«Захищаємо ваші інтереси знаннями і досвідом.»

Зал Дмитро Олександрович
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз

Скарга в антимонопольний комітет (АМКУ) про тендерні закупівлі

Публічні закупівлі в Україні створювались з єдиними цілями – це забезпечення ефективності та прозорості процесу проведення тендерів, раціонального використання бюджетних коштів, залучення конкуренції між учасниками закупівель та захисту їх законних інтересів, а також зменшення корупційної складової загалом. Проте, на практиці часто так відбувається, що замовники тендерів порушують умови їх проведення, що загалом призводить до незаконних переможців в публічних закупівлях. А тому розгляд даної тематики на сьогодні є актуальним. У цій статті ми поговоримо про особливості подачі скарги до антимонопольного комітету (АМКУ) про тендерні закупівлі, враховуючи положення чинного законодавства України.

Що таке скарга до антимонопольного комітету (АМКУ)?

Закон України “Про публічні закупівлі” передбачає, що АМКУ є органом оскарження, який має на меті ефективно та неупереджено захищати права та законні інтереси громадян, що беруть безпосередню участь у публічних закупівлях.

Скарга до АМКУ – це звернення безпосередньо учасників тендерів із питаннями щодо порушення нормативно-правових актів у сфері публічних закупівель до комісій, які було створені АМКУ і вони уповноважені розглядати ці скарги.

Варто зазначити, що рішення цих комісій ухвалюються від імені АМКУ.

У яких випадках можна подати скаргу до антимонопольного комітету (АМКУ)?

Якщо ви вважаєте, що учасник публічної закупівлі порушує ваші законні права та інтереси, то ви маєте право на нього скаргу до антимонопольного комітету України. Тобто скаргу може бути будь-яка фізична або юридична особа, однак для цього потрібно бути обовʼязково зареєстрованим на електронному майданчику Прозоро.

Також, якщо постачальник товарів або надавач послуг вважає себе потенційним переможцем у публічній закупівлі, то він може в такому випадку оскаржити вимоги тендерної документації на етапі подання пропозицій. Проте, якщо вже мова йде про оскарження результатів закупівлі або рішень замовника про відхилення чи прийняття пропозицій, то процедуру подання скарги може ініціювати лише постачальник, котрий уже раніше подав пропозицію на таку публічну закупівлю.

Які рішення може прийняти антимонопольний комітет за результати розгляду скарги?

Закон України “Про публічні закупівлі” передбачає, що АМКУ має право після того, як він розгляне скаргу приймати наступні рішення, а саме:

  • встановити, що дійсно у публічній закупівлі, що оскаржується наявні порушення процедури проведення тендерів відповідно до умов чинного законодавства або зазначити, що порушення, які були описані скаржником є відсутніми чи такими, що не підлягають задоволенню (у тому числі порушення порядку оприлюднення або неоприлюднення інформації про процедури закупівлі, передбаченої цим Законом);
  • зобов’язати замовника вжити ряд відповідних заходів для усунення встановлених порушень, включаючи скасування частково або повністю своїх рішень, надання необхідних документів і розʼяснень, ліквідацію будь-яких дискримінаційних умов (включаючи ті, що зазначені в технічній специфікації, яка є частиною тендерної документації), приведення тендерної документації у відповідність до вимог законодавства, або, у випадку, якщо неможливо виправити зазначені порушення – скасування процедури закупівлі.

Ви хочете подати скаргу до антимонопольного комітету України, однак вам невідома специфіка її написання? У разі настання такої ситуації найкращим виходом із даної ситуації є звернення до – адвокатського бюро “Приходько та партнери”. Адвокати нашої компанії не тільки допоможуть юридично правильно написати скаргу, а й проконсультують на рахунок супутніх питань, що будуть виникати під час співпраці. А тому не зволікайте та звертайтесь саме до нас!

Розрахуйте вартість послуг

1 питання

Вас цікавить, як оскаржити тендер?

Так
Ні

2 питання

Вас цікавить, як подати скаргу на закупівлю?

Так
Ні

3 питання

Вас цікавить юридичний супровід при подачі скарги до АМКУ?

Так
Ні
E-mail
zal@prikhodko.com.ua
Номери телефонів
+38 (073) 007-44-70

Спеціалізується на захисті авторських прав, винаходів, патентів, торговельних марок, супроводженні тендерів, захисті прав споживачів, спорах зі страховими компаніями, юридичному супроводі у справах про адміністративні правопорушення.

Зв'язатися зараз
20%
знижка
Якщо ми не
передзвонимо
протягом дня
Консультація
Юридична компанія
Залиште заявку на юридичну допомогу прямо зараз:
Найкращі юристи
Чесна ціна
Працюємо швидко
Онлайн / офлайн консультація