Відповідальність за приниження честі та гідності

«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Відповідальність за приниження честі та гідності

В сучасному світі досить часто зустрічається проблематика щодо питань настання відповідальності за приниження честі та гідності фізичних осіб.

Українське законодавство зазначає, що кожен громадянин має право на повагу до своєї честі та гідності, оскільки це закріплено в Конституції України.

Однак, яким чином можна притягнути винних осіб до відповідальності та захистити свої законні права знає не кожен громадянин України. В чому і проявляється актуальність обраної тематики на сьогодні.

А тому у цій статті ми поговоримо про те, яка існує відповідальність за приниження честі та гідності фізичної особи.

Яке поняття честі та гідності фізичної особи?

Чинні українські нормативно-правові акти не містять конкретних визначень честі та гідності фізичної особи, оскільки це по суті є оціночними категоріями з точки зору моральних норм суспільства в цілому.

Однак, ми все ж таки спробуємо дати визначення даним поняттям.

Так, під гідністю фізичної особи слід розуміти визнання її унікальної цінності серед інших громадян в країні та прояв поваги до її індивідуальної особистості.

Під честю фізичної особи слід розуміти моральні та етичні якості громадянина, які проявляються в дотриманні власних слів, відповідальній поведінці та здатності відстоювати власні переконання і цінності. Також честь повʼязують із усвідомленням індивідом свого власного значення в конкретному суспільстві та визнання цього значення з боку інших осіб.

Яка існує відповідальність за приниження честі та гідності в Україні?

Із аналізу положень ст. 94, 277 ЦКУ можна прийти до висновку, що фізична особа, особисті немайнові права якої було порушено внаслідок приниження її честі та гідності через розповсюдження недостовірної інформації, може надати відповідь або спростувати цю інформацію.

Недостовірною вважають ту інформацію, яка не відповідає дійсним фактам та обставинам, а навпаки спотворює їх, таким чином формуючи неправдиві дані.

Отже, можна сказати, що фізична особа може захистити свою честь та гідність у такі способи, а саме:

  • Нематеріальний спосіб захисту своїх законних прав – сюди слід відносити спростування недостовірної інформації, а також можливість надання відповіді. Тобто постраждала фізична особа, честь та гідність якої було порушено в звʼязку із публікацією недостовірної інформації зазвичай звертається до джерела розповсюдження таких даних із вимогою про спростування неправдивої інформації (в переважній більшості разом із спростуванням публікуються і вибачення порушника);
  • Матеріальний спосіб захисту своїх законних прав – отримання відшкодування завданих матеріальних збитків та моральної шкоди через приниження честі та гідності особи.

Таким чином, відповідальність за приниження честі та гідності громадянина в Україні передбачає собою звернення особи до судових органів влади із позовом про спростування недостовірної інформації та компенсації завданих збитків або моральної шкоди. Тобто є цивільно-правовим видом відповідальності.

Якщо вашу честь та гідність було порушено і ви хочете її захистити, то в такому випадку звертайтесь до адвокатського бюро “Приходько та партнери”.

Юристи компанії чудово розуміються на проблематиці даного питання, а тому зможуть надати клієнтам фірми належну правову підтримку на всіх етапах захисту честі та гідності фізичної особи. Не зволікайте та приходьте на консультацію саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Ви вважаєте, що вашій репутації було завдано шкоди?

Так
Ні

2 питання

Ви знайшли або побачили про себе (або вашу компанію) недостовірну інформацію?

Так
Ні

3 питання

Ви бажаєте відшкодувати грошові кошти за завдану шкоду вашій репутації?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
Наскільки стаття була корисною? Оцініть:

5

Кількість оцінок:

12

20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація