«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Відповідь на скаргу на тендер в антимонопольному комітеті (АМКУ)

Подання скарги учасниками тендерів до Антимонопольного комітету України (далі АМКУ) є невідʼємним процесом з приводу легітимного проведення публічних закупівель в правовій країні. Це пояснюється тим, що особи реалізують своє право на оскарження тендеру, і таким чином зобовʼязують замовника публічної закупівлі дотримуватися законодавчих норм при її проведенні. Однак, на практиці трапляються випадки, коли учасники тендеру безпідставно або необґрунтовано подають скарги до АМКУ на рішення або бездіяльність замовника, що призводить до необхідності надання відповіді в орган оскарження, з приводу всіх прийнятих дій. В чому і вбачається актуальність обраної тематики на сьогодні. А тому у цій статті ми поговоримо про особливості написання відповіді на скаргу на тендер до АМКУ, при цьому аналізуючи чинні положення нормативно-правових актів України.

З чого повинна складатися відповідь на скаргу на тендер до АМКУ?

Відповідь на скаргу на тендер до АМКУ повинна обовʼязково містити такі етапи, а саме:

  • Юридичний аналіз ситуації. Якщо ви отримали скаргу в публічних закупівлях, то не потрібно панікувати, а навпаки детально проаналізувати вимоги скаржника і підготувати на них власні контраргументи у короткі терміни. Крім цього, важливо також зробити аналіз ваших дій та бездіяльності на предмет дотримання законів України, оскільки це дозволить вам ефективно побудувати стратегію захисту. 
  • Зібрання доказової бази. Для того, щоб ефективно навести контраргументи на вимоги скаржника необхідні вагомі докази по справі. До прикладу, під час оскарження скасування процедури закупівлі згідно з пунктом 1 частини 1 статті 32 Закону України “Про публічні закупівлі” (відсутність подальшої потреби в закупівлі товарів, робіт чи послуг) доцільним доказом може бути документ вищестоящого органу щодо відсутності фінансування в поточному році оскаржуваного предмета закупівлі.

  • Обґрунтування власної позиції. Після того, як ви зібрали докази по справі потрібно також аргументувати вашу власну позицію, щодо того чому скарга учасника тендеру не підлягає задоволенню. 
  • Практика АМКУ. Досить вагомим аргументом, який підсилить вашу стратегію захисту є власна практика АМКУ, оскільки за загальним вона не повинна суперечити одна одній. До прикладу, замовник може вказати, що встановлена в тендерній документації вимога про надання листів-відгуків щодо виконання аналогічного договору не є дискримінаційною, оскільки вона не обтяжена додатковими умовами для учасника публічних закупівель. Зазначене підтверджується відповідною практикою Органу оскарження у рішенні № 1768-р/пк-пз від 15.02.2023 року.
  • Відправка відповіді. Після того, як ви написали відповідь на скаргу на тендер її потрібно відправити до АМКУ із обовʼязковим накладенням кваліфікованого електронного підпису через електронну систему публічних закупівель.

Чим може бути корисна допомога від адвокатського бюро “Приходько та партнери”?

Звернувшись до адвокатського бюро “Приходько та партнери” ви зможете отримати:

  • Аналіз ситуації, що склалася з урахуванням практичного досвіду по справах у публічних закупівлях;
  • Надання консультацій та всіх вичерпних відповідей щодо проблемних питань у публічних закупівлях;
  • Побудова ефективного захисту по відстоюванні ваших інтересів по справі;
  • Написання всіх необхідних процесуальних документів у публічних закупівлях (відповідей, пояснень, оскарження умов тендерної документації та інших);
  • Представництво ваших інтересів у різних державних та судових органах влади, в тому числі й АМКУ;
  • Повний юридичний супровід по справі. 

А тому не зволікайте та записуйтесь на консультацію!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви цікавитесь процедурою проведення тендерів в Україні?

Так
Ні

2 питання

Ви шукаєте спеціаліста з юридичного супроводу тендерів?

Так
Ні

3 питання

Вам потрібна допомога юриста для написання відповіді на скаргу до АМКУ?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Кейси по темі послуги: “Відповідь на скаргу на тендер в антимонопольному комітеті (АМКУ)”

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація