"Підніматись вверх завжди тяжко - легко тільки, коли летиш вниз".

Петрик Тетяна Олександрівна

Керівник практики міграційного права

E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз

Отримання громадянства України для військовослужбовців-іноземців

Українське законодавство відкриває можливість для іноземців та осіб без громадянства, котрі підписали контракт зі Збройними Силами України та перебувають на території нашої держави законно, стати громадянами України. Якщо говорити про нормативно-правову базу, котра регламентує це питання, то йдеться про закон «Про громадянство України» та закон «Про військовий обов’язок та військову службу».

Що передбачає законодавство стосовно в’їзду до України іноземних добровольців?

Якщо аналізувати чинну нормативно-правову базу, то можуть бути відмінності між тим, які норми діють у правовому полі України та держав, з яких до нас приїздять іноземні добровольці. Так, 1 березня 2022 року Президент України підписав указ № 82/2022, котрим було запроваджено безвізовий режим в’їзду на територію України для таких людей. Однак у країні їх походження чи нинішнього проживання законодавство може передбачати відкриття транзитної візи. Тож, якщо така правова колізія є, візу відкривати, усе ж, потрібно.

 

Підписаний контракт, котрий іноземець укладає зі Збройними Силами нашої держави, стає легальною підставою для того, аби він перебував на території України. Це значить, що додаткових документів у вигляді посвідки на проживання не потрібно на час служби. Строк дії перебування визначається терміном, передбаченим контрактом.

Що робити іноземцю після закінчення контракту?

Коли контракт закінчився, це не значить, що іноземному добровольцеві потрібно буде поїхати. Він матиме нагоду оформити дозвіл на імміграцію та отримати посвідку на проживання на території України.

Якщо такий військовий був удостоєний державної нагороди чи продовжує свою службу, він матиме нагоду отримати громадянство України у спрощеному порядку. Це саме стосується випадків, коли відповідне подання надходить від Міноборони.

Які документи потрібно подати для отримання громадянства?

Чинне законодавство передбачає наступний пакет документів, котрі має подати іноземний доброволець, який є воїном ЗСУ, аби отримати громадянство України. Серед них:

  • сам контракт, котрим засвідчується факт проходження військової служби у ЗСУ;
  • довідка, видана по місцю проходження служби;
  • військовий квиток;
  • закордонний паспорт.

Якщо громадянство України хоче отримати боєць, який є особою без громадянства, то замість закордонного паспорта він надає відповідний проїзний документ.

Чим ми можемо бути корисними?

Команда нашого адвокатського бюро працює в запитах, котрі стосуються тем на перетині міграційного та військового права. Тож ми орієнтуємося в тому, які правові норми будуть актуальними для кожної конкретної ситуації, враховуючи ваші обставини. Серед тих питань, у яких ми можемо бути корисними, варто відзначити наступне:

 

Консультації стосовно в’їзду на територію України. Ми розповімо про правила перетину кордону, а також зорієнтуємо в тому, як можна в нашій державі укласти контракт зі Збройними Силами України. Така послуга стане актуальною для тих іноземців, котрі тільки прийняли рішення про те, що хочуть приїхати до України та захищати її територіальну цілісність і свободу.

Аналіз дійсних підстав для того, аби отримати громадянство України. Чинне законодавство нашої держави створює достатні умови для цього у переважній більшості ситуацій, однак кожен випадок варто розглядати індивідуально. Це дасть нагоду коректно оцінити усі перспективи в практичній площині.

Складання заяви та підготовка супровідного пакету документації, аби подати його для отримання громадянства України. Це вкрай важливо, щоб справді одержати бажаний результат.

 

Повний супровід процедури на час усього періоду оформлення документів. Така послуга є комплексною та дає можливість військовому довірити усю процедуру фахівцям. Коли ви її обираєте, то максимально полегшуєте собі життя та звільняєте себе від потреби самотужки вивчати законодавство. Також це спрощує процес у тих аспектах, де не є обов’язковою ваша особиста взаємодія з уповноваженими державними органами. Компетентний та обізнаний у правових нормах представник зробить це за вас.

Отже, юридичний супровід в питаннях отримання громадянства України для іноземних добровольців, які підписали контракт з ЗСУ, є актуальною послугою. Адвокати та юристи практики міграційного права готові забезпечити спровід процедури отримання громадянства України. Заповніть форму на нашому сайті і наш адвокат з Вами зв’яжеться найближчим часом.

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви військовий-іноземець?

Так
Ні

2 питання

Ви хочете отримати громадянство України?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібен адвокат з міграційного права?

Так
Ні
Петрик Тетяна Олександрівна
Керівник практики міграційного права
E-mail
petryk@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-42

Адвокат, магістр права, експерт у сфері міграційного права.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація