«Ми зробимо для Вас міцний юридичний фундамент!»

Овсянко Ангеліна Володимирівна
E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Введення в експлуатацію гаража

E-mail
ovsianko@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-15

Юрист практики нерухомості, будівництва та земельного права.

Зв'язатися зараз

Більшість власників автомобілів являються ще й власниками приміщення для автомобіля, тобто, гаража. Однак далеко не всі такі приміщення введені в експлуатацію. Мова йде про узаконення або введення в експлуатацію гаража.

Вам потрібно подарувати, обміняти, продати, здати в оренду:

  • Металевий капітальний гараж.
  • Гараж, розміщений на території гаражного кооперативу.
  • Гараж, який знаходиться на території приватного житлового будинку або у дворі багатоповерхівки.

У всіх вищевказаних ситуаціях Вам знадобиться процедура під назвою введення в експлуатацію гаража.

Введення в експлуатацію гаража передбачає отримання Свідоцтва на право власності. Це документ, який дасть Вам можливість розпоряджатися своїм майном на законних підставах. Узаконення гаража можливо при наявності документів на землю, відведену під гараж. При цьому земля може бути як в оренді, так і у Вашій особистій власності. Введення в експлуатацію гаража – один із напрямів діяльності юристів PRIKHODKO & PARTNERS. Вся процедура здійснюється відповідно до МУО (містобудівних умов та обмежень).

Які особливості має процедура прийняття в експлуатацію гаража?

Одне із найважливіших питань, пов’язаних з процедурою прийняття в експлуатацію гаража – земельна ділянка (місце), де він побудований. Наприклад, гараж зведено на земельній ділянці, яка знаходиться у власності самого власника гаража. В цьому випадку введення в експлуатацію буде набагато простіше і легше. Якщо гараж знаходиться у дворі багатоповерхового будинку, процедура узаконення буде складнішою і довшою.

Якщо гараж розташований на земельній ділянці, яка належить Вам достатньо наступного пакета документів:

  • Технічний паспорт.
  • Будівельний паспорт.
  • Декларація про готовність об’єкта.

Після того, як гараж буде зареєстровано в органі архітектурно-будівельного контролю,  власник Декларації зможе отримати витяг, який стане підтвердженням його права власності. Важливо: якщо гараж побудовано до 1992 року, вводити його в експлуатацію не потрібно.

Якщо гараж збудовано біля багатоквартирного комплексу, його узаконити набагато складніше. Дозвіл на будівництво гаража на подвір’ї такого будинку отримати неможливо. Також не можна отримати право власності на землю, де буде розміщено гараж. Вся земля, розташована у дворі багатоквартирного комплексу, являється власністю усіх мешканців комплексу.

Таким чином, введення в експлуатацію гаража – достатньо складне завдання. Розпочати потрібно зі збору пакета документів. Як було вказано вище, все залежить від особливостей та розташування нерухомості.

Введення в експлуатацію та узаконення гаража: в чому різниця?

В чому полягає різниця між введенням в експлуатацію та узаконенням гаража? Більш детально розглянемо узаконення гаража. Якщо у Вашому розпорядженні – самовільно побудований гараж без дозвільних документів, Вам максимально оперативно необхідно провести відповідні юридичні процедури. Вони дозволять отримати правовстановлюючі документи на гараж. В перспективі це узаконення вільного розпорядження гаражем. Тобто, Ви зможете його обміняти, подарувати, здати в оренду та ін.

Відповідно до статті 5 Закону України № 1952-IV, металевий гараж – не об’єкт нерухомості. Це пов’язано з тим, що металевий гараж не належить до капітальних споруд. Таким чином, в цьому конкретному випадку не потрібно реєструвати право власності на гараж.

Що стосується капітального гаража, він має бути зареєстрований у Державному реєстрі прав. До моменту реєстрації його в обов’язковому порядку варто ввести в експлуатацію. Введення в експлуатацію, своєю чергою, дозволить оформити право власності на гараж та підтвердить законне розпорядження ним.

Допомога професійних юристів у введені в експлуатацію гаража

Процедура введення в експлуатацію гаража вимагає врахування всіх особливостей та нюансів. Щоб зробити все правильно, краще скористатися послугами справжніх професіоналів – юристів PRIKHODKO & PARTNERS. Ми допоможемо оформити всі необхідні документи для введення в експлуатацію гаража відповідно до МУО та чинного українського законодавства.

Юристи нашої компанії допоможуть високоякісно та оперативно, з мінімальними витратами провести введення в експлуатацію гаража. Ми Вас детально проконсультуємо, підготуємо необхідні документи. Юристи PRIKHODKO & PARTNERS будуть повністю супроводжувати процедуру узаконення гаража та іншої нерухомості.

Чекаємо на консультації! Наші фахівці допоможуть Вам правильно обрати саме Ваш варіант введення в експлуатацію гаража. Ми надамо Вам вичерпну інформацію з питання легалізації гаража як на приватній ділянці, так і в кооперативі чи у дворі багатоповерхового будинку.

Для розрахунку ціни введення в експлуатацію гаража заповніть форму нижче.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Введення в експлуатацію гаража Вам необхідне терміново?

Так
Ні

2 питання

Ви маєте весь необхідний перелік документів?

Так
Ні

3 питання

Ви раніше зверталися до нас з аналогічною потребою?

Так
Ні
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація