють до невигідного розпорядження ним ті, хто поводить себе недоброчесно. Приміром, дарувальником могли маніпулювати чи використати стан, у якому він був вразливим та не мав можливості усвідомити значення своїх рішень та дій. Коли трапилася така неприємність, це не значить, що з нею треба змиритися. Варто оскаржувати подібну дарчу. Тим більш, з фаховою юридичною допомогою є дуже висока імовірність позитивного результату.

Хто може оскаржити дарчу

У цьому випадку йдеться про людей, які є прямими спадкоємцями. До речі, немає значення, чи йдеться про спадкоємців за законом, чи за заповітом. На обидві категорії розповсюджується згадана можливість. Також, якщо дарувальник є одруженим, а дарча зачіпає інтереси чоловіка чи дружини, то в такому випадку другий з подружжя може її оскаржити. Окрім того, серед людей, які оскаржують дарчу, можуть бути ті, чиї права вона порушила.

Навіть смерть дарувальника не стає на заваді для оскарження дарчої, адже йдеться про права спадкоємців.

Оскарження договору дарування

Що може бути підставою для оскарження

Отож, для того, аби подібний кейс був дійсно виграшним, перед юристами стоїть завдання щодо того, аби дослідити всі обставини, у яких був укладений договір дарування. Приміром, якщо на момент його підписання дарувальник перебував у скрутних обставинах, якими скористалися інші люди, договір можна оскаржити. Однак це не єдина підстава. Також великими шансами на позитивний результат є:

  • Відсутність у дарувальника усвідомлення своїх дій на момент вчинення правочину. Приміром, він перебував у стані зміненої свідомості чи мав на той час загострення психічного розладу. Іноді люди помилково вважають, що лише хронічний розлад, який відображений у певній групі інвалідності дарувальника, може бути підставою для оскарження. Та це не так. Є достатньо розладів тимчасового характеру, які теж впливають на здатність людини приймати зважені рішення.
  • Обманні дії інших людей під час укладення договору. Часто така ситуація стається з літніми людьми, яким шахраї обіцяють довічне утримання, а потім виявляється, що людина підписала звичайну дарчу.

Ще однією підставою є наявність щодо дарувальника судового рішення, яке обмежувало його дієздатність на той момент, коли договір було укладено. Отож, якщо підсумувати, то є достатньо підстав, аби оскаржити дарчу. Ба більше, буває так, що дарувальник взагалі не підписував дарчу, а майно перейшло у власність до іншої особи унаслідок підробки документів. У такому разі наша команда теж знає дієві алгоритми, як допомогти клієнту. Розповімо більш детально про свою роботу у згаданих напрямках.

Як ми збираємо доказову базу, аби оскаржити дарчу

Коли йде мова про психічний розлад людини на момент підписання дарчої, ми ретельно досліджуємо покази свідків про її специфічну поведінку протягом останнього часу. Дійсно, буває так, коли фактичний розлад не завжди засвідчено документальним чином. У таких випадках можна апелювати до показів свідків. Якщо ж є документи психіатричної експертизи, тоді це ще краще, адже документація завжди виглядає переконливо під час судового розгляду. Також, звісно, ми ретельно вивчаємо сам зміст договору.

Чому фахова допомога є вкрай важливою

Коли людина хоче оскаржити договір дарування, потрібно ретельно дослідити доказову базу на свою користь, дізнатися вагомі аспекти законодавства. Самотужки це буває дуже складно робити за відсутності юридичної практики та розуміння, як виграти таку справу, довівши її до бажаного результату.

Не менш суттєвим є розуміння того, що сторона, на користь якої було здійснено договір, буде докладати усіх сил, аби захистити свою точку зору, навіть за наявності відвертих маніпуляцій зі свого боку під час підписання дарчої. Тому така ситуація супроводжується не лише складною юридичною роботою, а й потребою бути стійкими до психологічного напруження, яке вона створює. Коли поруч є підтримка хороших юристів, це дається суттєво легше.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вашою справою займались інші юристи?

Так
Ні

2 питання

Ви знаходитесь в Києві чи Київській області?

Так
Ні

3 питання

Юридична допомога вам потрібна терміново?

Так
Ні
Сулик Роман Андрійович
Керівник практики сімейного права

Експерт в галузі сімейного, цивільного, трудового права, права інтелектуальної власності.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація